Премини към съдържанието
Saho_stalker

Какво мислите за този лаптоп ?

Препоръчан отговор

Модел: Dell inspiron N5010

Процесор: Intel Pentium Dual Core P6200 (2.13GHz, 3MB Cache, 1066MHz)

Памет: 4GB (2x2048MB) DDR 3 1333Mhz

Видеокарта: ATI Mobility Radeon HD 5650 с 1GB DDR3 собствена памет

Диск: 640GB SATA HDD 5400 rpm

Екран: 15.6 инчов (39.62 cm) HD (1366x768) WLED Гланцов дисплей

.:Пълна информация:.

Интересува ме дали е способен да подкара игри като: Call of Pripyat, Metro2033, Crysis и т.н. дори и не на максимални настройки, като разбира се ме интересува и дали е надежден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модела е добър, но специално с този процесор не би се справял особено добре за това, което си посочил. Ето този си заслужава: Dell Inspiron N5010. (Има и малко по-евтин, но е розов :huh: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :huh:големи ентусиасти има в този форум ! геймърите не случайно търсят в момента паметта ДДР3 на това което купуват да работи най-малко на 1600МГхз , търсят видеокартата да е с памет ДДР5 , купуват по 3 монитора 22' поне - за да играят 3D ; някои си купуват 3D Vision очила на nVidia , а ти искаш това да го постигнеш с този лаптоп с екран 15.6' , да не споменавам , че процесора е с мин 4 ядро , но предпочитат 6 ядра и ако може да се клоква :) Да с този лаптоп може да играеш някои игри , но не тези които изброил - например тетрис ,пасианси и мините ще върви перфектно ;) Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:Pголеми ентусиасти има в този форум !

геймърите не случайно търсят в момента паметта ДДР3 на това което купуват да работи най-малко на 1600МГхз , търсят видеокартата да е с памет ДДР5 , купуват по 3 монитора 22' поне - за да играят 3D ; някои си купуват 3D Vision очила на nVidia , а ти искаш това да го постигнеш с този лаптоп с екран 15.6' , да не споменавам , че процесора е с мин 4 ядро , но предпочитат 6 ядра и ако може да се клоква :cool:

Да с този лаптоп може да играеш някои игри , но не тези които изброил - например тетрис ,пасианси и мините ще върви перфектно :biggrin:

Стига си отчайвал хората за тези лаптопи.Иначе съм те признал за вещо лице в тази секция. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стига си отчайвал хората за тези лаптопи.Иначе съм те признал за вещо лице в тази секция. :P

това е любимата ми секция :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

iliev72 не всички (очевидно като теб) имат възможността да дадът 5 бона за лаптоп !!! И аз предпочитам да притежавам мегамощна машина, но в момента разполагам с хилядарка :angry:

Като гледам изискванията на Крайзис 2 са:

* OS: Windows XP, Vista or Windows 7, with the latest Service Pack

* CPU: Intel Core 2 Duo 2 Ghz, AMD Athlon 64 x2 2 Ghz or better

* RAM: 2 GB of RAM

* Video Card: Nvidia GeForce 8800 GT 512 MB of memory or higher;

ATI/AMD Radeon 3850HD 512Mb RAM or higher

* Sound Card: 100% DirectX 9.0C compliant sound card

* Hard Drive Space: 9 GB free hard disk space

следователно няма да има проблем с тази игра :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това са минималните изисквания, колкото да тръгне играта. Не е гарантирано дали ще стигнеш 30fps с посочената от теб машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз не искам да те разочаровам но по добре инвестирай в декстоп машина ... макар че за свястна и тя няма да ти е достатъчна :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

iliev72 не всички (очевидно като теб) имат възможността да дадът 5 бона за лаптоп !!! И аз предпочитам да притежавам мегамощна машина, но в момента разполагам с хилядарка :)

ще имаш :angry: Pentium Dual Core не е Core 2 Duo :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

iliev72 не всички (очевидно като теб) имат възможността да дадът 5 бона за лаптоп !!! И аз предпочитам да притежавам мегамощна машина, но в момента разполагам с хилядарка :angry:

Лаптопа който си избрал е с 5650.Която от своя страна се равнява на 4650 десктоп.128 битова с ДДР3 памет.Която е малко по-добра от 3650 и по-слаба от 3850,защото последната е 256 битова.Лаптопа е главно за работа.За хора които често пътуват.Ако ще седи вкъщи и ще се носи от хола в кухнята и вечер да се гледа филм върху корем не виждам смисъл.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този по-добър ли е ? Видеокартата и процесора по-специално ?

Заповядай ранглистата на видеокартите.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този по-добър ли е ? Видеокартата и процесора по-специално ?

Мммм, не. Ак оискаш нещо наистина по-добро от началните вариани си приготви поне 200 лева отгоре - цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мммм, не. Ак оискаш нещо наистина по-добро от началните вариани си приготви поне 200 лева отгоре - цък

Конфигурацията наистина ми допада, но за ейсър чувам само лоши неща :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конфигурацията наистина ми допада, но за ейсър чувам само лоши неща :/

Но не и от мен, ако искаш мога да споделя от личния си опит малко лоши неща за ейчпи, леново и останалите, ще ти е доста полезно. Вземай и както безброй пъти е писано - дано силата е с теб и имаш късмет. Това че е ейсър или нещо друго не е толкова важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези пари каквото и да вземеш ще е сравнително "боклук", просто за тези пари и тези компоненти какво искаш да е. Мен ме е страх да го хвана стабилно в една ръка, че ще вземе да му прецакам екрана. Или търсиш добри параметри или търсиш здравина - ти си избираш, но и двете заедно ще ти струват в пъти повече, така че затова колегите ти пишат, че игри и лаптоп няма такива филми. За повече пари може и да има, но за 1000 лв. ти продават толкова, колкото да ти замажат очите и да ти вземата парите. А лошото е, че каквото продават за 1000 това продават и за 1500 :cool: Все едно ще се наям ли с хляб за 10 стотинки повече отколкото с хляб за 1 лев. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пределно ми е ясно, че за тези пари няма да се сдобия с последен клас, но се надявам поне да успея да подкарам що годе прилично някои игри и да нямам проблеми със загряване, забиване и темподобни. :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тези 2 модела кой е по-добър според вас ?

Acer

Intel Core i3-380M (2.53GHz, 3MB Cache )

4GB (2x2048) DDR3 1066MHz

NVIDIA GeForce GT 540M DDR3 с 1GB

640 GB SATA 5400 rpm

15.6 инчов (39.62 см) WXGA (1366 x768) HD Ready LED (16:9) Гланцов дисплей

Dell

Intel Core i3-380M (2.53GHz, 3MB Cache)

4GB (2x2048MB) DDR 3 1333Mhz - по-бърза е от на ейсъра

ATI Mobility Radeon HD 5650 с 1GB DDR3 (основен момент в сравнението)

640GB SATA HDD 5400 rpm

15.6 инчов (39.62 cm) HD (1366x768) WLED Гланцов дисплей

Редактирано от Saho_stalker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, GT 540M е малко по-добра от HD5650, но пък Dell-a е с 4 години международна гаранция, а Acer дават само една или две за физически лица в България. Според мен гаранцията трябва да е водещ критерий при почти еднакви останали параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Людмил така е при покупката на лаптоп се гледа гаранцията, която е много важна. А за другите относно като някой не е тествал игрите на лаптоп да не говори на изуст само от интернет. Брат ми има Acer със същите характеристики като делчето, предложено по - горе и играе кризата на препоръчителни без проблем. За метро не е пробвал, но кризата си върви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така че избираш между повече гаранция или по-доброто видео в случая 540M, има по-добър видео декодер и 3D поддръжка. btw WLED дисплея би трябвало да е по-добър от LED. http://is.gd/4u656l http://prntscr.com/1ob17 http://prntscr.com/1ob1h http://prntscr.com/1ob1u Успех. offtopic: http://is.gd/b6zHrY \лаптопите не ставали за игри \ нека да не стават

Редактирано от goneinsixtyseconds (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.