Премини към съдържанието
vasko_1

RQ:Програма за правене на форуми

Препоръчан отговор

Тарся програма със която да си направя форум...(да не е phpBB :) ) Да е IPB .... и ако може да ми обясните подробно как да е направя сащо така ако може да ми дадете линк кадето да се регистриранм да направя безплатен форум директно и лесно и главно да е IPB , да е безплате , да е на български , и да може да се качват снимки,емотикони и подобни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и да може да ти пере,чеисти и глади дрехите нали ? а,да и направо да ти дава пари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приятел, това, което търсиш, не съществува. Но тъй като съм в настроение в момента, ще ти поизясня малко нещата около форумите. За да подкараш форум не ти трябва програма, а Apache сървър с PHP (най-популярният език за създаване на форуми и динамични сайтове) & MySQL (популярна база данни, която сайтовете и форумите ползват, за да съхраняват информация). За целта следователно ти трябва хост - сървър, на който да качиш файловете на един форум, да ги подкараш през браузъра и да ги инсталираш.

Има много безплатни хостове като http://www.hostfree4life.com/ и http://www.byethost.com/index.php , но те са с много дразнещи реклами. Най-добре е ако ще се занимаваш с нещо професионално, да платиш някакви си два лева на месец за хостинг като в http://www.icn.bg/

Не е лошо обаче (както при всичко в живота) да почетеш малко преди да се занимаваш. Запознай се с PHP & MySQL безплатно от този адрес:

http://www.idg.bg/pcworld/php/index.php?m=1&p=m1

След като си прочел тези статии, нека да те запозная със същонстта да един форум. Това представляват съвкупност от модули, събрани в един скрипт (приложение), които работят заедно. Принципно инсталиран форум се нарича просто форум, а сорс кода, тоест файловете - форумен софтуер или форумен скрипт. Има много различни скриптове за форуми - от платени като Invision Power Board и vBulletin до безплатни и също добри като phpBB и още по-добрият Simple Machines Forum (SMF). Във всеки един от посочените сайтове има подробно обяснение на инсталационните стъпки.

Така, да речем, че си прочел/а всичко това, което ди дадох. Избран е форумен софтуер и сега трябва да го качиш. Платен е хост и е избран домейн (примерно forum-name.com). Това как да се качат файлове на хост е подробно описано в сайта на всяка хостинг компания, а за това как да се инсталират можеш да прочетеш в сайтовете на самите форуми.

Все пак винаги можеш да си направиш безплатен форум готов за инсталация от http://www.no-invite.com/ . Те използват безплатната версия на IPB (1.3), докато последната версия е 2.1.x; Има малко реклами и не е на български език, но отново ако прочетеш съпорта (FAQ=Често Задавани Въпроси от англ.) им, то ще ти стане ясно как да го преведеш частично, както съм правел на Forumer.

Ако не съм помогнал, надявам се поне да съм дал насока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Тарся програма със която да си направя форум...(да не е phpBB :wors: ) Да е IPB .... и ако може да ми обясните подробно как да е направя сащо така ако може да ми дадете линк кадето да се регистриранм да направя безплатен форум директно и лесно и главно да е IPB , да е безплате , да е на български , и да може да се качват снимки,емотикони и подобни!

Няма такива нещица !!! Трябва да си инсталираш безплатен форум от някой сървър.Препоръчвам ти от ТОЗИ сайт да го инсталираш ! После просто си сменяш името на домейна във "общата конфигурация на форума".Това е всичко cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Няма такива нещица !!! Трябва да си инсталираш безплатен форум от някой сървър.Препоръчвам ти от ТОЗИ сайт да го инсталираш ! После просто си сменяш името на домейна във "общата конфигурация на форума".Това е всичко cool.gif

Това е възможно най-неправилния начин да се направи форум - на безплатен хост с готови за инсталация форуми. Човекът просто трябва да прочете как да инсталира сървърче или да си намери безплатен/платен хост, да почете малко за форумите и инсталацията на определен форум и... да действа. Няма да коментирам повече тъй като темата е от миналия месец... Но ще кажа само, че един ден четене дарява ценни умения и знания за уебскриптовете, които ще трябват на човек цял живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.