Премини към съдържанието
st8414

Съвет за поляризирани очила

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да помоля за съвет, мнение, относно слънчеви, поляризирани очила. Шофирам доста, очите ми се напрягат, не само от слънцето, а и от светлината, белотата. Имам слънчеви очила, но съвсем обикновенни, евтини, най-вероятно с никаква защита. Разглеждах доста модели очила в повечето оптики в Плевен. Спрях се на VIA ROMA, доста тъмни (може би найтъмните, от всички изпробвани), имат поляризация, а и като цена е приемлива, в сравнение с повечето други предложения. Търсих информация - не намерих нищо изчерпателно, но очилата ми харесват, а и наистина са доста тъмни, пробвах теста с телефонен дисплей, доближен до стъклата - реагират като наистина поляризирани. Дайте си мнението, благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Евтини и качествени очила с поляризиращ филтър са тези на Polaroid. Тук можеш да прочетеш повече за самата технология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом често шофираш,препоръчвам ти очила с кафяви стъкла.Не препоръчвам Полароид.Причината-взех си очила от техен фирмен магазин във Варна.После се оказа че ги няма като модел в сайта на Полароид.И рамките започнаха да се белят след време.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом често шофираш,препоръчвам ти очила с кафяви стъкла.Не препоръчвам Полароид.Причината-взех си очила от техен фирмен магазин във Варна.После се оказа че ги няма като модел в сайта на Полароид.И рамките започнаха да се белят след време.

Както се казва, за тези пари, толкова. Не съм казал, че са перфектни, а и не обсъждаме рамките, а качеството, като цяло. Нормално е след 2-3 години употреба да се олющят рамките. Човекът търси нещо евтино и качествено, а Polaroid предлагат точно това. Иначе, да се мята на Ray Ban за триста кинта и да си свирка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако погледне някои чуждестранни сайтове за електронна търговия,може и да се изненада от добрите цени там.Въпрос на избор обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпросните очила са 80 лв. Носих ги малко, страхотно тъмни са, разгледаха ги и познати - според тях, това са най-тъмните очила които са слагали, стъклата са големи, рамката - масивна, здрава, с правилна форма, имаше и вариант с огледални стъкла (забравих научното наименование на това покритие), но ме посъветваха да не ги вземам, защото въпросното покритие падало постепенно и очилата изглеждали зле, а и ефекта му се губел. Направихме и теста с доближаване на телефонен дисплей до стъклата - реагираха, което е знак за поляризация. Разгледах доста други - Пума, Рейбан и т.н., цени от 100 до 250 лв, като модели имаше приятни, но мен ме интересува затъмнеността, а по този критерий - избора ми бие всички изпробвани, размера и формата на стъклото също ме устройват - покриват голяма площ от лицето ми и отстрани не ми свети и не дразни, ще ми се до събота да си взема нещо, не съм сигурен те ли да са, но по моите критерии, те най-стават, ще ми се да има още нещо по което да разбера, че не са евтини ментета (не, че 80 лв са много), съвсем различни са от тези за по 5-10-15 лева, но все пак, знам ли..........Кажете нещо по което да разбера, пробвам.....Пиша и чета във доста авто-форуми, там при покупка на автомобил си има някой неща - пушек, цвят на пушека, звук и т.н., по което да разбереш поне някой неща, а при очилата...? :-) Колкото до евтиното и качествено - мога и 300 лв да дам, без това да застраши тока, водата, тела, интернета, цифровата, храната и т.н. другите разходи, просто ми се ще покупката да е разумна и да съчетава 1-2 неща, а и винаги ме преследва призрака на " за кво да давам 300 при условие, че на друго място е 200" , защото наема на магазина е по-малък, не е в идеален център, собственика не е толкова голям изрод и е сложил човешка надценка и т.н.........за пример - позната работи в магазин за дамски аксесоари - неща, купени от Гърция за стотинки в лева, в магазина им слага цена 7-8-10-12-18 лева, еееее, няма да стане, пък после бутне някое намаление 50% и балъците го вземат за 5-6 лева и мислят, че са хванали бога за шлифера, та просто не ми се ще и аз с очилата да съм в подобна ситуация! Верно е, че има оригинално и менте, ама има и оригинално за 100 и 300 лв, същото е и при ментетата. От десет оптики в града, не ща да се набутвам при най-алчния гъз, па на всичкото отгоре, да ме дари с красиво менте.

Редактирано от vnimavai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.