Премини към съдържанието
calca

Проблем при влизане в BIOS

Препоръчан отговор

Здравейте ,

купих си нов компютър и изникна някакъв проблем

Отначало при влизането в BIOS ,ми излиза следното съобщение,което не ми позволява да пипам нищо по BIOS-a

NOTICE : The number of disks is not adequate to create a RAID !!!

Възможно ли е това да се е получило при форматирането на хард диск-а или този проблем е от кабелите (да не са свързани както трябва) .

Компютъра е гаранционен и немога да го отворя да проверя , затова се надявам да ми помогнете....

За инфорамация в самият биос ми пише само:

Serial_Ch0 Master Exce;Stor Techno - SATA - 76.69 - HDD

Serial_Ch1 Master - NO DRIVE

Ако може да ми кажете как да се оправя ..благодаря предварителнo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте ,

купих си нов компютър и изникна някакъв проблем

Отначало при влизането в BIOS ,ми излиза следното съобщение,което не ми позволява да пипам нищо по BIOS-a

NOTICE : The number of disks is not adequate to create a RAID !!!

Възможно ли е това да се е получило при форматирането на хард диск-а или този проблем е от кабелите (да не са свързани както трябва) .

Компютъра е гаранционен и немога да го отворя да проверя , затова се надявам да ми помогнете....

За инфорамация в самият биос ми пише само:

Serial_Ch0 Master Exce;Stor Techno - SATA - 76.69 - HDD

Serial_Ch1 Master - NO DRIVE

Ако може да ми кажете как да се оправя ..благодаря предварителнo.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз доколкото разбирам от това което си дал като информация се сещам, че имаш конфигуриран RAID масив, демек най-малко на два диска а BIOS-a не открива втори такъв диск и ти показва такова съобщение :whist:

Ти барал ли си нещо по BIOS-a преди това или е било така още със закупуването на PC-то?

След това съобщение влиза ли във Windows?

поздрави cool.gif  :bye:

Редактирано от kavalera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо не съм пипал...само си разделих диска и тръгнах да правя инсталация ..

От къде може да е проблема и как може да се разреши.. ?

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До сега не съм ползвал RAID опция за конфигуриране на хард дискове и не знам доколко ще мога да ти бъда полезен sad.gif

Сигурно можеш да влезеш в BIOS и там провери в Advanced Option (казвам го по памет мога да се лъжа ) за дисковете там може да имаш опция RAID и ако има дай му отметка Disable.

системата ти в момента търси втори хард диск за да осъществи RAID връзка т.е. синхронна работа между тях при което се постигат по-добри показатели на работа между тях.

Успех :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да но там е проблема,че немога да пипам нищо по биоса ..само ми мига горепосоченият надпис ..

По друг начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

МОже да извадиш батерията на БИОса за около 1минута и после пак да я сложиш, но тъй като каза че е нов компа и е в гаранция, занеси го на тези дето са ти го продали да ти го оправат :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да но там е проблема,че немога да пипам нищо по биоса ..само ми мига горепосоченият надпис ..

По друг начин ?

<{POST_SNAPBACK}>

Бих ти предложил да занулиш BIOS-a след като изкараш батерията му за няколко минути (пий едно кафе) и след което го поставиш на мястото му, но това всичко се прави при изключен компютър и изкаран захранващ кабел.

Но може и с някакви джъмпери след като изчетеш ръководството на твоето дъно.

За друго не се сещам за сега sad.gif

дано да съм ти бил от полза, успех :bye:

п.с. с to4i малко сме се разминали, публикувал е по време на писането на моя отговор :whist:

Редактирано от kavalera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря много..

Само да попитам ...тъй като ПС-то ми е закупено от технополис,

като го занеса да им кажа ,да махнат батерията ,за да се оправи биоса (да се премахне конфигурираният RAID масив)

.

Ако бъркам някъде ,моля поправете ме.. ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря много..

Само да попитам ...тъй като ПС-то ми е закупено от технополис,

като го занеса да им кажа ,да махнат батерията ,за да се оправи биоса (да се премахне конфигурираният RAID масив)

.

Ако бъркам някъде ,моля поправете ме.. ??

<{POST_SNAPBACK}>

Неее, няма да им казваш да ти махнат батерията, само ще им кажеш за проблема с BIOS-a :)

те сами да преценят какво да правят, не знам дали имат такива специалисти там които да реагират на време без да чакаш дни или седмици. Дано да не са само продавачи на компютри без специалисти :)

успех cool.gif :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори !!!

Пробвах по един друг начин :

Сложих си диска с драйверите и той ми поиска да сложа дискета...

Прехварли си файловете които му бяха необходими,и сега да не повярвам мога да направя инсталацията ;-)

От проба...стигнах до светлинка ,да се надявам ,че ще успея да инсталирам ХР без проблем.

С най-добри пожелания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря за изчерпателните отговори !!!

Пробвах по един друг начин :

Сложих си диска с драйверите и той ми поиска да сложа дискета...

Прехварли си файловете които му бяха необходими,и сега да не повярвам мога да направя инсталацията ;-)

От проба...стигнах до светлинка ,да се надявам ,че ще успея да инсталирам ХР без проблем.

С най-добри пожелания.

<{POST_SNAPBACK}>

жив и здрав, да не те виждаме вече с проблеми cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.