Премини към съдържанието
chasovnik

помощ за локална мрежа

Препоръчан отговор

реших да пусна един комшия в моя нет и да си делим стотинките /65$ на месец/ за нета. проблема е, че той малко обича да ре рови там където не му е работа - та въпроса ми е следния:

ще има общо 5 компа в мрежата и 1ТВ - медиен сървър, как да скрия единия от компютрите в LAN-a?

този комп е с вин7 и ползвам следната команда: net config server /HIDDEN:YES , обаче през другия, който е с ХР все още се вижда в локалната мрежа.

какво може да направя по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

реших да пусна един комшия в моя нет и да си делим стотинките /65$ на месец/ за нета. проблема е, че той малко обича да ре рови там където не му е работа - та въпроса ми е следния:

ще има общо 5 компа в мрежата и 1ТВ - медиен сървър, как да скрия единия от компютрите в LAN-a?

този комп е с вин7 и ползвам следната команда: net config server /HIDDEN:YES , обаче през другия, който е с ХР все още се вижда в локалната мрежа.

Защитна стена (firewall)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забраняваш NetBIOS или си пускаш Firewall

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мерси за отговорите - не ми беше издвало на акъла за това ваше предложение. докато изчаквах отговори, издирих в нета една настройка, която ми върши работа за момента. през регистрите се добавя нов ключ /hidden/ и му се задава параметър, с който за момента комп-а ми изчезна от LAN-a. сега в момента не мога да "видя" през ХР-то. buton WIN+R -> regedit отваряме: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters Edit -> New-> DWORD /32/64 bit каквато е машината/ -> Hidden. Стойността трябва да започва с главна буква. десин бутон -> Modifi -> Value data: променяме от 0 на 1 и OK - за да скрием комп-a. рестартирайте. поздрави и мерси за коментарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мерси за отговорите - не ми беше издвало на акъла за това ваше предложение.

докато изчаквах отговори, издирих в нета една настройка, която ми върши работа за момента.

през регистрите се добавя нов ключ /hidden/ и му се задава параметър, с който за момента комп-а ми изчезна от LAN-a. сега в момента не мога да "видя" през ХР-то.

buton WIN+R -> regedit

отваряме: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

Edit -> New-> DWORD /32/64 bit каквато е машината/ -> Hidden. Стойността трябва да започва с главна буква.

десин бутон -> Modifi -> Value data: променяме от 0 на 1 и OK - за да скрием комп-a.

рестартирайте.

поздрави и мерси за коментарите.

Това го прави скрит, но не и защитен. Преценете сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скрит а, а "arp -a" какво ти дава от ХР-то :biggrin: И м/у другото net config server не се "усеща" веднага, а при следващата елекция на master broweser в Уиндоуската мрежа (колко главоболия с това шизофренично желание всеки компютър да е сървър за мрежата...) което може да отнеме 30-40 минути, в зависимост от дивергенцията на мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

идеята е да е скрит самия комп. мрежата си е моя и е WPA2/PSK така, че проблема не е толкова голям. идеята ми беше да е невидим за другите машини. след като изпълних командата и отваряне на "воркгруп" през ХР-то самия комп не се вижда. за сега това ме устройва. машините, които ще бъдат закачени в мойта мрежа са с вин7 и някакъв макбук цитат: Кажи с какъв рутер си, сложи го на отделен VLAN и да се приключи.. рутера ми е най-обикновен, даден ми от доставчика - нетгиър wgr614 v.8. много ми е сложно с тези прехвърляния. не съм чак такъв разбирач на тема компютри, а само любител. поздрави на всички.

Редактирано от chasovnik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.