Премини към съдържанието
bride_petar

Проблем с index.php

Препоръчан отговор

Здравейте, налага ми се да променя index.php на index1.php за да мога да си сложа първоначално едно меню и като се кликне да отваря и влиза в сайта. Промених го и работи, но всички пътища на менюта, компоненти, статии и др. си търсят index.php и наработят. Въпроса ми е как да го оправя да не търси пътя към index.php, а към index1.php ?? Трябва ми спешно !!! Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, налага ми се да променя index.php на index1.php за да мога да си сложа първоначално едно меню и като се кликне да отваря и влиза в сайта. Промених го и работи, но всички пътища на менюта, компоненти, статии и др. си търсят index.php и наработят. Въпроса ми е как да го оправя да не търси пътя към index.php, а към index1.php ?? Трябва ми спешно !!! Благодаря предварително

Така не съм от големите разбирачи, но главната ти страница трябва да е индекс.пхп, ако искаш индекс1.пхп да е главна(първо тя да излиза ) я кръсти индекс.пхп, това което искаш по нататък и в момента се казвам индекст.пхп го направи на индекс1.пхп, защото по принцип повечето хостове търсят за заглавна страница индекс.пхп. Така, ако не си ме разбрал, ето малко по-лесно:

индекс1.пхп преименуваш на индекс.пхп ( Така ще ти отваря първо нея )

индекс.пхп го преименуваш на индекс1.пхп( Така става обикновенна страница)

Още по-лесно: Просто размени имената им .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така не съм от големите разбирачи, но главната ти страница трябва да е индекс.пхп, ако искаш индекс1.пхп да е главна(първо тя да излиза ) я кръсти индекс.пхп, това което искаш по нататък и в момента се казвам индекст.пхп го направи на индекс1.пхп, защото по принцип повечето хостове търсят за заглавна страница индекс.пхп. Така, ако не си ме разбрал, ето малко по-лесно:

индекс1.пхп преименуваш на индекс.пхп ( Така ще ти отваря първо нея )

индекс.пхп го преименуваш на индекс1.пхп( Така става обикновенна страница)

Още по-лесно: Просто размени имената им .

По-добре не изказвайте тогава мнение!

Wеб сървъра под ваш контрол ли е? Ако да отваряте конфиг файла му, намирате къде се споменава index.php и го променяте на index1.php. Или го добавяте на първа позиция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, което препоръча capnemo под Apache се нарича DirectoryIndex и много хостинги позволяват да бъде презаписано в .htaccess файла

Втора алтернатива, ако менюто е статично, го кръстете index.html, тъй като обикновено index.html е с по-висок приоритет от index.php в DirectoryIndex-а

Трета алтернатива, ако не можете да промените DirectoryIndex, но имате mod_rewrite - можете да пренасочите първоначалната заявка към него. Или всички заявки към index.php към index1.php (за което ще ви дам допълнителни инструкции, ако стигнете до там)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, което препоръча capnemo под Apache се нарича DirectoryIndex и много хостинги позволяват да бъде презаписано в .htaccess файла

Втора алтернатива, ако менюто е статично, го кръстете index.html, тъй като обикновено index.html е с по-висок приоритет от index.php в DirectoryIndex-а

Трета алтернатива, ако не можете да промените DirectoryIndex, но имате mod_rewrite - можете да пренасочите първоначалната заявка към него. Или всички заявки към index.php към index1.php (за което ще ви дам допълнителни инструкции, ако стигнете до там)

Благодаря ви за помощта, оправих го всичко работи както трябва. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.