Премини към съдържанието
The Reaper

Прегряване на компютъра

Препоръчан отговор

Знам че тази тема е дискотирана много пъти но аз искам само лек съвет, значи компа ми лесно прегрява съмнявам се да е от горещините не знам колко е температурата в стаята (за което съжалявам защото може би така ще ми помогнете по бързо) значи машината не е скоро чистена нямам допълнителни вентилатора и искам да попитам дали ще е добре да махна единия панел (да го отворя от едната част за да се охлажда по- добре) ако са нужни параметрите само ми кажете, мисля че праха е проблем но не знам дали е нужен допълнителен вентилатор, съжалявам че няма снимка на температурите но са доста високо и котията е топла даже до главния вентилатор гореща моля за съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без параметри на РС и темп. които са в момента няма как да стане ! Също така и снимка на самата кутия за да се даде конкретен съвет как да се подобори охлаждането ! Иначи всеки друг съвет би могъл да даде обратен ефект !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам че тази тема е дискотирана много пъти но аз искам само лек съвет, значи компа ми лесно прегрява съмнявам се да е от горещините не знам колко е температурата в стаята (за което съжалявам защото може би така ще ми помогнете по бързо) значи машината не е скоро чистена нямам допълнителни вентилатора и искам да попитам дали ще е добре да махна единия панел (да го отворя от едната част за да се охлажда по- добре) ако са нужни параметрите само ми кажете, мисля че праха е проблем но не знам дали е нужен допълнителен вентилатор, съжалявам че няма снимка на температурите но са доста високо и котията е топла даже до главния вентилатор гореща моля за съвет.

Всяко едно почистване, ще помогне. Но освен това, ще трябва и да се смени пастата на процесора, вентилаторите хубаво да се изчистят от полепнала прах и да се смажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Параметрите: Видео Карта- ATI Radeon HD 4600 Процесор- AMD Athlon 64 X2 Дънна Платка- ASRock ALiveXFire-eSATA2 (XP SP3) значи в момента температурите са: Поле Стойност Свойства на датчика Тип на датчика Winbond W83627EHF/EHG (ISA 290h) Сензор на графичния процесор Diode (ATI-Diode) Дънна платка ASRock ALiveNF5 / ALiveNF6G / ALiveNF7G / ALiveXFire / AM2NF6G Series Засечено отваряне на кутията Да Температури Дънна платка 43 °C (109 °F) Процесор 47 °C (117 °F) 1. CPU / 1. ядро 45 °C (113 °F) 1. CPU / 2. ядро 46 °C (115 °F) Aux 45 °C (113 °F) GPU Diode (DispIO) 49 °C (120 °F) GPU Diode (MemIO) 47 °C (117 °F) Seagate ST3500320AS 37 °C (99 °F) Вентилатори Процесор 3309 RPM Графичен процесор 20% Стойности на напрежението Ядро на процесора 1.43 V +3.3 V 3.20 V +5 V 5.11 V +12 V 12.09 V +5 V помощ 4.78 V за снимка в момента е невъзможно ако можете да предложите нещо ще съм ви благодарен До моя въпрос пречи ли ако го държа отворен така де едната част на кутията да е отворена

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом нямаш вентилатори в кутията и въздушен поток страничния капак помага, но минимално!На процесора температурата е височка , но в тези жеги е така.Бих почистил хубаво компютъра от прах и сменил термопастата на процесора и видеокартата.Ако самата кутия има възможност за поставяне на вентилатор на задния панел е добре да сложиш.Той трябва да вади топлия въздух.Другият въпрос е тези температури при нормално ползване ли са или под товар???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом нямаш вентилатори в кутията и въздушен поток страничния капак помага, но минимално!На процесора температурата е височка , но в тези жеги е така.Бих почистил хубаво компютъра от прах и сменил термопастата на процесора и видеокартата.Ако самата кутия има възможност за поставяне на вентилатор на задния панел е добре да сложиш.Той трябва да вади топлия въздух.Другият въпрос е тези температури при нормално ползване ли са или под товар???

[/quote

Тези температури са при нормално ползване, за самото почистване наистина смятам да го направя ми то май няма какво друго да питам мерси за всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.