Премини към съдържанието
tonit1968

RQ: CEDEGA (или WINE)

Препоръчан отговор

Здравейте.Обръщам се към Линукс ползващите.Търся си въпросния емулатор.Сигурно може да се свали отнякъде безплатно и ако някой ме насочи откъде може да стане това ще съм му много благодарен.Както и инфо как да я инсталирам в последствие.Стига да може да се играят игри като Diablo примерно.Щото сега единствено това ме спира да мина на Линукс.Предварително благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.winehq.com/site/download запознай се като за начало с документацията на проложението .. :)

могат да се играят игри под линукс ,разбира се .. специално за такива игри /в мрежа/ се редактира файла hosts ,добавяш си ИП адреса в него;настойваш мрежата да се връзва към интерфейса най-общо и повърхностно казано ..

разбира се още дооста неща се искат в случая,но понеже не спомена с коя диструбиция си , каква ти е картата /ще е необходимо и драйвери да се качат,ако не е направено/,звук , разни друго дреболии .. но наистина прегледай първо FAQ cool.gif ако има нещо неясно,питай смело :)

п.п извинявам се ,някои хора бързат да отговорят спейки .. ти още не си инсталирал някоя линукс диструбиция .. в крайна сметка игри под линукс могат да се играят,така както под уиндоус ..

Редактирано от sagittarius (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.Свалил съм си няколко дистрибуции и май ще избера Ubuntu.Suse също ме кефи ама май нещо не ми е наред в 5 диск.Благодаря за линка.Знам че се играят некви игри под Линукс,ама само за някой се споменава.А тези които ме интересуват не ги упоменават.Интересува ме всъщност как точно става монтирането на дадена програма към ОС.Кво се пише с прости думи.Разбира се че ще прочета упътванията,ама всичко е на висок стил.На мен ми трябва нещо с думи прости за начало.Щото съм съвсем в началото така да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ахехе,не избързвай толкова .. и да уточним приложения не се монтират - те се инсталират и/или ,ако са уиндоус приложения се подкарват със съответен емулатор..сега според зависи на коя диструбиция ще се спреш,зависи и как ще става инсталирането .. естествено за linux like os компилиране и инсталиране от изходен код е еднакво за всички диструбиции .. configure .. make .. make install .. като ,разбира се ,се прочете install help файла на съответното приложение дали не изисква и още нещо като команда,параметър,..най-общо казано какви за изискванията на съответното приложение ...

относно игрите под линукс,първо разучи лека по лека основата,пък после ..

специално за игрите в мрежа ти казах ,че силно зависи от видео картата и необходимите драйвери,звук,редактиране на hosts файла и т.н ...

бтв..понеже спомена за 5тия диск на сусе-то .. когато сваляш каквото и да било приложение,дистрибуция и тн ,което се разпространява безплатно .. винаги проверявай md5 сумата,за да не стане фал .. имай предвид,че много лесно може да се смени мд5,затова сверявай с дадена сума в официлния сайт на съответното приложение ... моя любим cd/dvd burner - k3b прави това автоматично , за nero си има специален инструмент .. :)

наистина за начоло,първо разучи на какъв принцип работи линукс,пък в последствие ще се ориентираш и сам .. of course,ако има нещо неясно и възникне проблем,питай смело ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми благодаря за отговора.Общо взето като новак в тази област наистина избързвам ,но какво да се прави.Честно казано не знам английски/малко/,а всички попадали ми неща за четене са на този език.Напоследък почвам да намирам преводи от добри българи линуксари.Да са живи и здрави и да се увеличават все повече.Та общо взето преди месец два ме обзе ентусиазъм и успях да си сваля няколко дистрибуции.Единствено най читаво се окаса Ubuntu и Ликорис.Мандрака въобще отказа да се инсталира ,аСусето както казах имаше проблем в 5 диск,но вървеше.Това което ме отказа временно от Линукса беше точно невъзможността да се оправя със музиката и филмите.За игрите си знаех.Общо взето компа ми е архаичен/800МхДюрон/и имам 20Гб диск.В момента тегля разни неща/пак/ от нета и ми е малко пространството за две ОС.А карах известно време с две и свиквах по малко с Линукса.А и честно казано на моя комп ХП си е най бърз.Не съм се отказал и мисля да сложа Ubuntu и ако му хвана чалъма да мина на него.Щото ХП не е лош ама почва да ме дразни от време на време.А 98 направо го мразя и не става за нищо.Та ако ми напишете линкове където може да се прочете какво да се прави и защо се прави ще ви бъда благодарен.Щото има разни места ама можеш ли да уцелиш точно това дето те интересува./Ако са преведени ще е перфектно/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.