Премини към съдържанието
helena 2 3 4 5 1

Проблем с SQL Server Enterprice и Visual Studio 2010

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди ползвах SQL Server Express и днес го махнах и си сложих Sql Server Enterprice 2008 и не мога да го свържа със Visual Studio-то ...

Не знам какво трябва да оправа във връзките за да върви ???

ПП Дава ми тази грешка :

Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the process for the user instance. The connection will be closed.

The connection string specifies a local Sql Server Express instance using a database location within the application's App_Data directory. The provider attempted to automatically create the application services database because the provider determined that the database does not exist. The following configuration requirements are necessary to successfully check for existence of the application services database and automatically create the application services database.

Ако имате идеи ще ви бъда много благодарна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди ползвах SQL Server Express и днес го махнах и си сложих Sql Server Enterprice 2008 и не мога да го свържа със Visual Studio-то ...

Не знам какво трябва да оправа във връзките за да върви ???

ПП Дава ми тази грешка :

Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the process for the user instance. The connection will be closed.

The connection string specifies a local Sql Server Express instance using a database location within the application's App_Data directory. The provider attempted to automatically create the application services database because the provider determined that the database does not exist. The following configuration requirements are necessary to successfully check for existence of the application services database and automatically create the application services database.

Ако имате идеи ще ви бъда много благодарна !

Да сте създала нов ODBC провайдер, който да се свързва с новоинсталираната база? Настроили ли сте във VS този провайдер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като създам нов ODBC провайдер какво трябва да насторя в web.config ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като създам нов ODBC провайдер какво трябва да насторя в web.config ?

Аз добавям по следния начин:

View->Server Explorer->на data connections десен клавиш->add connection->Misrosoft ODBC data source.

Но там можете и директно да добавите Microsoft SQL Server

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като направя това което казвате (View->Server Explorer->на data connections десен клавиш->add connection) и когато дам "add connection" не ми позволява - излиза ми следният алерт : "An unexpected error occurred in the .NET Framework Data Provider for MS SQL Server Compact 4.0 ..." П.П. Наистина си нямам никаква идея какво трябва друго да настроя :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като направя това което казвате (View->Server Explorer->на data connections десен клавиш->add connection)

и когато дам "add connection" не ми позволява - излиза ми следният алерт : "An unexpected error occurred in the .NET Framework Data Provider for MS SQL Server Compact 4.0 ..."

П.П. Наистина си нямам никаква идея какво трябва друго да настроя :question:

заедно със сървъра да не се е инсталирала стара версия на .NET фреймуърка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че не ,не знам и аз какво се случи ...

Инсталирах всичко по реда си ,НО явно трябва да оправя нещо

в conection stringa ,а честно казано си нямам идея какво и как.

Даже при създаване на ново приложение си ми изписва в web configa :

<connectionStrings>

<add name="ApplicationServices"

connectionString="data source= .\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|aspnetdb.mdf;User Instance=true"

providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>

настройвам го така както се конектвам към базата и не става ...

Редактирано от helena 2 3 4 5 1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че не ,не знам и аз какво се случи ...

Инсталирах всичко по реда си ,НО явно трябва да оправя нещо

в conection stringa ,а честно казано си нямам идея какво и как.

Даже при създаване на ново приложение си ми изписва в web configa :

[b]<connectionStrings>
	<add name="ApplicationServices"
		 connectionString="data source= .\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|aspnetdb.mdf;User  Instance=true"
		 providerName="System.Data.SqlClient" />
  </connectionStrings>[/b]

настройвам го така както се конектвам към базата и не става ...

това по-горе не ми говори нищо. Но ми прави впечатление че се цитира някакъв mdf файл, което по спомени е Access и май няма нищо общо с достъпа до SQL база

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато бях с SQL Server Express за конекшън стринга ми изписваше това "connectionString="data source= .\SQLEXPRESS"

а сега трябва да се кънектвам с името на машината,както се кънектвам в Sql Server-a и трябва да оправя тези конекшъни,НО

не разбирам наистина как да ги настроя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-. С SQL Management studio успяваш ли да се вържеш към SQL Servera ?

-. Трябва да прехвърлиш базата данни (mdf файла) в SQL Server-a

-. Трябва да си премениш connection string-a в web.configa:

data source= [iNSTANCE NAME];User= XXX;Initial Catalog=[Database Name];User ID=[username];Password=[Password];

Като sql user-a трябва да има права върху съответната база.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с SQL Management studio успявам да се свържа към SQL Servera :)

А аз само смених в connection string-a в web.configa - data source= [iNSTANCE NAME] и нищо друго,

защото като си нямам представа по - добре да не бутам там където нз ,за да не счупя всичко !

Сега няма как да видя как да го оправя,защото съм с друг комп ,а на него още съм с SQL Express .

В понеделник ще го оправя и ако има нещо пак ще питам :)

Благодаря много !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.