Премини към съдържанието
swaaam

Помощ за рутер с DD-WRT фърмуеър

Препоръчан отговор

Някой успявал ли е да се свърже с интернет след като си е ъпгрейднал рутера със dd-wrt фърмуер. Ако да моля да сподели как става. Явно е възможно защото същият рутер флащнат с по същият начит преди време е работил на друг компютър във същата мрежа но от тогава е правено ресет и настройките са загубени. Това което аз се опитвам да направя е pppoe връзка като си въвеждам име и парола и му давам clone mac address а всичко друго си е на дефолт. Но явно са нужни и други настройки защото не може да се върже с доставчика. Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен. рутера е tplink tl wr740n

Редактирано от swaaam (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой успявал ли е да се свърже с интернет след като си е ъпгрейднал рутера със dd-wrt фърмуер. Ако да моля да сподели как става. Явно е възможно защото същият рутер флащнат с по същият начит преди време е работил на друг компютър във същата мрежа но от тогава е правено ресет и настройките са загубени. Това което аз се опитвам да направя е pppoe връзка като си въвеждам име и парола и му давам clone mac address а всичко друго си е на дефолт. Но явно са нужни и други настройки защото не може да се върже с доставчика. Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен.

рутера е tplink tl wr740n

Аз съм със същият рутер.Веднъж се наложи да сменя фърмуера.След това не можах да си пусна нета.Имах направен бекап на настройките /рутера има тази функция/ и от там се наложи да възтановя.Сега мога да те посъветвам да преминеш през /Quick Sepup/на рутера и да се опиташ наново да си направиш всички настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм със същият рутер.Веднъж се наложи да сменя фърмуера.След това не можах да си пусна нета.Имах направен бекап на настройките /рутера има тази функция/ и от там се наложи да възтановя.Сега мога да те посъветвам да преминеш през /Quick Sepup/на рутера и да се опиташ наново да си направиш всички настройки.

Добре че си направил бекъп да си възтановиш настройките. Аз обаче нямам затова се мъча да го настроя сам обаче освен да си въведа името и паролата и ка клонирам мак адреса всичко друго ми е непонятно. Надявах се някой който е на ти с тия работи да даде съвет. Има начин да се подкара защото преди време рутера е със същия фърмуеър е бил настроен от доставчика да работи на друг компютър.

Ако можеше щях да върна оригиналния фърмуеър обаче тъпото DD-WRT не позволява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре че си направил бекъп да си възтановиш настройките. Аз обаче нямам затова се мъча да го настроя сам обаче освен да си въведа името и паролата и ка клонирам мак адреса всичко друго ми е непонятно. Надявах се някой който е на ти с тия работи да даде съвет. Има начин да се подкара защото преди време рутера е със същия фърмуеър е бил настроен от доставчика да работи на друг компютър.

Ако можеше щях да върна оригиналния фърмуеър обаче тъпото DD-WRT не позволява.

Опитах се да ти подскажа да си направиш наново настройките през /Quick Setup/ на рутера.Ако те затруднява пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитах се да ти подскажа да си направиш наново настройките през /Quick Setup/ на рутера.Ако те затруднява пиши.

Пак ще погледна но май няма такава опция "Quick Setup"

... няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не. Проблема е в това че оригиналният фърмуеър който изрлежда точно както на снимката е сменен с друг който уж трябваше да бъде по-добър и менюто му изглежда по съвсем различен начин. Ето как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не. Проблема е в това че оригиналният фърмуеър който изрлежда точно както на снимката е сменен с друг който уж трябваше да бъде по-добър и менюто му изглежда по съвсем различен начин. Ето как.

Съвета който мога да ти дам,е да си изтеглиш от сайта на /TP-LINK/ фърмуера за твоя рутер и да си го инсталираш. И ако не можеш да си оправиш настройките,тогава да продължим диалога.Ако по някаква случайност не можеш да си го намериш пиши ще ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и рутера успя ли да се свърже ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така. Оригиналния фърмуеър не може да се върне вече пробвах. Но това е без значение тъй като рутера зе че се свърза. Дълго време ми отне да клонирам мак адреса защото просто не ставаше но вчера по някое време след незнам колко прочетени мнения по форумите успях. И вероятно още вчера щях да свържа и нета ако се бях сетил да мушна кабела в рутера. :angry: Това беше върха честно. Все още обаче нямам интернет на компютъра. Една от причините е TTL1 и може би нещо със DHCP настройките. Ако на някой му дойде някаква идея ще бъда благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами ако проблемът ти е в TTL потърси из нета имаше един ред който се добавяше в iptables на модема. А иначе DD-WRT е много добър софт - просто има много повече опции и трябва да се внимава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еха зе че стана най-после. Това DD-WRT може да е малко бъгаво обаче все пак върши работа. Само дето при рестарт се връща към заводския мак адрес и трябва да го настройваш наново. Обаче има срахотни екстри като да си увеличиш титиела например. Благодаря за отделеното време. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.