Премини към съдържанието
kik-a

проблем със записвачка PLEXTOR PX708A

Препоръчан отговор

Записвачката я имам от няколко месеца.Успешно записах безброй мнοгο DVD i CD, а сега проблема и е, че чете и записва само DVD, но не и CD.Не съм сменяла записващата програма- с ΝΕRO съм.Някой ми казаха че може да е от CLONE CD или от ALKOHOL 120%, но на другото PC тези програми си стоят от веки веков и съм нямала проблеми с CD/DVD устроиствата.

Ако някой има идея къде може да е проблема, моля да сподели.

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Записвачката я имам от няколко месеца.Успешно записах безброй мнοгο DVD i CD, а сега проблема и е, че чете и записва само DVD, но не и CD.Не съм сменяла записващата програма- с ΝΕRO съм.Някой ми казаха че може да е от CLONE CD или от ALKOHOL 120%, но на другото PC тези програми си стоят от веки веков и съм нямала проблеми с CD/DVD устроиствата.

Ако някой има идея къде може да е проблема, моля да сподели.

Благодаря !

<{POST_SNAPBACK}>

Може би проблема е в безброй мнοгο. Няколко съвета:

1. PLEXTOR е много добра марка и не съм сигурен, но най вероятно е с отделни диоди за различните типове лазери. CD и DVD се четат и записват с лазери с различна дължина на вълната. Та е напълно възможно диода за CD- то ти да не работи. Ако устройството е още гаранционно, носи го на сервиз.

2. Ако си извън гаранция - потърси си почистващ диск и го пусни. Възможно е да е зацапано. От безброй мнοгο cool.gif

3. Потърси из нета , има доста описания как се почистват подобни устройства.

Но пак ти повтарям, ако е гаранционно , носи го на сервиз

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

lordjohn, благодаря

Твърде вероятно е наистина да е заради диода на CD, наистина записаните Cd са много повече от DWD-тата, но едва ли схте са повече от 100.Подобен проблем имах и с предната записвачка, при която проблема не бече само със CD, но и с DVD.Беше гаранционна и за това мия смениха с този PLEXTOR, и той в началото не заработи както трябва, докато не ми "барнаха" BIOS"-a.Но този път е малко по-разлицхно поне едните носители ги отразява и хем е по-объркващо, хем по-сложно sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    lordjohn, благодаря

Твърде вероятно е наистина да е заради диода на CD, наистина записаните Cd са много повече от DWD-тата, но едва ли схте са повече от 100.Подобен проблем имах и с предната записвачка, при която проблема не бече само със CD, но и с DVD.Беше гаранционна и за това мия смениха с този PLEXTOR, и той в началото не заработи както трябва, докато не ми "барнаха" BIOS"-a.Но този път е малко по-разлицхно поне едните носители ги отразява и хем е по-объркващо, хем по-сложно sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Но този път е малко по-разлицхно поне едните носители ги отразява и хем е по-объркващо, хем по-сложно
    - това не го разбрах ?

Не пишеш дали е в гаранция. Ако е направо носи устройството на сервиза и не се занимавай с него.

@GFreeman - отиваш в първия магазин, в който продават компютри, чаркалъци, аксесоари и т.н. и питаш за почистваш CD диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    @GFreeman - отиваш в първия магазин, в който продават компютри, чаркалъци, аксесоари и т.н. и питаш за почистваш CD диск.

<{POST_SNAPBACK}>

Добре, така ще направя, но питам какво представлява по - точно и дали може да ми оправи проблема - DVD - то ми вече не чете дивидита а само сиди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

lordjohn, ami pone kato se skapa predniq pyt beshe 100% sega na 50 % :clap::angry:

и един малко глупав въпрос: Ще ми завърти ли почистващото CD, след като имам проблем с четенето на CD-ta ?

Редактирано от kik-a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    DVD - то ми вече не чете дивидита а само сиди.

Това е началото на края за споменатия оптичен дисковод.Дължината на вълната е различна при различните носители-CD или DVD, независмо че са в обща оптика.С времето на експлоатация съответния лазер отслабва и това повлиява на корекната работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    lordjohn, ami pone kato se skapa predniq pyt beshe 100% sega na 50 %  :)  :speak:

и един малко глупав въпрос: Ще ми завърти ли почистващото CD, след като имам проблем с четенето на CD-ta ?

<{POST_SNAPBACK}>

Би трябвало да ти признаят всяка повреда. Какво значи на 50% например. Има работещо напълно или повредено устройства. Например ако на един телевизор има картина , но няма звук, да не би да не е повреден.

Така че го връщай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е началото на края за споменатия оптичен дисковод.Дължината на вълната е различна при различните носители-CD или DVD, независмо че са в обща оптика.С времето на експлоатация съответния лазер отслабва и това повлиява на корекната работа.

<{POST_SNAPBACK}>

Обаче, много отдавна имах един CD Rom, който така спря да чете дискове(очевидно от много експлоатация) и го дадох на "промивка" и му удължиха живота?

И за това питам, може ли да се оправи DVD-то, и какво означава това "промиване"? biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обаче, много отдавна имах един CD Rom, който така спря да чете дискове(очевидно от много експлоатация) и го дадох на "промивка" и му удължиха живота?

И за това питам, може ли да се оправи DVD-то, и какво означава това "промиване"? biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Отворили са го и са му почистиле праха отвътре и са почистили диодчетата със спирт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Отворили са го и са му почистиле праха отвътре и са почистили диодчетата със спирт.

<{POST_SNAPBACK}>

И това може ли да се оправи с почистващо CD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И това може ли да се оправи с почистващо CD?

<{POST_SNAPBACK}>

Абе може. Зависи и от модела на самото почистващо CD. То това му е предназначението, да ти позабърше диодчетата, но няма никаква гаранция какви ще ги свърши и дали ще се оправи проблема.

И то ако проблема е в замърсяване на устройството, а не е някъде по електрониката или механиката например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече няма проблем със записвачка PLEXTOR PX708A, решението е: купуваш си CD-RW LG. Plextora си е за DVD, LG-то за CD и спиш спокойно :clap:

Това се случи накрая cool.gif

Благодаря за идеите и съветите :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.