Премини към съдържанието
Firebat

Проблем със звуковата карта

Препоръчан отговор

Здравейте!

Сдобих се с една стара машина DELL GX 200

слабичка е, но щтеше да ми свърши добра работа, стига да имаше звук.

Не мога да разбера има ли звукова карта или не. Под капака не видях нищо което да ми прилича на такова, но сигорно е вградена в дъното защото единствената периферия която се забелязва е харда, флопито и CD-то. Ина стандартни изходи за колонки и микрофон, които водят в дъното, а не в саунд карта както е в моя компютър.Има някакво устройство което не може да бъде разпознато и го дава като "неизвестно", съмнявам се, че това е звуковата карта. Иначе видеото и другите джунджурийки са на лице и функционират.

Дайте съвет, моля Ви, как да разбера каква е тъпата карта та да намеря някакви драйвъри и да я подкарам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом има изходи значи има вградена ... освен ако не е изгоряла.

Мисля, че просто има проблем с драйверите (щом открива, че все пак има нещо)

Пробвай с драйвери на C-Media за вградени карти 9***

Навремето така оправих една Yamaha, която си имаше проблеми дори с драйвери от yamaha, а с драйвери за C-Media 8738 просто хвръкна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако успееш да разчетеш точния модел на дъното,няма да е никаква трудност да се разбере и с какъв звуков чип се произвежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Страхотна програмка!

Но има проблем

Засича звукови карти 3 вида и то на модели чийто драивъри аз инсталирах стреляйки на посоки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Страхотна програмка!

Но има проблем

Засича звукови карти 3 вида и то на модели чийто драивъри аз инсталирах стреляйки на посоки

<{POST_SNAPBACK}>

Aми естствено,тя ги засича по драйверите които открива.За да ти познае софтуеара,трябва самата тя да има пълна база данни с драйвери за всякакъв хардуеар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така значи няма да стане.

Другият вариянт е по модела на дъното.

Къде би трябвало да пише какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

chem, има една серия-менте на Ямаха. Всъщност картите са Ц-медиа, макар и продадени с маркировка на Ямаха. Така че картата си е била/е чиста Ц-медиа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Голямп мазало стана...

Не успях да намеря никаква информация за звуковата карта и затова вчера реших да кача WinXP +SP2.

Като се надявах че щте има драивъри за марковите компютри.

Форматирах харда, разделих го на C:10Gb и D:28Gb пуснах да се инсталира и кво стана, 5 часа чаках да копира фаеловете в харда за стартиране на сетъпа.

Нещо не разбирам, до сега не съм имал проблем с инстала на тази ос. може би копието което свалих не е читаво или понеже е слаб процесора става толкова бавно ама все пак 5 часа си е голямо чакане....

Помощ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте!

Сдобих се с една стара машина DELL GX 200

слабичка е, но щтеше да ми свърши добра работа, стига да имаше звук.

Не мога да разбера има ли звукова карта или не. Под капака не видях нищо което да ми прилича на такова, но сигорно е вградена в дъното защото единствената периферия която се забелязва е харда, флопито и CD-то. Ина стандартни изходи за колонки и микрофон, които водят в дъното, а не в саунд карта както е в моя компютър.Има някакво устройство което не може да бъде разпознато и го дава като "неизвестно", съмнявам се, че това е звуковата карта. Иначе видеото и другите джунджурийки са на лице и функционират.

Дайте съвет, моля Ви, как да разбера каква е тъпата карта та да намеря някакви драйвъри и да я подкарам!

<{POST_SNAPBACK}>

Firebat,

Tова е драйвера за вградената звукова карта на машината :

OptiPlex GX200 -> Microsoft Windows XP ->Analog Devices AD1885 Integrated Audio

FTP Download

Размер 3МВ

Успех

П.П. Firebat, не си четеш уроците.directora е свършил отлична работа, а никаква реакция от твоя страна.Той те приканва да отбележиш.Дефакто, аз го преповтарям от недооглеждане от моя страна.Ако ти не си успял, хората до тебе са и са ти показали пътя.Звукова карта OPTi, вградена в koмпютър Packard Bell не го прави по-малко марков, но и тя няма подръжка в инсталационния диск на WinXP.Това си е по усмотрение на М$, иначе ние ще ходим не с един, а с няколко диска.Един инсталационен, а другите с драйвери .

Редактирано от Profruit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Избързах с формата на хрда за да кача XP-то когато видях поста на directora имах компютър с форматиран твърд диск и нямаше как да разбера дали драивърите които ми дава ще свършат работа. Сега се прибрах и мисля да кача 98. Ако не тръгне звука ще кача XP колкото и трудно да стане на този стар негодник.

Извинете ме, че не съм търпелив и не си мислете че не оценявам Вашата помощ.

Ще пиша какви ще ги надробя тази нощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това го поствам от DELL-а! :speak:

Драйвърите паснаха идеално, изнамерих в саита на конпанията пулен набор за този модел.

Благодаря на directora, даде ми драивърите за SaundMAX така се казва проклетата звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.