Премини към съдържанието
gospodin0v

Запис на DVD

Препоръчан отговор

Здравейте,със win 7 съм и търся програма с която да запиша филм формат ДВД на ДВД диск и да ми излезе с меню на двд-то да си избера какъв език да са ми субс-са и да тръгне,както като си го взема от видеотека,но в същото време като си го сложа в компютъра и като пусна филма с power dvd да си ми тръгне с субтитрите направо.Мисля да тегля Неро 8 ултра ще ми свърши ли работа или трябва да е друга,както и по какъв начин точно се записва? Благодаря,Ви предварително ! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всяка програма за запис ще ти свърши работа. В зависимост от файла се записва по различен начин. При папка с vob, ifo файлове по един начин при iso файл по друг и т.н. Менюто няма да се появи по магически начин по време на запис. Трябва да го има. Неро е тежък и платен пакет които едва ли е подходящ ако е просто за запис. Но след като си се спрял на него... DVD-Video за папка с vob, ifo файлове или като Image за iso. В първия вариант просто извлачваш папката от дясно в ляво и записваш на 4х макс 8х. При втория вариант гледаш в горната част на интерфейса за Recorder - Burning image...

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Неро е тежък и платен пакет които едва ли е подходящ ако е просто за запис.

Аз предлагам ImgBurn. Неро е тежка, нестабилна и платена програма.

Какво му е на Nero-то, че не разбрах? :yanim:

Много добра програма е и не помня да съм имал проблемен диск с нея - естествено, трябва да се работи с добри дискове и записвачки, както и да не се правят неща, които натоварват системата, докато дискът за записва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз предлагам ImgBurn. Неро е тежка, нестабилна и платена програма.

Ама хич нямаш опит с "Nero" за да изразяваш такова мнение. От колко време го ползваш Нерото, че отговаряш тъй уверено? Аз го ползвам от 2002 година и никога не съм имал проблем с него. Тук се пишат коментарии, за да помагат на хората, а не какво ти ползваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще ти цитирам част от резюмето... ...да създавате обложки на дискове, да гледате DVD и телевизия на компютъра, да конвертирате между видео формати, да качвате снимки и клипове в YouTube и MySpace, както и редица други... С две думи ако ти трябва просто програма за запис това не е подходящ избор. Или да го кажем по просто. Едва ли някой ще си купи тир за градско шофиране ако има голям избор от безплатни леки коли. пс. Помощта понякога означава и да дадеш съвет към отговора на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама хич нямаш опит с "Nero" за да изразяваш такова мнение. От колко време го ползваш Нерото, че отговаряш тъй уверено? Аз го ползвам от 2002 година и никога не съм имал проблем с него. Тук се пишат коментарии, за да помагат на хората, а не какво ти ползваш.

Имам опит. 4 години имах Неро, но не записвах много дискове. И последните 1-2 години, когато ми се налагаше да записвам по-често реших да потърся алтернатива, точно заради проблемите. "Аз предлагам ImgBurn" - с каква цел съм го написал според теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И последните 1-2 години, когато ми се налагаше да записвам по-често реших да потърся алтернатива, точно заради проблемите.

И какви ще да са тези проблеми? :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-основното, което ме дразни го казах - тежка, нестабилна, платена. Например потребителите на Windows 7 търсят с часове съвместимо Неро след преинсталация. Чел съм също, че не може да работи добре с всички марки записвачки, както и с двуслойни ДВД-та. Това е напълно достатъчно, за да не харесвам тази програма (има и още неща, които ме дразнят, но не мисля, че тук е мястото да пиша всичко). Има безплатна, стабилна и много по-лесна за работа алтернатива с български интерфейс - ImgBurn.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-основното, което ме дразни го казах - тежка, нестабилна, платена. Например потребителите на Windows 7 търсят с часове съвместимо Неро след преинсталация. Чел съм също, че не може да работи добре с всички марки записвачки, както и с двуслойни ДВД-та. Това е напълно достатъчно, за да не харесвам тази програма (има и още неща, които ме дразнят, но не мисля, че тук е мястото да пиша всичко). Има безплатна, стабилна и много по-лесна за работа алтернатива с български интерфейс - ImgBurn.

Ако имаш по-стара машина, не е нужно да си инсталираш най-новата версия. Плюс това, когато правиш запис е доста препоръчително, например, да спреш тегленето на торенти. Не ми е направило впечатление да е нестабилна, но пак ще повторя, че когато се прави запис на DVD, е доста препоръчително да не се прави нищо друго на компютъра. За двуслойните DVD-та - това по принцип си е по-деликатна технология, която работи на по-ниски скорости, така че ако не си уцелил подходяща скорост, не е виновна програмата.

И още нещо важно, това че една програма за запис на DVD-та е по-лека, в никакъв случай не е плюс, защото вероятно използва по-малко ресурси при записа, което може да доведе и до по-некачествен запис. :cool:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Nikolov!! ако и не и бяха бутнали тоя Ask Toolbar преди няколко версии щеше да е перфектна. :cool: gothicrock Неро отдавна не е програма за запис та няма как да е лека. Гледам че са пуснали няква Free версия която може би става за запис ако са я орязали като хората.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.