Премини към съдържанието
grunov

Проблем с Неро 6 (немога да запиша двд)

Препоръчан отговор

Здрасти .Хора взех си двд записвачка ,но немога да запиша двд диск ,ето какво ми изписва

3a90480475ddd0babb39be42071d18b2.jpg

давам на най горното и ми пише бърн процес фалед .Защо така става :wors:

-->има и друго когато цъкна в/у иконата на записвачката /в случая Н/ ми изписва това 74d61cc0161de266a9bf1e78f5b15ad3.jpg

Редактирано от grunov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи му даваш, че ще правиш ДАТА диск, адваш там каквото ще адваш и после ти пише това? Я пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Същата работа ,даже като вляза в мой компютър ми забива компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Същата работа ,даже като вляза в мой компютър ми забива компа

<{POST_SNAPBACK}>

На друг диск ли пробва? Не съм много образован по оптичните устройства, носители и записвания, но доколкото разбрах за себе си, дискът не е такъв за мулти сезони или пък е прецакан. Но проблемът е със сигурност в диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На друг диск ли пробва? Не съм много образован по оптичните устройства, носители и записвания, но доколкото разбрах за себе си, дискът не е такъв за мулти сезони или пък е прецакан. Но проблемът е със сигурност в диска.

<{POST_SNAPBACK}>

незнам меже би е в диска/а можеби не/ ,но в момента нямам друг в къщи и немога да разбера :computer2: ами това другото съобщение защо ми го показва като цъкна верху "Н" в мой компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има ли нещо друго записано на диска/медията преди това?

Също така опитай с преинсталиране на версията на неро? (междудругото не си писал коя версия ползваш)

пипал нещо из настройките на нерото?

Пробвай с рестарт (малко тъпо, ама все пак да се елеминира)

Опитай също така да размениш ИДЕ-кабела на записвачката със този на харда.

И нещо последно опитай да запишеш един малък файл. примерно някоя 5-6МВ-ова програмка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От това, което виждам вероятно нещо си объркал с Nero-то. Не е проблема в първия Screen - там просто пита дали да запише мултисесийно ДВД /лично съм пробвал с Nero 6 и 7 и не е имало проблем/.

Колкото до втория - рестартирай и виж дали дава същото.

После - защо не използваш Nero Burnig ROM а не Nero Express?

Пробва ли да запишеш СД?

Ако продължава да не върви махни нерото, почисти и го сложи пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със Неро 6.6.0.8 съм. Обикновено цд записах -става,ама нещо със двд-тата не ми върви пробвах тук с 3 диска ама нестава ;) сега пак пробвах да запиша двд ама стига до някой процент и

t_417b928d2753b41423357adfc4065522.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На каква марка ДВД-та записваш? Пробвай с друга марка. Сложи си неро 7 - въпреки че се съмнявам проблема да е в него - по-скоро в записвачката/медията. И аз имам GSA 4120B и на няколко пъти съм имал същия проблем /2-3 пъти не повече. По възможност работя със eProfornace/EPRO, Memorex не препоръчвам, Офис1 също/-- общо взето трябваше да си вземеш NEC...

Ако не помогне виж каква ти е версията на фърмуера и ако има по-нова тук си я ъпдейтвай.

Пиши да видим дали е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :)) как ще запишеш мултисешън двд като си дал disk at once тай му track at once и да те посъветвам да избягваш да записваш мултисешън двдта не се подържат добре от различните записвачки не виждат първата сесия не че не можеш да я адднеш с исобъстер после, виш за презаписващ диск няма проблеми Редактирано от milent (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

марката на записвачката е DVd+/- RAM LG 4167B

:wors:) как ще запишеш мултисешън двд като си дал disk at once тай му track at once и да те посъветвам да избягваш да записваш мултисешън двдта не се подържат добре от различните записвачки не виждат първата сесия не че не можеш да я адднеш с исобъстер после, виш за презаписващ диск няма проблеми

<{POST_SNAPBACK}>

аз ко знаех как да го направя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на полето BURN там кадето можеш да си избереш скоростта на запис точно под него са тези работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    марката на записвачката е DVd+/- RAM LG 4167B

Имах предвид че и моята е LG - както ще забележи човек ако се огледа --Focus Tracking error-- не е проблем само при GSA 4167B, a и при други модели на LG...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах предвид че и моята е LG - както ще забележи човек ако се огледа --Focus Tracking error-- не е проблем само при GSA 4167B, a и при други модели на LG...

<{POST_SNAPBACK}>

...а той се състои в това, че записвачката не може да разпознае типа на ДВД-то при някои марки, т.е. дали е еднослойно или двуслойно. Focus Tracking error значи, че диска е разпознат като двуслоен и Неро не може да превключи на вторият слой. А в случая не може просто, защото такъв липсва. Има 4 начина да решиш този проблем:

1. Когато записваш винаги слагай вида на ДВД-то на DVD5. Намира севдясно от скалата с капацитета на диска.

2. Опитай с няколко марки дискове и виж при кои този проблем липсва

3. Смени Фърмуеъра

4. Ако с нито един от горните начини не стане просто иди да ти я подменят, макар че ако си сменял Фърмуеъра няма да ти признаят гаранцията.

Избери си ти. Моят съвет е направо Вариант 4, все пак си купил записвачка, която да пише всички видове дискове не само някои. И ако ще я сменяш гледай да не е LG пак, защото тук directora e прав - това не е проблем само на този модел LG.

УСПЕХ !!! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.