Премини към съдържанието
Fifa

Избраха логото за зимни игри у нас

Препоръчан отговор

pictures5nd.th.jpg

Логото за кандидатурата на София за зимната олимпиада през 2014 г. бе одобрено от Международния олимпийски комитет (МОК). Проектът е избран след конкурс, в който участваха 120 разработки. Наградата за победителя е 5000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

pictures5nd.th.jpg

Логото за кандидатурата на София за зимната олимпиада през 2014 г. бе одобрено от Международния олимпийски комитет (МОК). Проектът е избран след конкурс, в който участваха 120 разработки. Наградата за победителя е 5000 лева.

<{POST_SNAPBACK}>

Доста тъпо лого според мен :wors::P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Изглежда като много зле нарисувана рисунка от малко дете.... и нищо със зима не свързвам там.... ohmy.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ми и аз не мога да го разбера много много.

Но като се замислиш - за 5000 лв толкоз biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето това е вложено като смисъл в логото:

То обединява три символа, които са отличителни за нашата кандидатура и изразяват същността на Олимпийските игри.

Това е шевица взета от нашия фолклор, символ на здраве и оптимизъм. Основната форма на логото е снежинка - въплъщение на зимните спортове, трите върха са образ, който показва трите планини за Олимпийските игри - Витоша, Пирин и Рила. Логото е графичен израз на тези символи. Цветовете - бяло, зелено, синьо и жълто, подчертават и същевременно свързват отделните елементи. Бялото е цветът на зимата, снега, планината. Зеленото е символ на младостта и природата. Синьото е за небето, откритото пространство и свободата. Жълтото е олицетворение на слънцето, сърдечността и оптимизма.

След като прочетох това инфо, погледнах с други очи на логото biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де,логото не е ли за това, за да изразява това, което трябва, но без думи... А не за да има един роман изписан какво значи самото лого... Поне за мен това е лого, което казва всичко, което трябва, без думи... А аз в началото нищо не разбрах от това, нашето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Добре де,логото не е ли за това, за да изразява това, което трябва, но без думи... А не за да има един роман изписан какво значи самото лого... Поне за мен това е лого, което казва всичко, което трябва, без думи... А аз в началото нищо не разбрах от това, нашето...

<{POST_SNAPBACK}>

Ами така е според мен... ама :)

Може да сложат всичкия тоз текст де Арти даде под логото - белкем всички знаят за какво иде реч :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Може да сложат всичкия тоз текст де Арти даде под логото - белкем всички знаят за какво иде реч :)

<{POST_SNAPBACK}>

Да нали, и накрая за единия текс - още няколко хиляди, прекалено много са парите за тoва лого... някой да ми беше казал, щях да им го нарисувам за много по- малко...поне пари щяха да спестят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено логото не ми харесва!!! Някакси си личи , че не са вложени много средства у него :shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

от 18.01.2006 17:12

Скандал с логото на кандидатурата ни за зимна олимпиада

След като спортният сайт спорт1.бг публикува логото, спечелило конкурса за емблема на кандидатурата ни за зимните олимпийски игри през 2014 година, се разрази скандал, който е на път да лиши София от подкрепата на жителите й.

Логото е прекалено авангардно и нетрадиционно и е нужно много въображение, за да се намери концепция в него. Такова въображение не прояви публиката, която в коментарите си в интернет категорично без никакво изключение го разкритикува. Реакциите в болшинството си са гневни и нецензурни, но има и такива които показват чисто разочарование.

Логото е изготвено от агенция "Киви", а комисията, която го е одобрила е в състав: проф. Георги Чапкънов, проф. Тодор Варджиев, доц. Кирил Гогов и Божидар Икономов. Победителят е спечелил 5000 лева.

Мнението на хората обаче е, че става въпрос за шуробаджанащина при избира на победител и по този начин се хвърля сянка върху цялата ни кандидатура за зимните олимпийски игри през 2014 година. Кандидати за олимпиадата ще бъдат също и Русия, които се очертават като фаворити.

източник http://www.dnes.bg/article.php?cat=9&id=18421

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми... като не питат първо хората така ще става... по добре да бяха направили една анкета с всички логота и хората да изберат най- доброто...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Еми... като не питат първо хората така ще става... по добре да бяха направили една анкета с всички логота и хората да изберат най- доброто...

<{POST_SNAPBACK}>

Е тогава не е сигурно, че парите ще отидат при когото трябва biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е тогава не е сигурно, че парите ще отидат при когото трябва biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Еми то с нашия български манталитет..... така е... ама ако продължаваме така... едва ли ще стигнем до някъде... все пак трябва да се гледа дали Б-я ще спечели и да се направи най- доброто, за да имаме някакъв, дори и минимален шанс, а не да се гледа на кой да се дадат парите, само защото еди си кой му бил познат...направо е смешно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък въобще на мога да се съглася,че логото е лошо.На мен ми харесва и мисля че има много модерно звучене.Не е верно,че логото не изразява нищо,в него има много настроение и светлина,има и присъствие на символи.Не е необходимо в едно лого да има скиор,за да се отнася за зимна олимпиада.Освен това бих добавил,че имам удоволствието да познавам повечето от изброените членове на журито,(единият от които ми е бил преподавател) и спокойно мога да заявя,че не биха избрали някоя кандидатура от шуробаджанащина.

А за пример погледнете наколко лога на други държави : :

200px2010winterolympicslogo6wb.th.png logo5mk.gifolyw190cr.gif logo1wf.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение, това, което ми направи впечатление е, че всяко едно друго лого има 5те кръга символ на олимпиадата, а на нашето нещо тея символи липсват... :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Всеки си има мнение, това, което ми направи впечатление е, че всяко едно друго лого има 5те кръга символ на олимпиадата, а на нашето нещо тея символи липсват... :nono:

<{POST_SNAPBACK}>

Липсват защото сме кандидат,ако ни одобрят ще има и кръгчета. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Липсват защото сме кандидат,ако ни одобрят ще има и кръгчета. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Е това не го знаех... значи ни е простено... А някъде има ли и логата на другите страни кандидатки? Да сравним

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мнението на  хората обаче е, че става въпрос за шуробаджанащина при избира на победител и по този начин се хвърля сянка върху цялата ни кандидатура за зимните олимпийски игри през 2014 година. Кандидати за олимпиадата ще бъдат също и Русия, които се очертават като фаворити.

<{POST_SNAPBACK}>

Това най-вероятно са спекулации, просто защото логото е адски нехаресвано от хората и тогава започва да се говори за шуробаджанащина (за справка - http://www.sport1.bg/sport1/node/9608/results и http://www.sport1.bg/sport1/node/9601)

Определено има у нас такава тенденция - от типа хора, участвали в журито се гони една елитарност и символика, неразбираема за обикновения човек. Но определено в случая, това е типът на логотата за Олимиадата и като стил, а и защото логотата на другите държави също носят голям смислов заряд, който не се разбира, ако не седнеш да умуваш два часа, че и тогава няма да разбереш защо именно птичка на логото или еделвайс (а ми се наложи да прочета, за да разбера че е еделвайс точно и че вътре са континенти и защо, цветовете какво символизират и т.н.) или нещо друго. Вижте логотата и на някои от другите страни-кандидатки (без Казахстан и Грузия), линковете са към сайтовете на града, където се обяснавя символиката на конкретното лого (определено и тяхната символика не е лесна за разбиране ;), а и не всички са по-красиви от нашето). Само руското лого е в по-различен стил, някак по семпло, сухо и неартистично, но то май е взето просто от логото на града и затова.

logo200x206.gifХака (Испания) http://www.jaca2007.es/ingles/logo.htm

02_01_01_6.gifПьончанг (Южна Корея)

logo_150.jpgЗалцбург (Австрия) http://www.salzburg2014.com/en/

sochi-logo.jpgСочи (Русия) http://www.sochi2014.com/ru/media/index.php?id9=22

bglogo23ox.png и нашето

Както виждате целта е да изглежда разхвърляно, направено с размах и мацване на четката, по детски - ведро и закачливо, нашият замисъл е страхотен, недосътатъкът е, че не се е получило достатъчно ефектно като визия , т.е. без да се задълбочаваш в посланието, просто да е изящно (за това даже много повече вреди надписът отдолу, прави много по-тромава цялата картинка). Могло със същата символика да се помисли малко повече по слънцето в средата (което в сайтовете, които дадох е оприличавано на невероятни неща biggrin.gif ) и шевицата-снежинка да е с по-нежни очертания, но все пак да се запазят трите върха, но тогава пък може би щеше да стане прекалено нагласено и изчисетно...е.. реализацията на страхотната идея е могла да бъде по-добра, ама това лого не е и срам за БГ, каквото се опитват да го изкарат повечето хора - ведро е, закачливо и нестандартно - както виждате целта е точно такава.

А отгоре на всичкото това лого предизвика дискусия, всичко е налице, за да са доволни всички - българщинка, 80% от хората си правят кефа като го оплюват страшно ...ама страшно много, другите 20% се кефят на избора на комисията. biggrin.gifbiggrin.gif

П.П. Тоз пост го творих толкоз време, че вие даже сте минали и на втора страница, аз докато смогна да дам за сравнение и други логота на страни кандидатки :nono: но пък виждам, че misunderstood girl е потърсила точно това инфо, така че се включвам точно навреме biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми и аз не мога да го разбера много много.

Но като се замислиш - за 5000 лв толкоз biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Как така ще дават 5000 лева за такава драсканица...

Можеше да бъде много по-хубаво.Така още повече се излагаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо свързано директно със зима няма и в другите логота. Всяко има дълбоооко скрито послание, което е наложително да се разяснява в последствие. Тази "драсканица", също както и другите по-горе са в един стил - ако беше много по-хубаво, можеше да стане и прекалено стерилно.

Мен лично ме дразни логото на Русия, колкото и да е подредено и красиво, просто не е това целта. Нашето не отстъпва по смисъл на логотата на Испания и Австрия, е малко по сладурски са техните, ма си представям това испанското чавче, ако беше наша идея, българинът какво щеше да измисли, за да поплювка (визирам думите в дискусията на другите сайтове, нашта си е много разумна, там не беше шуробаджанащина, омлети и кво ли още не). Логото на Корея - за него не можах да прочета и разяснения и съвсем ми се струваше мацаница в началото - не от дете, ами от пеленаче рисувано - после се вгледах и знаейки какво в общи линии трябва да символизира ми светна лампичката в главата biggrin.gif, защо тия крещящи цветове обаче са избрани ohmy.gif ами точно, за да е по-различно, символично,ведро, разчупено... Айде сега пак да погледнем нашето лого :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.