Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pecooo

Free GPS приложение за Android

Препоръчан отговор

Здравейте Може ли някой да препоръча добър безплатен gps app за андроид? Телефона е Nexus S, знам че Sygic е перфектният gps, но е платен, търся нещо free:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Може ли някой да препоръча добър безплатен gps app за андроид? Телефона е Nexus S, знам че Sygic е перфектният gps, но е платен, търся нещо free:)

google maps, но работи онлайн, защото тегли картите през интернет. Ако искате офлайнкарти ще трябва да си платите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

google maps го имам инсталиран "фабрично", но не е искинска gps навигация, а е и много неточен (поне за българия) - в момента показва къде съм с 4 пресечки отклонение... Ползвам сим карта с неограничен интернет през 3G мрежата така че няма значение дали работи off или online, важното е да е точна навигация с актуални карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

google maps го имам инсталиран "фабрично", но не е искинска gps навигация, а е и много неточен (поне за българия) - в момента показва къде съм с 4 пресечки отклонение... Ползвам сим карта с неограничен интернет през 3G мрежата така че няма значение дали работи off или online, важното е да е точна навигация с актуални карти.

Проверете дали GPS-а е включен, защото това ми изглежда като триангулачно GSM локализиране.

И проверете дали не можете да инсталирате новата версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPS-а е включен, всички настройки са наред и всичко е very up to date. Имам също фабрично инсталирана навигация базирана на google maps, която отговаря на "Get Directions" със "Google maps navigation is not yet available in this location". Но да не превръщаме темата в google maps дискусия:ph34r: В Android market-a има не малко gps apps, надявах се на препоръка от хора които са пробвали поне някои от тях кое си струва да инсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPS-а е включен, всички настройки са наред и всичко е very up to date. Имам също фабрично инсталирана навигация базирана на google maps, която отговаря на "Get Directions" със "Google maps navigation is not yet available in this location". Но да не превръщаме темата в google maps дискусия :ph34r: В Android market-a има не малко gps apps, надявах се на препоръка от хора които са пробвали поне някои от тях кое си струва да инсталирам?

проверете дали има iGO, знам че е платена, но е много добра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iGO за андроид не видях, а и най-важното усровие е да е free:) Ако ще плащам ще е за Sygic, но поне за сеге не ми се "инвестира" в нещо което ще ползвам много рядко..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.androidbg.com/forum/

Търси инфо от тук.Преди доста време от там намерих инфо как да си инстална iGo и Sygic в Z3-та.

Загубих доста време но сега съм доволен защото ползвам и дветеи са free.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има IGO за андроид и е доста добра. Няма нужда да плащаш за каквото и да било. Просто погледни във Форума на андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавие: : CoPilot Live v. 8.2.0.368

Описание: : Лека и много приятна оф-лайн навигации за устройства с Android OS.

Както повечето платени продукти, тази също има плюсове и най-големият е, че можете предварително да си заредите нужните карти в телефона и няма да имате нужда от интернет-трафик към/от оператора.

Програмата е с минимални системни и хардуерни изисквания.

След инсталацията на телефона ще имате:

- Много подробна карта за България.

- Подробна гласова навигация + меню и на български език.

- Дву- или триизмерна гледка към града и природната среда.

- Импортиране и експортиране на всички ваши отметки, точки и т.н.

- Функция за търсене по адрес, географски координати, ваши точки и др.

- Задаване и запаметяване на няколко вида Ваши маршрути.

За съжаление не е безплатна, но при добро желание лесно ще я намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

google maps, но работи онлайн, защото тегли картите през интернет. Ако искате офлайнкарти ще трябва да си платите

Това не е така. Има много безплатни приложения с които се работи с офлайн карти - свалят карти от гугъл, яхо, нокия и т.н. и ги запазват на картата памет. Такива приложения са например Locus, OruxMaps, OsmAnd, Maverick, gvSIG Mini Maps, Maps (-), RMaps, Wisepilot и т.н. Имат и платени версии, но и безплатните вършат страхотна работа. Ползвам Locus, но допълнително се сваля един адон, който отключва всички карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето харесайте си нещо от тук http://www.androidfr...et/tag-gps.html

http://www.androidfr...nitor-free.html

Правилния линк трябва да е този - https://market.android.com/ ... А аз в горните линкове не видях нито едно приложение, което да не съм споменал в предния пост и да върши работа, а и за да свалиш някое приложение пак отиваш в маркета. Ето линк за Locus - https://market.andro...e=search_result

и за адона - https://market.andro...e=search_result

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е така. Има много безплатни приложения с които се работи с офлайн карти - свалят карти от гугъл, яхо, нокия и т.н. и ги запазват на картата памет. Такива приложения са например Locus, OruxMaps, OsmAnd, Maverick, gvSIG Mini Maps, Maps (-), RMaps, Wisepilot и т.н. Имат и платени версии, но и безплатните вършат страхотна работа. Ползвам Locus, но допълнително се сваля един адон, който отключва всички карти.

ВЪзможно е, но колко от тях поддържат POI, колко от тях могат да изградят маршрут?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВЪзможно е, но колко от тях поддържат POI, колко от тях могат да изградят маршрут?

Locus безплатната версия има POI, но за маршрута е малко скрита. Разбира се има разлика м/у безплатната и платената версия (освен рекламите). В интерес на истината с всяка нова версия поорязват нещо от функциите на безплатната, например успях да си сваля векторна карта на България, а в следващата версия векторните карти бяха достъпни само за Pro версията.

п.п. Другите приложения които съм споменал съм пробвал за кратко (не всички). От тези, които съм пробвал Locus ми се струва най-удобна и с най-много възможности. За другите приложения не знам кои от тях имат POI и други екстри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... Пробвай това.За сега работи.И картат май е кадърна.Теглиш, с фаил менаджер, например Astro ,отваряш и инсталираш.Теглиш си картите които искаш,има и на България.Само разбрах ,че в My Sygic нямаш работа(това е в менюто) иначе другите можеш да си ги настройваш. 1.Отваряш линка 2.Цъкваш на free download ,чакаш 30 сек. 3.Въвеждаш кода ,спазвай главни и малки букви,даваш сеив (може и директно да го дръпнеш на тел.,аз лично го направих на компа и го прехвърлих на телефона) 4.Отваряш с фаил менаджер ,инсталваш .После си дръпваш картата направо на телефона .Искаше и някаква елементарна регистрация ,имеил и парола.Пишеш ги ,има отметка да не те пита повече.Рестартирах телефона(изкл.,вкл) пуснах GPS-а и така.По принцип за първи път ползвам GPS но май си работи нормално.Тествай.Дано съм помогнал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради тема като тази и по-точно бъмпването и от @kaio25, отговорих на @pecooo на ЛС... Хора, гледайте датата, преди да отговаряте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.