Премини към съдържанието
Blue_Hulk

За урок по фотошоп

Препоръчан отговор

Хора помогнете ми не мога да направя една стъпка там има сянка на планетата ама проблема е, че незнам как да премахна останалата сянка според картината.

действам според текста първо натискам Ctrl + Да кликна върху картинка на оригиналната планетата после Ctrl + Shift + I и после трябва в layers panel да избера shadow layer и да натискам Delete

Точно там е проблема е че не знам как става тая работа.

Ето ви сайта на урока.Но иначе съм правил онези стъпки.И моля ви отговорете ми разумно :wub:

http://inspiredcore.com/2011/03/tutorial-create-a-thrilling-scene-using-cosmic-elements-in-photoshop/

Редактирано от holliwood72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора помогнете ми не мога да направя една стъпка там има сянка на планетата ама проблема е, че незнам как да премахна останалата сянка според картината.

действам според текста първо натискам Ctrl + Да кликна върху картинка на оригиналната планетата после Ctrl + Shift + I и после трябва в layers panel да избера shadow layer и да натискам Delete

Точно там е проблема е че не знам как става тая работа.

Ето ви сайта на урока.Но иначе съм правил онези стъпки.И моля ви отговорете ми разумно :question:

http://inspiredcore.com/2011/03/tutorial-create-a-thrilling-scene-using-cosmic-elements-in-photoshop/

Първо урока е за напреднали и е описан добре - значи изпълняваш ли си стъпките правилно все някога ще стигнеш до края. Друг е въпроса дали разбираш какво всъщност правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята е да натиснеш Ctrl и да кликнеш върху картинката на леъра на планетата .След което да кликнеш бутоните ctrl + shift + i за да инвертираш селекцията, малко по-точно да направиш не селктираното селектирано , а селектираното - селектирано . А ако проблема ти е във "трябва в layers panel да избера shadow layer и да натискам Delete " , то просто трябва да отидеш долу в дясно , там ти стоят леърите / слоевете и да избереш слоя на сянката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.