Премини към съдържанието
toddor

Photoshop и Flash уроци на БГ език..

Препоръчан отговор

Радвам се да ви представя сайта с Photoshop и Flash уроци на бългаски език. В момента има 95 урока и всеки ден се опитваме да качваме по няколко.

Ще се радвам да чуя вашите мнения и препоръки :nono:

www.no-invite.com

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Радвам се да ви представя сайта с Photoshop и Flash уроци на бългаски език. В момента има 95 урока и всеки ден се опитваме да качваме по няколко.

Ще се радвам да чуя вашите мнения и препоръки :)

www.no-invite.com

<{POST_SNAPBACK}>

Това го очакват много потребители. Благодаря ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво, браво... това е един прекрасен сайт от който можеш да научиш много полезна информация. До сега не бях виждал нещо подобно в български сайт... има но с много по-малка информация. Много се радвам, че има хора които правят такива неща и им пожелавам да продължават в същият дух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами мога да кажа само едно БЛАГОДАРЯ!Тази разработка ще помогне на много и наистина има интересни и поучителни неща!

Аз бих дал едно RQ - ако можеш да намериш как се прави ефекта с промяната на цвета на очите - бих бил много благодарен cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз бих дал едно RQ - ако можеш да намериш как се прави ефекта с промяната на цвета на очите - бих бил много благодарен cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Има го вече :)

http://no-invite.com/content.php?article.57

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забелязвам развитието и на дизайнерски сайтове наскоро, което е много добра идея. Засега добрите са два - no-invite.com и Youngdesigner.info. Така начинаещите дизайнери, които не разбират или просто не желаят английски език ще могат да се научат да боравят с Adobe Photoshop с лекота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Бих казъл , че сайта е само един -----> Студио-бг ...

<{POST_SNAPBACK}>

Много, много и горещи благодарности и аплодисменти за създателите на този изключително дълго чакан и полезен сайт.

Хип-хип, ура!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CoMMeRCiAl

Много си нагал бе.Първо ти си нямаш хал хабер от Photoshop.Крадеш уроци от нас.Invite-ваш ни потребителите по Личната и т.н.Така,че ти не си нищо повече от лъжец и подлец.

Едно е да крадеш уроци(някои лицензирани) друго е да превеждаш или сам да ги мислиш!!!

Така,че вместо да се правиш на много хитър кажи и за другия портал,който по мое мнение е пъти над studio-bg.Може да няма толкова уроци,но щом някой попита нещо веднага ще получи отговор.Има множество конкурси и т.н.Предметни награди.....

Въобще ако искате фотошоп ето го:

http://www.youngdesigner.info :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    CoMMeRCiAl

Много си нагал бе.Първо ти си нямаш хал хабер от Photoshop.Крадеш уроци от нас.Invite-ваш ни потребителите по Личната и т.н.Така,че ти не си нищо повече от лъжец и подлец.

Едно е да крадеш уроци(някои лицензирани) друго е да превеждаш или сам да ги мислиш!!!

Така,че вместо да се правиш на много хитър кажи и за другия портал,който по мое мнение е пъти над studio-bg.Може да няма толкова уроци,но щом някой попита нещо веднага ще получи отговор.Има множество конкурси и т.н.Предметни награди.....

http://www.youngdesigner.info  :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Айдеееееееее, започна се.... Пак се започна... Мерене... Кой е по-от най- ...

Оплюване.... Типично по български!!!

Не се занимавам с фотошоп. Е, пускал съм един два- пъти демо-версия да видя какво би могло да се направи с него, а и за сравнение с други неща.

Но каквото ми трябва от сорта на графичен дизайн, а то не изисква такъв мощен софт като Фотошоп си го правя с друго.

И двата сайта ми харесват - и като реализация и като идея... Но не си ли задавате въпроса, че малко се издига в култ един единствен софт - фотошоп?

Мисля, че е създадено изкуствено едно разбиране, че ако трябва да се направи нещо като дизайн - само фотошоп, ако не го знаеш или не го ползваш - си втора категория човек, така ли?

Да не говорим, че цената му не е по джоба на всеки.... Мисля, че над 80% от тези на които им трябва фотошоп наистина, но за които графичния дизайн не е професия работят с нелицензирани копия...

Тук в България като че ли сме маниаци - да въртим бизнес и извличаме доходи с с нелицензиран софт, което, извинете, но за мен си е абсолютно непочтено.

Вярно е, че много софт не ни е по джоба, но мисля, че почтеността е по джоба на всеки.

Но ако продължа за софта - разговорът придобива съвсем друг уклон - клонящ към философия и базови възгледи за това какъв статут трябва да има един софтуерен продукт в обществото... Но това е друга тема.

Много красиви за окото неща могат да се направят с фотошоп.

Само че как ви звучи: Такава красота създадена от крадци!?

PS За тези които ще ми скочат - имам лицензирано копие на Корел - не е последна версия и не смятам да го сменям, защото ми върши работа.

Със здраве на всички и успех на творците! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    CoMMeRCiAl

http://www.youngdesigner.info  :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

На това не му беше тук мястото изобщо. В темата за youngdesigner никой нищо такова не е писал.

Браво на колегите от studio-bg, въпреки, че са конкуренция и двата сайта са с цел да помогнат на потребителите. Както ние, така и те помагат, за това не трябва да има такива спорове според мен. Останалото другаде ще го пиша.

cocotone - много необмислен въпрос за Photoshop-а според мен. Той може би се издига в "култ", защото повечето потребители го ползват. Какво лошо да ползват по-доброто? Ами Windows-a? Вярно, че се бъзикат с него, но не сте ли виждали хора, които казват "Аз Windows за нищо не сменям" и "MS RlZ"? За жалост поне по 5-6 такива на седмица засичам.

А PS няма да си купя докато цената му не падне 2-3 пъти или заплатите в BG се увеличат 2-3 пъти. Т.е няма да е скоро. Едва ли са много хората, които могат да дават по 5-6 хиляди лева за софтуер (като сложиш Corel и др.)

П.П

Бих казъл , че сайта е само един -----> Студио-бг ...

По-добре и вие не прекалявайте.

Youngdesigner.info:

2 447 мнения

320 регистрирани потребителя

no-invite.com

331 мнения

52 регистрирани потребители

Кои помагат повече - 320 човека или 52. Кои СА помагали повече - 2447 мнения на 331 мнения?

Редактирано от GeorgeSG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сори за поста ама бях бесен с тоя профански коментар

сайта е само един --> studio.bg

Бтв.Освен всички конкурси и промени,които предприехме в най-скоро време очаквайте и конкурс -2-3 пъти на полугодие за домейн + хостинг :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    cocotone - много необмислен въпрос за Photoshop-а според мен. Той може би се издига в "култ", защото повечето потребители го ползват. Какво лошо да ползват по-доброто? Ами Windows-a? Вярно, че се бъзикат с него, но не сте ли виждали хора, които казват "Аз Windows за нищо не сменям" и "MS RlZ"? За жалост поне по 5-6 такива на седмица засичам.

А PS няма да си купя докато цената му не падне 2-3 пъти или заплатите в BG се увеличат 2-3 пъти. Т.е няма да е скоро. Едва ли са много хората, които могат да дават по 5-6 хиляди лева за софтуер (като сложиш Corel и др.)

<{POST_SNAPBACK}>

hi, GeorgeSG,

Никак не считам, че въпроса ми е необмислен. Напротив. И този въпрос не касае само Фотошопа. И считам, че не върша нищо необмислено като го казвам. Защото няма да научим истината и да се замислим, ако не я кажем на глас.

Няма нищо лошо да ползваш по-доброто. Но според мен не бива да е на тази морална цена, на която повечето потребители го ползват. Щото може би и на тебе ти се иска да ползваш най-доброто БМВ, ама я го гепи отнякъде ей така, както фотошопа?! :)

Колкото до Windows & МS дето го споменаваш, не мислиш ли, че тия дето казват така, както ти си написал, просто ги мързи? :)

И като направиш един готин сайт с помощта на фотошоп, Macromedia Dreamviewer и нещо друго от сорта и някой ти гепи идеята, а доста често и кода - защо се вдига врява до бога тогава? Ми един крадец окрал друг крадец, така излиза, а? :)

Не мислите ли, всички вие, които ще прочетете това, че философията да ползваме най-доброто на тази морална цена насажда и възпитава у нас една непочтеност, която започва да се счита за норма? И затова нашето общество затъва?

GeorgeSG, не ми се връзвай, нищо лично. Аз и затова писах:

Но ако продължа за софта - разговорът придобива съвсем друг уклон - клонящ към философия и базови възгледи за това какъв статут трябва да има един софтуерен продукт в обществото... Но това е друга тема.

И тема за друг раздел на форума.

Със здраве на всички и успех на творците! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Бтв.Освен всички конкурси и промени,които предприехме в най-скоро време очаквайте и конкурс -2-3 пъти на полугодие за домейн + хостинг :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Това е тема за no-invite.com . Не мисля, че е мястото тук да пишеш какви конкурси си имал...

А това, че някой е крал уроци от твоя сайт..?!..в грешка си мойто момче..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости CoMMeRCiAl

"GeorgeSG" Ако си малко по умничък ще видиш , че no-invite.com е на 2 седмици .... а другият е на 3 месеца.... Айде как ще ми сравниш това а? Мога ли да попитам а ?

Редактирано от CoMMeRCiAl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:speak: Ш'ви изплющя всичките накрая... Кой прав, кой крив - разбирайте се по ЛС.

Единия сайт май само от форум се състои... Защо подминаваме тогава BG Dev, PrepressBg, FlashBG... Освен това в момента в бета е е още един сайт, много добър при това. Но за това друг път... :)

Сайта е хубав, има полезни неща.

Накрая да кажа - в чуждите сайтове са много честолюбиви и имат етична норма - да не крадат един от друг туториали. Дори под формата на превод.... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се радвам да чуя вашите мнения и препоръки :)

www.no-invite.com

<{POST_SNAPBACK}>

Добре е да минеш на е107 версия 0.7 :)

Скоро на http://e107bg.org ще има статия howto конвертиране на базата от ansi на utf-8 необходимо за работа с новата версия. Ще бъдеш приятно изненадан от възможностите които ще ти се отворят с новата версия :)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сайта има в архива си вече над 300 урока... Исках да Ви информирам , че вече се организират и много състезания в различни дисциплини, някой от тях са и с награда ;) Поздрави и благодаря за хубавите мнения и препоръки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.