Премини към съдържанието
icemans

Липсващ login screen след ъпгрейд на Дебиан

Препоръчан отговор

Значи ъпгрейднах до Squeezy. Всичко мина добре с изключения на някой нередности. Едната от тях обаче не мога да я разбера. Просто не ми пали Х-а автоматично след стартиране. Дава ми под конзола да се логна и след това трябва да му дам "startx" за да запали. Прави ми впечатление обаче и че не мога да спра Х-а по обичайния начин - /etc/init.d/gdm stop. Пробвам и:

# dpkg-reconfigure gdm

/usr/sbin/dpkg-reconfigure: gdm има проблем в инсталацията

Явно липсва GDM - това нормално ли е за версия 6 и ако не какво е решението? Да го инсталирам ли просто?

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи ъпгрейднах до Squeezy. Всичко мина добре с изключения на някой нередности. Едната от тях обаче не мога да я разбера. Просто не ми пали Х-а автоматично след стартиране. Дава ми под конзола да се логна и след това трябва да му дам "startx" за да запали. Прави ми впечатление обаче и че не мога да спра Х-а по обичайния начин - /etc/init.d/gdm stop. Пробвам и:

Явно липсва GDM - това нормално ли е за версия 6 и ако не какво е решението? Да го инсталирам ли просто?

Еми явно ъпгрейда не е минал успешно. Виж си в сунаптика за строшени пакети. Трябва да намериш пакетите, дето объркват работата ... Обаче това е трудна работа... Най добре си е чиста нова инсталация, ако гордостта ти го позволява, де..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Синаптик няма Broken пакети! Инсталирах го наново и се оправи! Просто исках да чуя дали е нормално това, но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Синаптик няма Broken пакети!

Инсталирах го наново и се оправи! Просто исках да чуя дали е нормално това, но както и да е.

Значи, винаги ъпгрейд от версия на версия може да се оака. Прави се

aptitude upgrade

после

aptitude dist-upgrade

Обаче понякога може при тегленето някой пакет да не е изтеглен и трябва да повториш командата, а и други

От друга страна, така или иначе теглиш пакети за цяло дистро, та си е равносилно на нова инсталация, щото трябва да махне всички стари пакети и да сложи нови. И има обикновено нови конфигурационни файлове и там те пита кво да прави и ако не дадеш правилен отговор става майката си трака..

По-бързо е да си пуснеш чисто нова инсталацийка, ако бързаш. Ако искаш да се бориш, почваш да гледаш за стари пакети кой е останал и го заменяш с нова версия и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.