Премини към съдържанието
dr.dechev

HT=1200 при Athlon le-1600 -- Проблем?

Препоръчан отговор

Заиграх се със първата конфигурация от подписа ми и процесора стана от 11х200 => 11х240мхц . Тъй като дъното и захранването са от ниския клас , качвам нещата бавно и ги проверявам. Притеснява ме това НТ=1200мхц, защото не знам как му понася, а в биоса не знам дали да го смъкна... Иначе темп. на процесора докато работя не е качвала над 47 градуса. Та : - колко може да стане НТ? - колко градуса си позволява този проц? - Трябва ли да смъкна НТ, как и в коя опция на Биос-а да го търся? - ако сменя РАМ-а с 2х1ГБ 800мхз ще има ли ефект? - паметта е нискобюджетна и ми е интересно какво напрежение понася - сега е на 2.045 градуса. Не ме мислете за смахнат, знам че тази конфигурация е била в час преди 6-7 години. Просто искам да видя какво може, без да я унищожавам :clap::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

HT честотата зависи от това какъв сокет е процесора

Maximum operating temperature (°C) ? 49 - 65

Ако искаш да се научиш да клокваш няма да е зле да разгледаш тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сокета е АМ2, За по-старите сокети дават НТ до 800-1000 МХЦ, за тази не разбрах. пък и не ми е ясно защо не пали системата при НТ = 240Х4 = 960МХЦ. Не би ли била по-стабилна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.