Премини към съдържанието
Lazlow

Търся програма за автоматично съхраняване

Препоръчан отговор

Здравейте. Можете ли да ми кажете програма, която да я сложа на виртуалния сървър и да я настроя така, че всеки ден по определено време да съхранява един файл - access log и след като го съхрани да му изтрие съдържанието. И това да се повтаря всеки ден. Някой има ли идея за подобна програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте.

Можете ли да ми кажете програма, която да я сложа на виртуалния сървър и да я настроя така, че всеки ден по определено време да съхранява един файл - access log и след като го съхрани да му изтрие съдържанието. И това да се повтаря всеки ден. Някой има ли идея за подобна програма?

Каква операционна система работи на виртуалния сървър ?

Windows например, предлага възможност за планирано изпълнение на дадено действие.

Това, което искаш, може да се изпълни с един batch файл, който ще се извиква от една планирана задача - Scheduled task.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте.

Можете ли да ми кажете програма, която да я сложа на виртуалния сървър и да я настроя така, че всеки ден по определено време да съхранява един файл - access log и след като го съхрани да му изтрие съдържанието. И това да се повтаря всеки ден. Някой има ли идея за подобна програма?

Ако уеб сървъра е апаш отворете ръководството му и намерете log rotate
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сървърът работи под Linux. А системата е xampp.

http://httpd.apache.org/docs/2.2/logs.html#piped

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линка ! До тук добре, ами изтриването на access логът как ще става ? Всмисъл, той трябва да се чисти всеки ден след като е съхранен за съответния ден. По какъв начин може да стане това+?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линка ! До тук добре, ами изтриването на access логът как ще става ? Всмисъл, той трябва да се чисти всеки ден след като е съхранен за съответния ден. По какъв начин може да стане това+?

моля прочетете идеята на ротиране на логовете, това, което искате се прави автоматично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.