Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Грешка и рестарт ?!?

Препоръчан отговор

Здравеѝте ,имам следния проблем -почти през ден без видими причини или натоварване на компютъра при включена само мозила се рестартира сам като за секунда показва шарен екран в най- различни цветове. Ето какви грешки ми показва в Event Viewer : http://img847.imageshack.us/g/screenshot001b.png/ Ето и параметрите ми : http://img42.imageshack.us/g/screenshot004bp.png/ Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахме какви са температурите ? На мен ми прилича на умираща видео карта. Пробвай да я смениш с друга за проба и да видиш какъв ще е резултатът.

П.П. Множителя на процесора ти е 5 ?

Фабричният трябва да е 15..

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамта също не работи оптимално, но и на 800 MHz става, но май таймингите не са верни. Ресетни БИОС-а и провери само за множителя на процесора и таймингите, дали отговарят.

Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахме какви са температурите ? На мен ми прилича на умираща видео карта. Пробвай да я смениш с друга за проба и да видиш какъв ще е резултатът.

П.П. Множителя на процесора ти е 5 ?

Фабричният трябва да е 15..

Публикувано изображение

Плашите ме :P компа е на година и осем месеца и имам само няколко месеца до края на гаранцията .Това за множителя не го разбирам , мога ли да няправя нещо по въпроса ? Има ли нещо нередно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"П.П. Множителя на процесора ти е 5 ? Фабричният трябва да е 15.." Това е система за спестяване на енергия или нещо подобно-когато процесорът не се натоварва множителят му автоматично пада :P +1 вот за прецакана видеокарта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамта също не работи оптимално, но и на 800 MHz става, но май таймингите не са верни. Ресетни БИОС-а и провери само за множителя на процесора и таймингите, дали отговарят.

Ако ми дадете линк в форума с обеснение как да го направя равни няма да имате :wors: И има ли начин да оптимизирам честотата на рамта ?

"П.П. Множителя на процесора ти е 5 ?

Фабричният трябва да е 15.."

Това е система за спестяване на енергия или нещо подобно-когато процесорът не се натоварва множителят му автоматично пада ;)

+1 вот за прецакана видеокарта

Добре , имам 2 месеца до изтичане на гаранцията какво мога да няправя да се реши всичко -или да изгаря в срок или да си работи и след гаранцията :P

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми дадете линк в форума с обеснение как да го направя равни няма да имате :wors:

Добре , имам 2 месеца до изтичане на гаранцията какво мога да няправя да се реши всичко -или да изгаря в срок или да си работи и след гаранцията :P

Щом има гаранция, демонстрирай им в сервиза положението и да го оправят. Ако нещо объркаш може и да не ти признаят после нищо.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом има гаранция, демонстрирай им в сервиза положението и да го оправят. Ако нещо объркаш може и да не ти признаят после нищо.

Но проблема се появава веднъж на 30-40 часа работа ,няма как да им го демонстрирам а и може и седмица да не го прави и после пак да зачести :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е система за спестяване на енергия или нещо подобно-когато процесорът не се натоварва множителят му автоматично пада :P

Ако говориш за Cool'n'Quiet, тя намалява работното напрежение и тактовата честота, а не множителя.

Но проблема се появава веднъж на 30-40 часа работа ,няма как да им го демонстрирам а и може и седмица да не го прави и после пак да зачести :wors:

Би ли проверил температурите на хардуера и да ги споделиш с нас ?

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За процесорите на амд незнам,аз съм със интел Е6500 и когато процесорът не ми е натоварен ми бута множителят от 11 на 5 :P Вероятно и амд имат нещо подобно П.С. тактовата честота се намаля при намаляне на множителят също

Редактирано от bo4y- (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли препоръчали някоя free програмка за температурите и в сервиза знам какво ще ми кажат че всичко е наред и накрая ще изгори след гаранцията Ето и температурите : http://img853.imageshack.us/g/screenshot001i.png/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да пуснеш един тест за стабилност на системата(от евереста).Също така е добре да споменеш кога са се случвали въпросните изключвания на компютърът?По това време бил ли е натоварен(от игра или нещо друго) или винаги е бил само със мозила включена?

Редактирано от bo4y- (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ,без никакво натоварване само 4-5 страници на мозила най- много нещо flash . Ето пак температури - http://img821.imageshack.us/f/screenshot003hh.png/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да търсим нещо там, където го няма. Ако ти се занимава, пусни един Memtest и провери с HDTune например състоянието на харда за лоши сектори и скорост четене/запис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да търсим нещо там, където го няма. Ако ти се занимава, пусни един Memtest и провери с HDTune например състоянието на харда за лоши сектори и скорост четене/запис.

Memtest отказа да ми сканира като предложи pro версията а ето резултата от HDTune : http://img534.imageshack.us/g/screenshot001jp.png/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Memtest отказа да ми сканира като предложи pro версията а ето резултата от HDTune : http://img534.images...nshot001jp.png/

Не пускай бързо сканиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сега пък и тази грешка ми даде след рестарт - http://img94.imagesh...nshot004ky.png/

Температурите ти са добре. Разкарай тоя уолпейпър наречен BGEye, деинсталирай всички видове тапети и тулбари, почисти си системата и вероятно ще се оправи проблема. Под музила с флаш става някакъв конфликт и вероятно това ти е проблема. Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурите ти са добре. Разкарай тоя уолпейпър наречен BGEye, деинсталирай всички видове тапети и тулбари, почисти си системата и вероятно ще се оправи проблема. Под музила с флаш става някакъв конфликт и вероятно това ти е проблема. Успех

Просто преди малко инсталирах BGEye 3.0.0.4 за да си сканирам хардуера, след това го деинсталирах но остана досаден фаил който не иска да се изтрие и затова явно дава грешката. Нямам нищо излишно инсталирано тулбари и прочие , а с браузера играя спортна табла под флаш с мозила 4, но не мисля ,че е там проблема .

п.с. Дайте съвет как да го делна тоя фаил -BGEye Helper App [safety Checker] в папката ми download .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...