Премини към съдържанието
ventci

Проблем със споделяне под Windows

Препоръчан отговор

Имам две pc-ta в мрежа (wi-fi), всичко работи перфектно сложил съм ccproxy зада има нет и на двете. И двата компа са в една Workgroup, но проблема е следния: От едното pc мога да влизам в споделените папките на другото, а обратното нестава. И на двете pc-та като отида на workgroup ми ги показва че са в една мрежа. Но от едното като се опитвам да видя какво е споделено ми дава:

not accesible. You might not have permission. access is denied.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Написъл съм, че папките са споделени, тоест че са share-нати.

Редактирано от ventci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сигорно Уиндовса си е забранил някой сервиз, но в случая ще ти помогне пре-инсталация на Уиндовса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Сигорно Уиндовса си е забранил някой сервиз, но в случая ще ти помогне пре-инсталация на Уиндовса

<{POST_SNAPBACK}>

По-добре просто да прегледа сервизите(?) и протоколите нужни за достигане до споделените ресурси (и използването им) и да ги разреши/настрои. Няма да е нужна преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

доста често срещано явление е този проблем ... а и в книгите не е описано като хората как човек да си шерне пакпа примерно с усернейм и парола за да ограничи достъпа ...

преди време имахме същия проблем с един приятел и след дълго мъчение и главоблъсканици нещата тръгнаха ... и той ги описа със снимки и прочеее

ТОВА е хелпа ... стъпка по стъпка описва начина на шерване и създаване на акаунтите мисля че ще е доста полезен ....

10x на Berserker че имаше нервите да опише всичко подробно ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ехееее МЕРСИ!!!!

Изключително съм ти благодарен, след като пробвам ще кажа дали е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз нещо не мога да прочета хелпа на DreX, но при мен някога помага Network Setup Wizard -next,next..., като трябва да си въведеш отново името на уоркгрупата, че по подразборане е MSHOME. Случва ми се на WinXP и в около 50% от случаите действа. не си спомнян само на кое РС трябва да се пусне, ама можеш да го пуснеш и на двете - не пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на всички, които писаха! След близо две седмици безуспешно ровене най-после разбрах от къде е проблема. PC-то което е недостъпно беше с изключен "Guest account", след като го включих всичко е ОК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Първо искам да благодаря на всички, които писаха!  След близо две седмици безуспешно ровене най-после разбрах от къде е проблема. PC-то което е недостъпно беше с изключен "Guest account", след като го включих всичко е ОК!

<{POST_SNAPBACK}>

това че си си пуснал guest account-a е лошо. по добре пусни file i printer sharing-a или създай нов account на проблемния компютър (сървъра) със име като това на потребителя който е вписан на другия компютър (user-a). Това като тактика помага6е адски много при по старите версии на бозата (разбирай 2000 и NT). така по-лесно може да слзиш пароли и да наложиш някакви ограничения.

успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.