Премини към съдържанието
Svetlosss

Проблем с видеокарта!

Препоръчан отговор

Здравейте, Не съм специалист и търся помощ от разбиращите и знаещите. Имам конфигурация с видеокарта ASUS ENGTX 295 1792 RAM, стария вариант с две платки. Доколкото мога да преценя Win 7 я разпознава като две еднопроцесорни карти GTX 295 с по 896 RAM на процесор. Обаче играя тежки игри на доста високи видео стойности и се оказва, че се ползва само единия процесор. Например при SHOGUN 2: Total war, при видео опциите играта разпознава само единия процесор и картата се натоварва наполовина. Какво е необходимо да направя, за да се използва пълния капацитет на видеопаметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми то реално са си две GPU с два комплекта памети, но на една платка и e възможно някои некадърно написани игри да не могат да се възползват от двете GPU-та. Единственото което може да направиш е да инсталираш последния DirectX и последните драйвери на nVidia, или ако си с последните(275,33) пробвай с по-старите 270,61, или 275,50 Beta.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.