Премини към съдържанието
stelt3

Проблем с Internet Explorer 9

Препоръчан отговор

Проблемът ми е, че браузъра не показва някои реклами. Примерно рекламите в калдата ги показва, както и в замунда. Но YouTube там където пише реклама има празно поле, както и в сайта OMGPOP има две бели петна горе и долу в дясно. С други браъзъри (Firefox, Chrome, Safari, Opera) нямам този проблем. Как мога да оправя проблема? Благодаря предварително!

post-250036-0-17165900-1310735187_thumb.

post-250036-0-48673700-1310735205_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има блокиране на doubleclick.net в youtube.com. Може да е от добавка на браузъра, може да е и в hosts файла (c:\windows\system32\drivers\etc\hosts) За втория сайт, не знам каква реклама има там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има блокиране на doubleclick.net в youtube.com.

Може да е от добавка на браузъра, може да е и в hosts файла (c:\windows\system32\drivers\etc\hosts)

За втория сайт, не знам каква реклама има там.

Ами едва ли е от добавка според мен (прикачил съм снимка с добавките). Би ли ми разяснил какво трябва да направя с този hosts файл?

post-250036-0-32124200-1310736482_thumb.

Редактирано от stelt3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Причината е повече от ясна. IE по default вече блокира запазването на бисквитите от *.doubleclick.net За да разрешите приемането им (и съответно показването на рекламните банери) в секцията Security -> Restricted Sites премахвате *.doubleclick.net! Аз лично не мога да си обясня това желание да ви се зареждат тия досадни реклами които натоварват допълнително системата и браузера. За това съм пристрастен към Adblock Plus и NoScript, без тях browsing-а не е същия!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Причината е повече от ясна. IE по default вече блокира запазването на бисквитите от *.doubleclick.net

За да разрешите приемането им (и съответно показването на рекламните банери) в секцията Security -> Restricted Sites премахвате *.doubleclick.net!

Аз лично не мога да си обясня това желание да ви се зареждат тия досадни реклами които натоварват допълнително системата и браузера. За това съм пристрастен към Adblock Plus и NoScript, без тях browsing-а не е същия!

Благодаря още веднъж. :) Редактирано от stelt3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Добавил съм си ускорители, търсачки - интересува ме къде е файла с тези настройки и ако се сложи на друг уин на който интернета не е настроен така дали ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добавил съм си ускорители, търсачки - интересува ме къде е файла с тези настройки и ако се сложи на друг уин на който интернета не е настроен така дали ще се получи.

Това не са настройки на интернета, а на Internet Explorer браузъра.

Те не се пазят в един файл. Пръснати са много места. Тези, които зависят от други инсталирани програми изобщо няма да съществуват, ако тези програми не са инсталирани на другия компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.