Премини към съдържанието
DimitarNastanliev

Компа ми трие музика от хард без да знам как ...

Препоръчан отговор

:) имам огромен проблем с моя комп музиката ми се трие от единия хард диск без да знам как и кога какъв може да е проблема, сканирах за вируси няма, и също така касперския ми дава 4е компа ми е атакуван от мрейата Lan от моито ИП вазможно ли е тоеа? Моля помогнете на клетия Ламер :):):) Редактирано от DimitarNastanliev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по-късно сигурно ще ти дадат повече информация. преди време имах същият проблемsad.gif преинсталирах и смених и антивирусната и файруол-а (да кажем NOD32 или Avast и нещо като Zone Alarm) 100% е вирус, не ми се вярва да е някаква атака въпреки че ако си имаш локална мрежа и не си си оправил share-а или просто се е намерил някой отворко дето си му направил сечено или просто не го кефиш... тогава се бях замислим и за нещо друго - Windows обича да трие документи, които не са използвани 50 дни. Това се получава когато използвате Disk Cleanup. За него това са компресирани стари файлове, и ако не знаете какво се изтрива под това име отговора е прост – ВАШИТЕ ДОКУМЕНТИ. Разбира се избере ли да махнете тези файлове Windows няма да ви попита ‘Наистина ли искате да изтриете тези изключително-важни документи’ – за съжаление тази функция не може да бъде спряна а само ограничена. Кликнете с десния бутон върху вашия NTFS дял, изберете Properties и там намерете бутона Disk Cleanup и до натиснете. Скролвайте надолу до Compressed old files и изберете Options. Там може да зададете времето след което файловете да бъдат компресирани – максимума е 500 дни – което е достатъчно като се има предвид че Windows може да не ги надживее. ето ти още един вариант от мен за момента това ако ми хрумне нещо повече ще се включа иначе очаквай по-компетентно мнение до няколко часа.

п.п. малко съм неадекватен по това време не бях видял за Lan-a - така е по-възможно някой да се гаври затова по-добре смени firewall-a и пусни да кажем някоя по-старичка версия на GFI Languard Scanner като въведеш собственото IP - ще ти покаже какво ти куца, а после си питай едно по едно :) дано съм бил полезен

Редактирано от MasterRalf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това е възможен вариант, но като старираш Disk Cleanup, ти излиза кой партишън да си избереш като default e C: - този с ОС. нада ли си държиш музиката там. а да правиш cleanup на други части без да виждаш какво махаш, нали само отиваш там shift+del и ето ти го cleanup.

от Remote Assistance-то някой да не те базика и бацил да не си завъдил провери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.