Премини към съдържанието
cipollini

Тестване с новия Prime95

Препоръчан отговор

Здравейте, Реших да пробвам новия Prime95 като повиших малко овърклока на процесор Е6300 (366*10,5=3843 MHz) с напрежение 1.4v. Тествах 15 часа без грешки и бях сигурен че системата е стабилна. Пуснах Intel Burn Test и на 2 цикъл даде грешка, след това пуснах LinX като грешка даде на 3 цикъл. Повиших напрежението на 1.41v след което Intel Burn Test изкара 30 цикъла без грешка. Prime95 след това не съм пускал но не вярвам че може да засече нещо. Искам да питам и дали има нови програми за тестване на стабилност, не за последни версии например на LinX, IBT, Core Damage. И какво ще кажете за Prime95 има ли някакъв смисъл да се тества с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз най-вярвам на Linx. Виж моя в подписа, по подобен начин минаваше 12 часа Prime95, обаче се дънеше на втората минута на Linx и се получаваха рандом BSOD на 1,42V, та му пуснах 1,44V в BIOS(1.425V реални заради VDrop-a) и сега си минава 50 цикъла без грешка и съм сигурен, че е стабилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета! Пробвах да покача напрежението на 1.42V реални на 372*10,5=3906 MHz но изкарва 15 цикъла с LinX и дава грешка, след това пробвах с 1,43V и спря на 20 цикъл. Реших че няма смисъл да го мъча повече и го пуснах на 370*10=3700 MHz с 1,36V а паметта на 1110 MHz с 2,22V (1066 MHz дефоулт) и така изкара 50 цикъла за 3h 53m и максимална температура 60 гр. и на двете ядра с охладител CM Hyper 212 Plus а при 3906 MHz температурата беше 72 гр. Добре ли се справя охладителя и имали смисъл да търся по добра паста като в момента съм с CM THERMAL COMPOUND KIT HTK-02 около 4лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя стига до 78 градуса при затворена кутия и до 72 при отворена с Linx(в "нормални" приложения не минава 65), пастата е Chill Factor от Thermalright и далеч не е най-добрата. Хубава паста сваля 2-3, че и повече градуси. Пробвай спокойно дори с 1,45V в BIOS-a. Заради Vdrop-a надали ще е повече от 1,42 реално, а гледам, че охладителя се справя съвсем прилично. Проблемът при тия процесори не е високия VCore, а дали охлаждането ще се справи и няма да държи постоянно високи температури. Предишният ми Е5200 съм го пускал за спорта дори на 1.7V което е безумно за 24/7, освен с някоя каскада, но за валидация на cpu-z за 10 минути е безопасно. А каква е паметта и сигурен ли си, че нестабилността не се дължи на нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мъчил съм го на 4 GHz с 1,5V в BIOS реални не се сещам колко точно но е нестабилен като паметта е на 1000 MHz и не вярвам проблема да е от нея. Забелязал съм че след 3800 MHz иска много по-високо напрежение за да е стабилен а паметта почва да греши към 1130 MHz. Не знам също дали е нормално напрежение на FSB и MCH +0.25V когато е на 4 GHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.