Премини към съдържанието
mafiq

Помощ за избор на лаптоп 1200-1400лв

Препоръчан отговор

Добър ден на всички :yanim: Предварително ви благодаря за всички мнения... Ако може да ме насочите за марка и модел (15 инча мисля , че е добре ) ... лаптопа предимно ще се ползва за филми,интернет и някви игри ... И искам да попитам има ли смисал да взема лаптоп за 2000лв ? Това е за сега :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден на всички :yanim:

Предварително ви благодаря за всички мнения...

Ако може да ме насочите за марка и модел (15 инча мисля , че е добре ) ... лаптопа предимно ще се ползва за филми,интернет и някви игри ... И искам да попитам има ли смисал да взема лаптоп за 2000лв ?

Това е за сега :yanim:

Щом ще го ползващ за това,което си посочил бих предложил да наблегнеш на добър процесор,хард диск и видеокарта и поне 2ГБ РАМ памет.

За предпочитане Хард диска му да е САТА и да не се купува с инсталирана операционна система.

Ето и моето предложение за начало,предполагам,че колегите съфорумци и те ще предложат нещо:

HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ще го ползващ за това,което си посочил бих предложил да наблегнеш на добър процесор,хард диск и видеокарта и поне 2ГБ РАМ памет.

За предпочитане Хард диска му да е САТА и да не се купува с инсталирана операционна система.

Ето и моето предложение за начало,предполагам,че колегите съфорумци и те ще предложат нещо:

HP

Еми до сега не съм купувал лаптоп ...

да не се купува с инсталирана операционна система.

тва ще рече ,че отделно да инсталирам w7 ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми до сега не съм купувал лаптоп ...

тва ще рече ,че отделно да инсталирам w7 ли ?

Да, но ако го кушиш с лиценз за Windows и инсталиран такъв, плащаш и за лиценза(над 150лв)...

При условие, че живеем в България и нямаме милиони(поне повечето) е хубаво да се взима без инсталирана OS/лиценз за OS.

Сега ще ми кажат, че подстрекавам към пиратство, но да-инсталираш си след това някой Windows7 MSDN теглен от някой тракер и си свиркаш.

Като марки-Dell, Acer-TravelMate серията...Избягваш MSI, защото моите лични впечатления са, че има доста прегряващи модели от тях.

За препоръчване е да е с ATi видео. Процесор няма кой знае какво голямо значение, но имай едно на ум, че е по-добре да е Intel.

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ACER Aspire 5750G Аз бих взел това :)

Смисъл има да вземеш по-скъп лаптоп, но ако търсиш екстра качество и надежност, а да не забравяме и хубава матрица. За домашни условия и тук таме местене 1200 е максимума, но пък за 1400 взимаш за да е по-фиешън :P

Редактирано от ma4opic4o (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да попитам за този лаптоп http://pcstore.bg/laptopi/TOSHIBA-7/TOSHIBA-Satellite-A660-166-980 Хубав ли е ? И заслужава ли си парите :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да попитам за този лаптоп http://pcstore.bg/laptopi/TOSHIBA-7/TOSHIBA-Satellite-A660-166-980 Хубав ли е ? И заслужава ли си парите :P

Като параметри да,но като цяло не. Прекалено скъп,а и го продават с инсталирана операционна система.

Проблема е ако решиш в последствие да инсталираш друга операионна система ще имаш доста грижи и проблеми за съвместимост с драйверите за този модел.

Редактирано от Remington (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като параметри да,но като цяло не. Прекалено скъп,а и го продават с инсталирана операционна система.

Проблема е ако решиш в последствие да инсталираш друга операионна система ще имаш доста грижи и проблеми за съвместимост с драйверите за този модел.

Еми ако карам с тази операционна система и за по нататък ще имам ли ядове ? или да ми предложиш нещо и за 2000 и за 1400 да реша кое да взема :clap: Редактирано от mafiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми ако карам с тази операционна система и за по нататък ще имам ли ядове ? или да ми предложиш нещо и за 2000 и за 1400 да реша кое да взема :yanim:

Щом си решил да се набутваш да даваш излишни пари проблема си е твой-аз ти предложих какво да си купиш!...

Писах какви проблеми ще имаш с тая операциона сестема хоме едишън проблем с драйвери...

колегите съфорумци също ти предложиха какво да си вземеш...ти си решаваш!...аз ти предложих до1300лв за това което ще го изполваш.Погледни по-горния ми пост!

После да не съжаляваш,че не си ме послушал...пак ти казвам не купувай с инсталирана операциона система!.

Тошибата си пишат драйвери специално за определения модел и ако искаш да минеш на по-стара версия на ОС може да не намериш подходящи драйвери за някое хардуерно у-во това е от личен опит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво - все добри модели , но все пак се по интересувай на всеки един тях за сервиза на какво ниво е :) много важно нещо което всички пропускаме - качествен сервиз :) най-добре да не се налага да го ползваш , но ако се налага да може да разчиташ на него :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом си решил да се набутваш да даваш излишни пари проблема си е твой-аз ти предложих какво да си купиш!...

Писах какви проблеми ще имаш с тая операциона сестема хоме едишън проблем с драйвери...

колегите съфорумци също ти предложиха какво да си вземеш...ти си решаваш!...аз ти предложих до1300лв за това което ще го изполваш.Погледни по-горния ми пост!

После да не съжаляваш,че не си ме послушал...пак ти казвам не купувай с инсталирана операциона система!.

Тошибата си пишат драйвери специално за определения модел и ако искаш да минеш на по-стара версия на ОС може да не намериш подходящи драйвери за някое хардуерно у-во това е от личен опит!

Добре отказал сам се от тошибата.Лаптопа ще се взима другата седмица и имам малко време да избера модел , просто исках да ми предложите нещо за 1300-1400 и нещо за 1800-1950 и вече да реша кое да взема :)

За повече пари Dell XPS L501x, Fujitsu Lifebook E780 или Fujitsu Lifebook E780

каква е разликата между твоя делл и този http://www.speedcomputers.biz/shop/product/53497/ само харда ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като гледам на къде отива бюджетът ето едно предложение и от мен със 4-ядрен процесор:

http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/Lenovo-IdeaPad-Y560-59-050949-8GB-1518

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега съм се спрял на тези , кое да избера? :

1 http://laptop.bg/laptops-dell-XPS_L501x-dell_xps_l501x_DXL501BMETW29HD7ZBC69

2 http://www.technomarket.bg/products/09099153/hp-probook-4520s-xx762ea

3 http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACER-Aspire-5750G-LX-RG40C-008-4GB-Blue-1871 но цвета неми харесва нещо ...

Най - много като външен вид ми харесва Dell-a ,

Като гледам на къде отива бюджетът ето едно предложение и от мен със 4-ядрен процесор:

http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/Lenovo-IdeaPad-Y560-59-050949-8GB-1518

Определено много ми хареса , но е с инсталирана Операциона система .. :) И като марка леново как е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай предвид, че като взимаш нещо за 2000 лв. това не означава, че ще вземеш нещо по-качествено от тези за 1200-1400 лв. Все пак i7 процесорът струва повече от i3 и i5, така че просто вдигаш мощността, а не издръжливостта :cool: Ако ще наливаш огън, няма смисъл i7 е за съвсем друга работа - реална полза надали ще усетиш. Има и доста по-читави модели като Dell Latitude E6500, който за каквото и да го ползваш ще ти пасне (освен за игри). Така че мощност в пластмаса или здравина и класа, но в метал :blink: А за операционните, нищо лошо няма да вземеш лаптоп с такава, просто по-отгоре ти казаха, че реално плащаш около 200 кинта отгоре, вече ако не ти трябва лиценз нама смисъл, ако ли пък не - ок няма лошо. Ако са добри параметрите ОС си е бонус :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай предвид, че като взимаш нещо за 2000 лв. това не означава, че ще вземеш нещо по-качествено от тези за 1200-1400 лв. Все пак i7 процесорът струва повече от i3 и i5, така че просто вдигаш мощността, а не издръжливостта :cool: Ако ще наливаш огън, няма смисъл i7 е за съвсем друга работа - реална полза надали ще усетиш. Има и доста по-читави модели като Dell Latitude E6500, който за каквото и да го ползваш ще ти пасне (освен за игри). Така че мощност в пластмаса или здравина и класа, но в метал :blink:

А за операционните, нищо лошо няма да вземеш лаптоп с такава, просто по-отгоре ти казаха, че реално плащаш около 200 кинта отгоре, вече ако не ти трябва лиценз нама смисъл, ако ли пък не - ок няма лошо. Ако са добри параметрите ОС си е бонус :nono:

Еми незнам дали е за добро или не но днеска като ходих за Делл модела да питам видях този ЛЕново на място и ще взема него макар да е с инсталирана ОС много ми хареса външно вътрешно и добри параметри има и бонус хубави тонклонки също :))) мерси за всички мнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.