Премини към съдържанието
Hopllit

Коя Линукс дистрибуция за лаптоп?

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време се опитвам да си кача който и да е линукс на лаптопа. Причината е в това, че ми се налага да ползвам стабилна и сигурна система, а не да имам проблеми през 2 часа работа на win. Пробвах с Ubuntu 5.10 но системата забиваше на "Checking battery state..." и както разбрах проблема е във версията на ядрото което 5.10 ползва. След това пробвах openSuSE 10.0, но графичната среда така и не тръгваше и дори нямах достъп до конзолата с Ctrl + F1, F2, F3. Стигам до извода, че хардуеъра ми е доста проблемен за линукс, но все пак се надявам да ми кажете с коя дистрибуция няма да имам проблеми. Мерси предварително!

п.п. Ето и линк към точната спесификация на лаптоп-а като единствената разлика е, че съм удвоил РАМта на 1GB 400 MHz.

http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/103/628784658.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет,

Не знам за Ubuntu (не съм го инсталирал на преносим компютър), но SuSE би трябвало да работи. И аз съм с твоето видео, ползвам SuSE, само че 9.2 (не виждам смисъл да сменям с "по-нова" версия).

Съвет - ако можеш не прави графична инсталация под SuSE, после си конфигурирай видеото!

За сега толкова, когато дадеш повече инфо - повече съвети cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако не си нов в Linux ти препоръчвам Slackware - поне е стабилен. Не знам дали има благинки за лаптоп, каквито има SuSE, но е доста стабиен и бърз. Сега понеже съм със SuSE осъзнавам разликата в скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.