Премини към съдържанието
_D5

RQ: безплатна програма за заключване на папки

Препоръчан отговор

Търся безплатна програма с която да мога да слагам пасуърд на дадени директории.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо от мен. cool.gif

http://www.freedownloadscenter.com/Utiliti...lderAccess.html

License:Freeware

Значи малко инфо за програмата:

Пишеш първоначално една парола и след това винаги си с нея (не трябва да помниш много пароли а само една).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10х и на двамата.

Сега ще порбвам фолдераксес, а и първата програма работи ама е платена.

edit: ами то и втората програма и тя иска да я лицензирам!?

Редактирано от _D5 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

_D5 : нещо се бъркаш тази програма която съм дал аз не иска никаква регистрация.

FolderAccess 2.0

Developer: Leo van Opstal

Price: $0.00

License: Freeware

File size: 4313K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам!!!На мен не ми иска да я регистрирам нито в пакета да има сериал.То там в саита си пише че програмата е безплатна.Щом има в твоя пакет сериал какво ти пречи да си го регистрираш??? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старая се лека по лека да почвам да използвам безплатен софтуеър.

Е разбира се до колкото може де.

Примерно антивирусната НОД досега не съм чул да има фрии конкурент.

Уиндоуса също.

Иначе като гледам всичко друго май ми е фрии.

Въпрос: Би ли могъл Оупън Офис да замени Пейдж Мейкър на Адоуб и Уърд на МС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една програмка Hide File & Folders

Много е хубава :eek: пич.Там ще ти иска парола майче напиши Админ и после си я смени като влезиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоуса също.

<{POST_SNAPBACK}>

Има и безплатни антивирусни:

Clam AV - ето ти линк 1 и линк 2.

А също така има и безплатни версии на някои други само за домашни потребители, т.е. не за фирми или за бизнес - напр. AVG antivirus.

Open Office може да замени на 90-95 % пакета на Майкрософт, :eek: но не и Pagemaker. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Folder Acces.

<{POST_SNAPBACK}>

Lorenzo : ако видиш малко по-нагоре в темата ще видиш че съм я дал вече тази програма като вариант но _D5 го отхвърли

Уиндоуса също.

<{POST_SNAPBACK}>

Хора не мога да ви разбера защо толкова искате да използват безплатен софтуер.И аз понякога използвам такъв софтуер но наблягам чак толкова например ако търся някоя програма и те не е безплатна а на мен ми трябва ще си я взема пиратски. :B) :B)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора не мога да ви разбера защо толкова искате да използват безплатен софтуер.И аз понякога използвам такъв софтуер но наблягам чак толкова например ако търся някоя програма и те не е безплатна а на мен ми трябва ще си я взема пиратски. cool.gif  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

hi, vipo,

Ами може да има много причини някои да искат да използват безплатен софт.

1. Защото е безплатен! :) Т.е. самият му автор го е предоставил на всеки да го използва без да иска възнаграждение за труда си. За слава или за спорта дето се вика... И по този начин, ако софта му ти върши работа, това има освен, че е безплатен и още един голям плюс: няма проблеми с легалността, т.е. не нарушаваш закона, т.нар. ЗАПСП. И съвестта ти е чиста, и да спиш спокойно можеш! ;)

2. Защото една голяма част от този софт е свободен софтуер. Т.е. авторът му предоставя на всеки, който пожелае да има кода на програмата, която е написал. По този начин всеки разбиращ от програмиране може да се увери сам, че този софтуер не може да навреди на ползващия го с кражба на информация напр. или по друг да речем начин. Така авторът му дава гаранция за това, че предоставяйки софта си безплатно, няма задни помисли спрямо използващите го и не търси директна облага от него. :wors:

Ако имаш желание запознай се със смисъла на GPL лиценза за свободен софтуер. Но за да се вникне в същността му наистина трябва да се замисли човек, а не просто да го прочете и текста да му мине пред очите. И да прочете и коментари по въпроса. Защото може да се каже, че от определена гледна точка GPL лиценза дава възможност за запазване и развитие на човешкото знание в най-чиста форма. Защото той позволява да се превъплъти на практика това, което много пъти съм срещал като подпис на много хора: "Ако аз и ти имаме по една идея и ги споделим, то тогава всеки един от нас вече ще има по две идеи!"

Комерсиалният платен софт е хубаво нещо, но и неговите автори в т. нар. EULA навсякъде пишат, че софта се предоставя "AS IS", т.е. "ТАКА КАКТО Е" и снемат от себе си всякаква отговорност за вредите, които можеш да понесеш от използването му, ако и да си си платил това, което са ти поискали! Гаранция за безпроблемност - никаква - ама си плащаш! :doh:

Освен това, дайте си сметка колко много усилия и напрегнат труд на програмисти, т.е. труд от най-висша творческа категория е бил загубен само защото те са писали комерсиален софт със затворен код, който не е успял да пробие на пазара и да се наложи, и е отмрял естествено, и всички техни идеи приложени за създаването му са загубени за другите? И може би се е наложило някой друг програмист на друго място да преоткрива тези идеи наново (грубо казано да открива топлата вода :hush: ).Ето по този начин се разпилява човешки творчески потенциал и се губи безвъзвратно човешко познание и усилията за постигането му! angry.gif

За пиратството не искам да коментирам... Че ще се развихри една дискусия...

Пък и много се разписах по ранина. cool.gif :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.