Премини към съдържанието
onogondur

Флашка с голям капацитет

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци.Наскоро попаднах на едно интересно предложение- тук . Звучи много примамливо.Но ме интересува,това възможно ли е като обем според вас.Също така,скоростта на обмен на данни,дали ще е достатъчна,ако започна да ползвам флашката за да инсталирам на нея програми или други натоварващи приложения.Благодаря на всеки,решил да даде мнението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за кингстън при това 256 гъби първо цената е нереална, второ е крайно непрактично вземете си външен хард ако ви трябва място - за Usb flash всичко над 16 (в краен случай 32) е прекалено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Достатъчно е да погледнеш цената и ще ти стане ясно колко е "реална", при положение че в България дори 64ГБ-те са над 200 лв.

Ако ти трябва голям обем и малки размери има 1.8 инчови дискчета примерно 160 ГБ Samsung S1 за 79лв.

Може да е малко по-голямо от въпросната флашка, ама е доста по-евтино и по-бързо.

256ГБ "300" са го "продавали" миналата година за ~$1100 - не знам колко изобщо са си го купили,

сега е спрян от производство, а 256ГБ "310" е на промоция - само $756.

Дори и да бяха евтини при обем от 256ГБ, "скоростите" на въпросните флашки са направо охлювски

300 - 20 МБ/с четене 10 МБ/с запис http://www.kingston.com/ukroot/flash/dt300.asp?id=2

310 - 25 МБ/с четене 12 МБ/с запис http://www.kingston.com/ukroot/flash/dt310.asp

За сравнение при горното дискче е 30 МБ/с четене и 25 МБ/с запис.

[edit]

iliev72 по-скоро е фалшивo, в един друг форум един от юзерите се оплакваше - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=195637

че е дал 100лв за 256 гб-ва флашка (пак от aukro) която след проверка със съответния софтуер се оказа 4 гигабайтова.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всичко е супер , като изключим цената ! нещо не е наред или това чудо е крадено ! няма друго обяснение за тази цена !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всичко е супер , като изключим цената ! нещо не е наред или това чудо е крадено ! няма друго обяснение за тази цена !

Просто не е вярно написаното, а и флашка с такъв обем ще е смешно да ползва. 32 гигабайта е почти 100 лева. Колегата правилно е написал в поста си цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,то и аз се притеснявам дали изобщо ще може да се подкара това нещо с моят компютър.Но както и да е,ще имам в предвид това,което коментирахте до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,то и аз се притеснявам дали изобщо ще може да се подкара това нещо с моят компютър.Но както и да е,ще имам в предвид това,което коментирахте до тук.

Ами доколкото разбирам от линка по-горе, флашката реално е 4 GB :) , така че ще можеш да я "подкараш" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами доколкото разбирам от линка по-горе, флашката реално е 4 GB :clap: , така че ще можеш да я "подкараш" ...

4 гигабайта? за 65 лева? И отново не се вързва. 16 гига е за около 50 лева.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

4 гигабайта? за 65 лева? И отново не се вързва. 16 гига е за около 50 лева.

Именно, в това се състои измамата - истинска 4 GB е под 20 лв, а ти пробутват ментето за 65 , с лъжата, че е 256 GB ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами доколкото разбирам от линка по-горе, флашката реално е 4 GB :biggrin: , така че ще можеш да я "подкараш" ...

Мисълта ми е,ако да речем че хипотетично може да има такава флашка,какъв трябва да е компютърът,който да я разпознае и да я "подкара" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисълта ми е,ако да речем че хипотетично може да има такава флашка,какъв трябва да е компютърът,който да я разпознае и да я "подкара" ?

Такава флашка съществува съвсем реално, а не хипотетично. И не виждам какво има да й се подкарва - това е флашка! Забучваш я в USB-то, и я пълниш с гигабайти :biggrin: .

Технически данни. Единственото ограничение, което виждам, е че не можеш да я ползваш за ReadyBoost.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.