Премини към съдържанието
bodel

проблем с принтер hp laserjet 1100a

Препоръчан отговор

Здравейте,инсталирах си принтер hp laserjet 1100A към лаптопа AMILO Pa3515.Принтира и копира чудесно,но не мога да го накарам да сканира.С win7 съм.Благодаря Ви предварително за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъй като съм единствения с пророчески дарби тук ще ти отговоря аз. Най-вероятно проблемът идва от софтуера за сканиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъй като съм единствения с пророчески дарби тук ще ти отговоря аз.

Най-вероятно проблемът идва от софтуера за сканиране!

Извинете ама съм неопитен/то си личи де/,ама проблема в принтера ли е или в мен?Други драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинете ама съм неопитен/то си личи де/,ама проблема в принтера ли е или в мен?Други драйвери?

Инсталиран ли е целия пакет, който се предлага от производителя? в него има драйвери за сканиране както и програма за тази цел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталиран ли е целия пакет, който се предлага от производителя? в него има драйвери за сканиране както и програма за тази цел?

Като го свързах ме пита дали да търси драйвери и дръпна някакви от нета,последна мода уж за този модел.После търсих отделно драйвер само за сканиране, но нещо не намерих.Сега ще вляза в техния сайт да видя дали ще открия други. Редактирано от bodel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като го свързах ме пита дали да търси драйвери и дръпна някакви от нета,последна мода уж за този модел.После търсих отделно драйвер само за сканиране, но нещо не намерих.Сега ще вляза в техния сайт да видя дали ще открия други.

не само драйвери, целия пакет със софтуер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този модел имаше проблеми с пускането на скенера още под XP. Даже HP бяха пуснали един Patch, за решаване на комуникационен проблем при скенер драйвера за XP на това устройство... общо взето 4 или 5 пъти съм се сблъсквал с тази ситуация под XP и извода е че има процедурам която ако е изпълнена добре може и да тръгне, но не тръгне ли - няма да тръгне на 100%. Успях да го подкарам само на едно от устройствата... Калпав софтуер... Ето я процедурата: Basically you can get it going but you have to install stuff in the correct order. Here are the steps: - Let XP install its native driver for the LaserJet 1100. - Install the software from the CD that came with the printer. You will receive a message that the driver is not compatible with XP. Just click OK, let the installation finish, and reboot. - Install the Windows 2000 HP LaserJet 1100/1100A Scanner Upgrade Utility - lj188en.exe. (ftp://ftp.hp.com/pub/printers/software/lj188en.exe) Again you'll receive a message that the driver is not compatible with XP. Click OK, let the installation finish, and reboot. - Install the Windows XP HP LaserJet 1100a Communication Update - lj1100cuwinnt42kxp-en.exe (ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software1/COL1070/lj-2341-1/lj1100cuwinnt42kxp-en.exe) and reboot. - If your printer still does not work, try unplugging the power plug. Wait a minute, then plug it back in, and then restart your computer. Но пак казвам - това е за XP. Предполагам че за Win 7 ще е още по-трудно... Ето какво намерих по случая: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?&objectID=c02536257

Редактирано от Sofronii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този модел имаше проблеми с пускането на скенера още под XP. Даже HP бяха пуснали един Patch, за решаване на комуникационен проблем при скенер драйвера за XP на това устройство... общо взето 4 или 5 пъти съм се сблъсквал с тази ситуация под XP и извода е че има процедурам която ако е изпълнена добре може и да тръгне, но не тръгне ли - няма да тръгне на 100%. Успях да го подкарам само на едно от устройствата... Калпав софтуер...

Ето я процедурата:

Basically you can get it going but you have to install stuff in the correct order. Here are the steps:

- Let XP install its native driver for the LaserJet 1100.

- Install the software from the CD that came with the printer. You will receive a message that the driver is not compatible with XP. Just click OK, let the installation finish, and reboot.

- Install the Windows 2000 HP LaserJet 1100/1100A Scanner Upgrade Utility - lj188en.exe. (ftp://ftp.hp.com/pub/printers/software/lj188en.exe)

Again you'll receive a message that the driver is not compatible with XP. Click OK, let the installation finish, and reboot.

- Install the Windows XP HP LaserJet 1100a Communication Update - lj1100cuwinnt42kxp-en.exe (ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software1/COL1070/lj-2341-1/lj1100cuwinnt42kxp-en.exe)

and reboot.

- If your printer still does not work, try unplugging the power plug. Wait a minute, then plug it back in, and then restart your computer.

Но пак казвам - това е за XP. Предполагам че за Win 7 ще е още по-трудно...

Ето какво намерих по случая: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?&objectID=c02536257

Май точно това ще излезе.Изтеглих всички неща от сайта им,даже и за скенера има ъпгрейд,но ми изписва,че не се подържа под 64-битова седмица.Ще го пробвам на настолния PC,който е с XP да видим какво ще излезе.Благодаря на всички за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.