Премини към съдържанието
juve

КДЕ - свойства на системниТЕ панели...

Препоръчан отговор

Значи малко предистория: Имам 40" телевизор включен като 2 дисплей по HDMI, Х сървъра е в режим separated с включена Xinerama , което ще рече, че имам 2 независими " екрана" с отделно настроени desktop елементи - тапети, икони, панели и т.н. Дотук - много добре.Лежейки си удобно мога да си прехвърлям напред назад каквото искам по екраните, мога да си сменям мястото защото имам 2 мишки и 2 клавиатури... а бе разбирате ме... :mark:

Проблема: Имам на всеки монитор "системен панел" ( това е панелчето на което нормално в КДЕ седи иконата за звука, мрежата, клавиатурата и т.н) обаче... докато иконите за звукът и т.н ги има и на двата монитора, някои приложения се слагат само на единия от тях възоснова на неясни за мен причини. И на практика например пускаm skype и той "отлита" например на панела САМО на 2 ри монитор - телевизора ( който може да не работи в момента) и така става абсолютно неуправляем. Същото прави smp player и други такива..

КАкво може да се направи за този проблем ?

p.s Ако конкретизирам малко, момента е следният: за някои икони - например за вида на клавиатурата е все едно дали е обявена за "автоматично "показване или "винаги видима" - тя се вижда винаги и на всякъде, обаче за Скайп това не е така даже и ако се обяви за "винаги видима" и в 2 та монитора-панела. А щом може за едните- значи може и за другите ( това е линукс все пак :P ) само че въпроса е как... :baby:

Редактирано от juve (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.