Премини към съдържанието
m_mihov

Амели Моресмо с първа титла от Големия шлем

Препоръчан отговор

От Спорт НетИнфо

Амели Моресмо от Франция спечели първата си титла от турнир от Големия шлем. Французойката, номер 3 в основната схема, триумфира на финала на Откритото първенство на Австралия, след като нейната съперничка Жюстин Енен-Арден (Белгия) се отказа във втория сет заради проблеми със стомаха.

Моресмо, която има един загубен финал на Оустрелиън оупън през 1999 година, даде само един гейм на Енен в първия сет и го спечели с 6:1.

Белгийката не бе на обичайното си ниво, допусна много непредизвикани грешки заради стомашния си дискомфорт. Във втория сет Моресмо поведе с 2:0 и тогава стана ясно, че Енен няма да може да продължи мача.

Финалът при жените продължи едва 52 минути.

Жюстин Енен е първата тенисистка, която се отказва на финал на турнир от Големия шлем. Любопитно е, че тя е третата съперничка на Моресмо, която не довършва мача срещу нея на този турнир.

На полуфиналите втората в схемата Ким Клайстерс се отказа срещу Моресмо заради травма в глезена, а в третия кръг на турнира холандската тийнейджърка Михаела Крайчек също не довърши мача срещу Моресмо, след като получи топлинен удар.

Целият текстТук

Какво мислите за частичната и победа :angry::down:

Все пак първа титла от Австралия Опън ;)

Ето всичките шампионки Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моресмо да не и е направила нещо преди мача ... biggrin.gif

да и е честита титлата ... и дано не и е последна за сезона :wors:

Редактирано от Fernando (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Моресмо да не и е направила нещо преди мача ...  biggrin.gif

да и е честита титлата ... и дано не и е последна за сезона :)

<{POST_SNAPBACK}>

Не знам обаче 3 от съперничките и се отказаха на турнира ohmy.gifohmy.gifohmy.gif

Доста интересен мач правят Федерер и Багдатис по eurosport :):):nono::nono::yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Доста интересен мач правят Федерер и Багдатис по eurosport :)  :)  :nono:  :nono:  :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

да наистина ... но май нещата почнаха да се изясняват в кой ще отиде титлата ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да наистина ... но май нещата почнаха да се изясняват в кой ще отиде титлата ^^

<{POST_SNAPBACK}>

Май няма голяма физика Багдатис и остава само още гейм на Федерер до 7мата му титла за 2 път в кариерата му в Мелбърн :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

голям рев му удари Федерер .... да му е честита титлата ... жалко само че Маркос нещо се контузи и си развали играта ^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Леле малко му е трудно на Федерер да се справи с речта

Имал съм и по добри речи,но тази май не е от най-добрите
    7ма титла за Федерер от турнирите Мастърс :wors::wors:

Лично аз исках той да спечели,но браво и на Багдатис ,че стигна до финала на турнира.Малко ме е яд за Родик,но и него май щеше да го сполети същата съдба на финала :hush:

За Федерер:Еми всяка година се появяват нови таланти,но Федерер продалжава да

им показва от магията на тениса :hush::yanim::yanim:

Надал,James Blake,Багдатис, и др. май имат още много да учат докато постигнат

играта на Федерер която можем да сравняваме със Сампрас,Агаси{за други не мога да се сетя в момента}

Еми едно голямо БРАВО :wors::wors::yanim:-Догодина пак

Roger Federer-Australian Open champoin 2006 :bye:

голям рев му удари Федерер  .... да му е честита титлата ... жалко само че Маркос нещо се контузи и си развали играта ^

<{POST_SNAPBACK}>

Не мисля че щеше да издържи целия 5 сет дори и да не се беше контузил ;):nono:biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наидтина страхотен мач направиха двамата. Малко ме хвана яд за Багдатис, но тои е млад и ако продължава занапред с тези свои награди със сигурност ще постигне голями успехи!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз определено бях за Жустин Арнен - Арден... ама какво да се прави, а на Моресмо - да й е честито - ама да не й дтава навик ;) Не е от класата на другите тенесистки и до сега не го е доказала, макар и да има няколко титли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз определено бях за Жустин Арнен - Арден... ама какво да се прави, а на Моресмо - да й е честито - ама да не й дтава навик  :P  Не е от класата на другите тенесистки и до сега не го е доказала, макар и да има няколко титли :whist:

<{POST_SNAPBACK}>

Не е от класата на другите тенесистки и до сега не го е доказала, макар и да има няколко титли

Еми аз си мисля че въобще не отстъпва на лигавата Шарапова или Жустин ;);)

Абе има време-тва е едва първия турнир :hush::hush::hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честито и на 2та :offtopic_s: Въпреки че далеч по-радостен бих бил ако Хингис бе спечелила или бе стигнала по-напред. Все пак спечели нещо при завръщането ;) И браво на Пиронкова, въпреки че отпадна от по-лесна от Уилямс съперничка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, просто се бореше с безброй контузии. Дори съди компанията, предишен спонсор и доставчик на спортни стоки, които тя употребяваше. Ако не се лъжа беше Серджио Тачини. Може и да съм в грешка. Сега се завърна. Според мен подобаващо. Все пак спечели финала в Австралия на смесени двойки. Очаквайте още изненади от нея. Момиче с характер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за контузиите го знаех, но си мислех, че се отказа.... След и аз не знам коя поредна контузия... Радвам се, че се е завърнала... Беше ми любимата тенесистка заедно с Лидзи Дейвънпорт, но и двете горе долу по едно и също време са загубиха... Дано има успехи по- нататъка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Това за контузиите го знаех, но си мислех, че се отказа.... След и аз не знам коя поредна контузия... Радвам се, че се е завърнала... Беше ми любимата тенесистка заедно с Лидзи Дейвънпорт, но и двете горе долу по едно и също време са загубиха... Дано има успехи по- нататъка :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Еми Мартина се завръща в тениса ,а Дейвънпорт още ги бие другите :):):):):)

Пак браво на Пиронкова ,че победи Винъс :huh::huh::nono::angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.