Премини към съдържанието
kvkkvk

Пълнене на глави за принтер "Lexmark X2670" (3 в 1)

Препоръчан отговор

Искам да споделя с Вас всичко, което научих за пълненето на главите на принтера ми. Много хора ми казваха, че "Lexmark" се пълни трудно и доста често неуспешно и затова не бил за препоръчване. На мен ми попадна изключително изгодно модела "Х2670" и реших да се позанимая с него. След доста четене из форумите и доста главоблъскане видях, че не е толкова сложно. Давам Ви подробна инструкция за пълненето и стъпките, които следвах: ПРИНТЕР „3 В 1” - "Lexmark X2670" ========================================================================== ИНСТРУКЦИЯ ЗА ПЪЛНЕНЕ НА ГЛАВА 14А и 15А (АНАЛОГИЧНО ЗА ГЛАВА 14 и 15) ========================================================================== Елементи, необходими за напълване: Оригинална касета „Lexmark No.14А (15А)”, спринцовка и игла, шило, черно (или цветни) мастило 10 ml, (обикновена игла) ЗАБЕЛЕЖКА: Някои касети нямат дупки за пълнене в горната част на касетата. Ако случаят е такъв, използвайте шилото, за да направите отвор в горната част на главите, както е показано на схемата (или използвайте нагорещена игла, както правя аз): 1. Обелете етикета от горната част на патрона, за да се разкрият дупките за напълване (ако са прекалено малки, направете малко по-големи с шилото или с нагрята обикновена игла) 2. Вземете спринцовка и игла и я напълнете с мастило. 3. Поставете иглата последователно в съответните за пълнене дупки. Натиснете надолу до центъра на гъбичката. ВАЖНО - Патрона съдържа гъбичка и може да се усети леко съпротивление! 4. БАВНО инжектирайте мастилото. Когато мастилото започне да излиза от дупката за пълнене, касетата е пълна. Спрете инжектирането веднага! Попийте петното от мастило на главата с тъкан (за предпочитане е пълнене на всяка дупка с до 7 мл черно мастило) 5. Поставете отново лепенка на дупките за напълване. 6. Оставете патрона да престои една нощ на защитена неабсорбираща повърхност, това ще гарантира, че няма изтичане от дюзите и даде време на мастилото да насити напълно гъбичката. ВАЖНО - Не оставяйте върху тъкани! 7. Инсталиране на касетата и пускане на печатащ цикъл. ВАЖНО - За най-добри резултати пълнете главите с мастило, преди да са свършили съвсем. Празните патрони заминават за около седмица и не винаги могат успешно да се напълнят повторно. ЗАБЕЛЕЖКА: "Lexmark" са пуснали някои патрони (14, 15), които не може да бъдат презареждани. Те изглеждат идентични с касетите, описани по-горе, но чипът и електрониката ще спрат принтера да разпознае главите. Някой ще попита – какъв е смисъла от пълнене, като може да си купим нова глава? ПЪРВО - новата глава струва около 40-50 лева. ВТОРО – напълването отнема не повече от 5 минути. ТРЕТО – тубичка 200 мл черно мастило за "Lexmark" струва 10 лева, което означава около 20 напълвания на главата (пълна глава отпечатва около 150 страници, което значи 3000 страници за 10 лева!!!). Отпечатания документ с новото мастило се различава по качество много малко от такъв, отпечатан с оригинално мастило (стои малко по-блед). Според мен проблема е нищожен. За напълване на цветната глава смятам, че е аналогично, въпроса е да уцелите мастилото по дупките. На нея глава има 3 дупки - една в горния край и две в долния, като тази в горния край е за цвят "MAGENTA" (червено), долната дупка отляво е за цвят "YELLOW" (жълто), а долната дупка вдясно е за цвят "CYAN" (синьо). И последно - в интерес на истината имам подкаран принтер и с напълнена оригинална глава 14, което ще опиша по-долу: РЕСЕТВАНЕ НА ГЛАВИТЕ НА ПРИНТЕРА ПРИ ПОСТАВЯНЕ НА НАПЪЛНЕНАТА ГЛАВА, ПРИНТЕРА ЩЕ ОТЧЕТЕ, ЧЕ Е ПРАЗНА И НЯМА ДА СЕ ЗАПУСНЕ ПЕЧАТАЩИЯ ЦИКЪЛ. СЛЕДВАЩИТЕ СТЪПКИ ГО ЛЪЖАТ И ГО КАРАТ ДА ВЪЗОБНОВИ ПЕЧАТАЩИЯ ЦИКЪЛ. 1. Напълнете главата според по-горните инструкции. 2. Поставете парче тиксо САМО на най-левия вертикален ред конектори на чипа на главата, намиращи се под баркода на главата. 3. При ИЗКЛЮЧЕН принтер отворете капака, издърпайте внимателно главите по средата, извадете старата и поставете напълнената глава. Затворете и включете принтера. 4. Пуснете пробен лист за печатане. Принтера ще поиска да отпечатате първоначална страница за настройка, пуснете я, след което я поставете на скенера и натиснете бутона за сканиране. След приключването му ще се появи съобщение, че принтера е конфигурирал главата и е готов за ползване. 5. Пуснете документ за печатане. При печатащия цикъл ще се появи диаграма на нивото на мастило в главите. Принтера ще покаже, че поставената глава е пълна, но на иконката й има един въпросителен знак. Не се притеснявайте, не му пречи, печатайте си на воля. Искам да добавя - смятам, че написаното по-горе може да се използва и за глави на принтери от същата серия 2600. Това е, пожелавам успех на всички!

Редактирано от kvkkvk (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е интересно, но.... : 1. От написаното следва че трябва да имате поне 2 глави от дадения модел... 2. Забележката - "ЗАБЕЛЕЖКА: "Lexmark" са пуснали някои патрони (14, 15), които не може да бъдат презареждани. Те изглеждат идентични с касетите, описани по-горе, но чипът и електрониката ще спрат принтера да разпознае главите." - е много съществена... над 90 % от главите са такива.... :clap: По информацията която имам само 14А и 15А подлежат на описаната процедура... Общо взето Lexmark мастиларка си е пръчка, но за авантюристи става... :) Успех на всички ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо трябва да имате 2 глави? Сваляте я, пълните я и я поставяте. Така съм го написал, просто аз имам 2 под ръка :cool: Относно пълненето - пробвах с оргиналната глава 14 - напълних я и си тръгна нормално на принтера, само че с лепенка на левия ред конектори на чипа, при което има малко неудобство - не отчита нивото на мастилото в главата. И последно - доколкото четох, в паметта на принтера се запаметяват само данните за последните 3 глави - при четвърта се трият данните за първата! Това би трябвало да значи, че при повечко глави няма да има никакъв проблем с разпознаването им :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.