Премини към съдържанието
ivaylo85

Много бавно зареждане на страниците ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Тъй като все още не мога да си разреша проблема се надявам тук да намеря помощ.

От две седмици предимно при първоначално зареждане на страниците в интернет става много бавно. Установих, че това се случва САМО, когато кабелът на интернета е включен директно в лан картата. Ако кабелът е включен в рутера и чрез рутера е вързан и компютъра нямам никакви ядове. Проблемът се наблюдава при всички браузъри, които използвам и най-различни сайтове (дори при началната страница на гугъл, която би следвало да се зарежда за секунда). И за вируси съм сканирал с Antimalware и Spyware, нищо не откри.

Пробвах съвета на един потребител от форума на доставчика ми:

"Ако става дума за LAN, трябва MTU да се настрои на 1492. Рутерът би трябвало да си го прави автоматично и вероятно затова с него няма проблем.

Може да пробвате с SG TCP Optimizer, който може да бъде изтеглен от тук: http://www.speedguide.net/downloads.php

Изберете PPPoE адаптера от падащия списък и не забравяйте да сложите отметка на PPPoE чекбокса. Плъзгачът отгоре трябва да се премести така, че да съответства на скоростта на абонаментния план. Радиобутонът отдолу трябва да се премести на Optimal (за предпочитане) или Custom."

Имаше ефект за 1-2 дни и сега пак е мъка. Бих преинсталирал (Windows XP SP3), но ако проблемът e до някакви настройки дали ще се оправи? Ще съм благодарен ако ми дадете някакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Тъй като все още не мога да си разреша проблема се надявам тук да намеря помощ.

От две седмици предимно при първоначално зареждане на страниците в интернет става много бавно. Установих, че това се случва САМО, когато кабелът на интернета е включен директно в лан картата. Ако кабелът е включен в рутера и чрез рутера е вързан и компютъра нямам никакви ядове. Проблемът се наблюдава при всички браузъри, които използвам и най-различни сайтове (дори при началната страница на гугъл, която би следвало да се зарежда за секунда). И за вируси съм сканирал с Antimalware и Spyware, нищо не откри.

Пробвах съвета на един потребител от форума на доставчика ми:

"Ако става дума за LAN, трябва MTU да се настрои на 1492. Рутерът би трябвало да си го прави автоматично и вероятно затова с него няма проблем.

Може да пробвате с SG TCP Optimizer, който може да бъде изтеглен от тук: http://www.speedguide.net/downloads.php

Изберете PPPoE адаптера от падащия списък и не забравяйте да сложите отметка на PPPoE чекбокса. Плъзгачът отгоре трябва да се премести така, че да съответства на скоростта на абонаментния план. Радиобутонът отдолу трябва да се премести на Optimal (за предпочитане) или Custom."

Имаше ефект за 1-2 дни и сега пак е мъка. Бих преинсталирал (Windows XP SP3), но ако проблемът e до някакви настройки дали ще се оправи? Ще съм благодарен ако ми дадете някакви идеи.

Невъзможно е интернета да е по-бавен при директна свързаност.С какво IP си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Невъзможно е интернета да е по-бавен при директна свързаност.С какво IP си?

Мисля, че съм с динамично, защото съм на нисък тарифен план. Самата скорост не е бавна (например като свалям нещо), но докато зареди страницата е голяма мъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, отново. Гледам, че никой не е писал по темата, но за мое щастие проблемът с бавното зареждане се разреши много лесно. Просто трябваше да вляза в Internet connections на Local aria и в пропъртис да махна отметката на Internet Protocol (TCP/IP). Веднага се усети разликата. Важно е да отбележа, че при този метод няма да можете да ползвате рутер, но пък на мен в случая не ми е и нужен. Дано да съм от полза на някой, който има сходен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.