Премини към съдържанието
chenkata123

Проблем след изгасване на тока

Препоръчан отговор

Значи компютъра ми се изгаси след като спря тока,и след това като го пуснах ми влезна в някаква програма(мисля че Bios)и му дадох Exit,след което ме като се зареди компютъра ми показа че имам флопи,и наистина в My Computer беше се появил нов диск А на име Флопи(а аз нямам флопи и къде да слагам дискетите) и преди съм нямал такъв диск А.Също така вече при включване на компютъра не се изписват обичайните надписи на черен фон,ами просто е черен фон без надписи и след това се вкючва.Не мисля че е нещо лошо,но не е като преди.Как да оправя тези две неша и компютъра да е както си беше преди да спре тока?

Редактирано от capnemo
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най вероятно батерията на дъното е изтощена или не контактува.Тогава BIOS се зарежда в SRAM с настройките по подразбиране. Датата коректна ли е?

Редактирано от kashchey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,коректна е.Преди често часът бепе грешен,но скоро го е нямало този проблем.но не виждам нищо общо с новопявилия се и ненужен диск А и липсата на надписи при включване,а само една мигача бяла точка в горния ляв ъгъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влез в БИОС и забрани Flopy-то и редактирай последователността на бутващите у-ва.

Редактирано от icemans (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как точно се влиза в Биос?Също така nадписите вече ги има при включване.но след тях има пак черен екран и бяла мигаща точка в горния ляв ъгъл.Преди също май я имаше,но за малко,а сега мига към 10 секунди преди да се включи компа.Дали е нещо притеснително?А редактирането на последователността на бутващите у-ва с какво точно ще ми помогне и как точно се редактират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С F2 или с DEL преди зареждане на опер. с-ма. Ако имаш книжка към дъното - разгледай я,ако нямаш - свали си я от сайта на производителя!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами там са отговорите на въпросите ти.Освен картинки там има и текст.Все пак това е наръчник,а не книжка за оцветяване :wow:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А редактирането на последователността на бутващите у-ва с какво точно ще ми помогне и как точно се редактират?

Ами предполагам, че ти се е ресетнал БИОС-а и сега като първо бутващо у-во ти е Floppy-то. Като зададеш първо да ти е CD-то а втори - харда, най-малко няма да търси в началото флопито да зарежда от него и най-вероятно ще зареди малко по-бързо. Виж това би трябвало да можеш да се ориентираш. Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи,ето какво направих в Биоса: При Advanced на Floppy Configuration дадох Disabled После при Boot направих следното: 1st boot choice:cd/dvd rom 2nd boot choide:hard disk 3rd boot choice:disabled Вече го няма флопито и зарежда по-бързо комано нали не съм сгрешил в някое от нещата,които съм направил в Биоса?Така трябва да си е подредбата на буутващите устройства нали,и понеже за трето нямаше дадох Disabled.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, важното е да си доволен ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.