Премини към съдържанието
sistenatioN

Захранване или копчето за включване

Препоръчан отговор

Значи , проблемът възникна преди 2 - 3 месеца , тръгнах да включвам компа и не стана , но след 2 - 3 опита стана след известно време пак се появи проблемът , но този път 3 дена неможах да го включа а когато успея е по някакъв късмет и между другото след 4 - 5 опита вентилатора почва да се върти , но компа е изключен исках и да допълня , като го включа там горе отзад вентилатора на захранването не се върти , само на компютъра днес е 4-ти ден в който се мъча да го включа , но не става моля дайте някакъв съвет ;) блогодаря предварително.

Редактирано от capnemo
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прегледах темата и не видях , какво мога да извлека от нея , ако бъдеш по конкретен ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледна ли дъното за подути кондензатори ? Рестартирай BIOS като извадиш батерийката за 5-10 мин. или като нулираш CMOS. Има вероятност и да е от захранването. Тъй като не си дал никаква информация за хардуера си, няма как да го налучкаме или да го разгадаем. Също така пробвай да махнеш RAM паметите и да опиташ да включиш компютъра - би трябвало да изпищи BIOS. Щом се въртят вентилаторите поне 12 волтовата линия на захранването ти работи, но може да някоя от другите две да е сдала багажа.

Kак да задаваме правилно въпроси

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извадих рама опитах се , да го пусна и нищо , не видях подути конденизатори немога , да извадя батерийката , а модела е Turbo-X ram - 2 GB trancend DDR2 , procesor - AMD Le-1640 2,6 ghz , video - Nvidia gforce vram 256mb , захранването е deluxe 230V 50 hz 4A Незнам какво да правя ..

Редактирано от sistenatioN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването е боклук. Напълно възможно е да си е заминало. Препоръчвам ти да го свалиш и да го отвориш, за да се разбере дали не е от него - може да има надути и/или изтекли кондензатори. Щом и не се върти перката на захранването - мисля, че проблемът е ясен. Ако имаш друго захранване, пробвай с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да , мисля , че има подути конденизатори сега го отворих , лошото е , че няма друго захранване а сега и паричната възможност за закупване на ново няма ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да , мисля , че има подути конденизатори сега го отворих , лошото е , че няма друго захранване а сега и паричната възможност за закупване на ново няма ..

Ако можеш снимай го отвътре и качи тук снимката. Както излиза е заминало и съответно трябва ново или поне работещо такова.. по принцип има възможност да се сменят кондензаторите, което е евтиния вариант в случая, но това би било временно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл от оправянето на тези конденизатори , а и аз с това отваряне сега така го изчуках и искривих и въобще никакъв шанс да се оправи директно в кофата ще замине , гледах някакво за 20 лева , когато имам възмойжност мисля да взема него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл от оправянето на тези конденизатори , а и аз с това отваряне сега така го изчуках и искривих и въобще никакъв шанс да се оправи директно в кофата ще замине , гледах някакво за 20 лева , когато имам възмойжност мисля да взема него.

Никакъв смисъл. Сам видя какво се случва с такива захранвания. Знам, че въпросът опира и до финансови възможности, но бъди сигурен, че с едно такова захранване от 20 лв ще се случи същото, дори и по-лошо - като изгърми ще си отнесе и RAM, дъно, видео, процесор.. да не продължавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като минимум - ENERMAX Cyclops ECS405AGT-CP, 405W - 66 лв. или това - FORTRON FSP400-60APN, 400W - 63 лв.

EDIT: И това ще ти стигне: FORTRON FSP350-60APN, 350W

Само че за да няма издънки, погледни с AIDA64 какъв ти е точно хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.