Премини към съдържанието
titidm

Проблем с преинсталация на Windows ХР

Препоръчан отговор

Опитах се да преинсталирам ХР по стандартния начин-сложих СД и всичко беше наред... формат С: пълен под NTFS...започна копиране на файловете ...всичко нормално до рестарта тогава комп. блокира и не иска да се рестартира сам. Рестартирах го аз от бутона и до там... Сега не иска да разпознае бутващия диск на ХР за да опитам отново.Моля за помощ! Какво да направя? Благодаря предварително!

Пропуснах да уточня че диска с ХР е SP2 и е копие на този разпространен от МS за училищата-така че би трябвало всичко да му е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биос оказано ли е да буутва от CD? Според мен сега се опитва да зареди от хард диска и затова не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да възможно е ... Излиза ли ти съобщение като това Disk Boot Failure please insert the system disk след като ти зареди биоса ако се появява такъв надпис значи не си го направи да боотва от CD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами да възможно е ... Излиза ли ти съобщение като това Disk Boot Failure please insert the system disk след като ти зареди биоса ако се появява такъв надпис значи не си го направи да боотва от CD

<{POST_SNAPBACK}>

направила съм да се бутва от СД. стига до натискане на клавиш за продължение и спира. Като че ли не реагира на клавиатурата -просто замръзва цялата система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вьзможно е и тоя диск да не е бутващ ,пробваи с някои друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вьзможно е и тоя диск да не е бутващ ,пробваи с някои друг.

<{POST_SNAPBACK}>

Ako CD-to e от дистрибуцията за образованието, то е задължително буутващо.

titidm, явно имаш някакъв хардуерен проблем с РС-то. Напиши си системата - дъно, процесор, памет, диск - САТА или АТА. Срещал съм вече няколко пъти подобен проблем след рестарт при инстал на ХР и винаги проблемът излизаше хардуерен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ako CD-to e  от дистрибуцията за образованието, то е задължително буутващо.

titidm, явно имаш някакъв хардуерен проблем с РС-то. Напиши си системата - дъно, процесор, памет, диск - САТА или  АТА. Срещал съм вече няколко пъти подобен проблем след рестарт при инстал на ХР и винаги проблемът излизаше хардуерен. :ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>

Системата не е моя и не мога да кажа много и собственика и също. Дъното е FOXCONN 915m07 така поне пише на книжката към комп. процесора е интелски може би на 2GHz, харда сигурно АТА

Не мога да кажа нищо повече. Не искам да го разглобявам защото е гаранционен-вярно с много странна гаранция но все пак.

Системата ме пуска само в БИОС-а. Но не виждам каква полза от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното до колкото виждам има 4 SATA и RAID.

Явно Windows-а няма SATA RAID драйвери. Можеш да си ги направиш от инсталационното СД.

1. Под Windows: Слагаш диска на дъното и намираш фаила F6install2600.exe. Мисля че се намира в \Chip\RAID. Стартираш го. Ще ти поиска форматирана дискета, слагаш и натискаш ОК. След записа махаш дискетата.

2. Под DOS: Ако не се лъжа диска на дъното е бутващ. Слагаш го и рестарт. Трябва да ти излезе меню в което да избереш да ти направи SATA RAID драйвери (sorry просто не се сещам как изглежда).

При инсталирането на Windows-а още в самото начало ще те попита дали искаш да заредиш други драйвери натискаш F6 зареждаш драйверите от дискета и нататък всичко трябва да е наред.

П.С. Говоря по памет затова може да иам някои неточности, но действай интуитивно :)

Дано да свършиш работа

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дъното до колкото виждам има 4 SATA и RAID.

Явно Windows-а няма SATA RAID драйвери. Можеш да си ги направиш от инсталационното СД.

1. Под Windows: Слагаш диска на дъното и намираш фаила F6install2600.exe. Мисля че се намира в \Chip\RAID. Стартираш го. Ще ти поиска форматирана дискета, слагаш и натискаш ОК. След записа махаш дискетата.

2. Под DOS: Ако не се лъжа диска на дъното е бутващ. Слагаш го и рестарт. Трябва да ти излезе меню в което да избереш да ти направи SATA RAID драйвери (sorry просто не се сещам как изглежда).

При инсталирането на Windows-а още в самото начало ще те попита дали искаш да заредиш други драйвери натискаш F6 зареждаш драйверите от дискета и нататък всичко трябва да е наред.

П.С. Говоря по памет затова може да иам някои неточности, но действай интуитивно ;)

Дано да свършиш работа

:bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Ровейки се из нета -открих това- http://support.microsoft.com/kb/885626 мислите ли че може да стане по- скапано от това което е в момента, ако опитам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Системата не е моя и не мога да кажа много и собственика и също. Дъното е FOXCONN 915m07 така поне пише на книжката към комп. процесора е интелски може би на 2GHz,  харда сигурно АТА

Не мога да кажа нищо повече. Не искам да го разглобявам защото е гаранционен-вярно с много странна гаранция но все пак.

Системата ме пуска само в БИОС-а. Но не виждам каква полза от това.

<{POST_SNAPBACK}>

Ako диска ти е САТА - направи това, което ти е написал kotceto.

Ако диска ти е АТА - това няма да ти помогне.

Но може да опиташ следното, ако се предположи, че имаш скапан буут дял на диска:

Намери буутваща дискета на 98, стартирай от нея и стартирай програмата

c:>fdisk /mbr (както съм го написал). Tова поправя буут сектора на диска.

Ако успееш да стартираш от СД-то на ХР - избери като ти предложи:

"To repair a Windows XP installation using the Recovery Console, press R"

и изпълни командите:

FIXMBR C:

FIXBOOT C:

BootCfg /Rebuild

Успех! :bye:

Р.S. Ако мислиш, че няма да се справиш, най-разумното щом РС-то е в гаранция е да го занесете на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.