Премини към съдържанието
regiii

RQ:Самоучител по тай чи

Препоръчан отговор

Търся информация и самоучител по тай чи :bye: Моля за помощ! :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

regiii известно време съм тренирал Тай Чи Чуан (Тай Дзи Цюан). Имам доста литература по "темата" и мога да ти кажа с чисто сърце, че ако искаш да научиш нещо, в която и да било област, самоучител не ти върши работа. А в областта на бойните изкуства, където става въпрос за бой и съответно за риск за здравето и живота ти, да махаш сам ръце, е меко казано неразумно.

Тай Чи Чуан е труден стил, който иска много тренировка, много труд и най-вече добър учител, защото крайния резултат ще е подобие на балет и риск от заблудата да си мислиш, че можеш да се защитиш при нужда. Повярвай ми, да разбереш, че не можеш да се защитиш в момент, когато ти се налага е убийствена ирония.

Иначе можеш да тренираш форми за здраве, което никак не е малко, но все пак от самоучител...Все едно да се научиш да танцуваш по книга :)

Не възприемай думите ми и тона ми като назидателен. Ако си от София, мога да ти предоставя някоя книга за известно време. Пък ако се интересуваш по-сериозно виж следния форум: http://daobg.com/forum/index.php?showforum=77

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.