Премини към съдържанието
VESSSKO95 ™

Въпроси за пускане на собствен уеб хостинг

Препоръчан отговор

Здравейте,имам няколко въпроса на тази тема,защото мисля да пусна евтин уебхостинг.Имам конфигурация която ще служи за сървър,спрял съм се на операционната система Centos,но не мога да избера точен софтуер за хостване-има apache,имаше и един друг за който не мога да се сетя.Другият ми въпрос е кой контролен панел да сложа(колебая между kloxo и isp omega,но не знам кой от двата е по-безпроблемен и по-лесен за поддръжка). Конфигурацията която ще служи за сървър е от подписа ми(без видео картата).Тя ще служи само за сървър,защото имам друга машина която ще ми е за обикновено ползване.Колко сайта ще може да се хостнат на тази машина при положение че за всеки хост php memory_limit не трябва да пада под 128m?За това колко трафик ще понесе ще направя тест.Другите ми въпроси са: Как да защитя сървъра? Как да направя name server-и и ще трябват ли повече от 2 ip адреса за тази цел? И последно-засега за системата за поръчка го мисля така-човек праща смс,получава кода.Влиза в страница където има контакт форма и пише смс кода,сайта и неговият имейл.Когато направи заявката и ми се прати имейл,аз преглеждам дали кода е правилен и какъв план иска и сайта,и му пускам хост.Въпросът ми е дали може тази процедура да се улесни(знам че може,но не ми се отделят много пари за човек който може да го направи). Хората които ми помогнат,когато пусна уеб хоста ще получат хост от най-скъпите планове безплатно. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какъв софтуер ще предлагаш? Какъв контролен панел? Само лиценза за WHM/cPanel ти е $430. Занимавам се с поддръжка на сървъри от 1994г. и смея да твърдя, че изграждането, инсталирането и администрирането на такъв тип сървъри изисква сериозни знания и опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какъв софтуер ще предлагаш? Какъв контролен панел?

Само лиценза за WHM/cPanel ти е $430.

Занимавам се с поддръжка на сървъри от 1994г. и смея да твърдя, че изграждането, инсталирането и администрирането на такъв тип сървъри изисква сериозни знания и опит.

Няма да използвам whm и cpanel.Ще използвам kloxo,като го свържа с apache активирам хостингите на хората от там.На мен поне ми се вижда лесно,а вече и за name server-ите намерих решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

системите които си намерил изглеждат читави и в класическия случай ще ти свършат работа, но те са само за VPS услуги. ако ще предлагаш споделен хостинг, трябва мнооого добре да знаеш как да настроиш apache, php, mysql така, че да няма кражба на данни от един user с хакерски способности на когото си предоставил достъп, а и за споделен хост ти трябва поне класическия cpanel. също така ти трябват освен добри машини и добър интернет и мнооого Ip–та. поне един class C от 254 ипта минимум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.