Премини към съдържанието
bennito

Virtual Dub - как да запиша звука във VCD формат

Препоръчан отговор

Здравейте,

От няколко месеца имам един проблем с Virtual Dub. Ще се опитам накратко да обясня в какво се състои той.

Използвам гореспоменатата програмка единствено, за да записвам сериалите на майка ми на VCD формат, за да може да ги гледа на домашното кино. От скоро новите сирий на Lost не мога да ги конвертирам, тъй като звукът е формат, който не може да го разпознае. Преди имах този проблем, но след като го записвах на отделен файл звука можеше да се запише нормално сериалчето, но сега когато се опитвам да го запиша ми показва, че не го разпознава формата.

Ползвам кодеците на K-lite и съм свалил може би най-новата версия на Virtual Dub, но проблема си остава.

Ще се радвам, ако някой може да ми каже къде е проблема.

Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

От няколко месеца имам един проблем с Virtual Dub. Ще се опитам накратко да обясня в какво се състои той.

Използвам гореспоменатата програмка единствено, за да записвам сериалите на майка ми на VCD формат, за да може да ги гледа на домашното кино. От скоро новите сирий на Lost не мога да ги конвертирам, тъй като звукът е формат, който не може да го разпознае. Преди имах този проблем, но след като го записвах на отделен файл звука можеше да се запише нормално сериалчето, но сега когато се опитвам да го запиша ми показва, че не го разпознава формата.

Ползвам кодеците на K-lite и съм свалил може би най-новата версия на Virtual Dub, но проблема си остава.

<{POST_SNAPBACK}>

След като отвориш видео файла във въпросната програма отиваш на File/ Save Wave... и ето ти звука cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Именно, когато избирам да няма никаква компресия и да запише звука на 44000 hz ми казва, че не може да го разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте,

<{POST_SNAPBACK}>

VirtualDub ли изписва,че не може да разпознае звука? И кой VirtualDub ползваш?

Редактирано от pland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Формата в WAV, а версията е 1.6.13

<{POST_SNAPBACK}>

А от аудио-карта ли вземаш звука?И защо не ползваш VirtualVCR за запис на видео?Тя е специализирана за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Звъка го взимам директно от филма, не ползвам другата програмка, защото не ми се е налагало до момента. Тази ми вършеше прекрасна работа и се работи лесно с нея. Проблема, не е в програмката, а в това, че според мен формата на някой филми е mpg4, а аз явно нямам кодеци за него. Въпросът е къде мога да намеря съответния кодек и да започна да записвам. Същия проблем се получаваше, когато филма е AC3 формат, но тогава просто вместо да оставя филма да се записва на direct stream copy,слагах отметка на full processing mode и си свалях отделно звука, а когато правех съответно сървъра за да запиша филма си задавах от къде да дърпа картина и от къде да дърпа звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Звъка го взимам директно от филма, не ползвам другата програмка, защото не ми се е налагало до момента. Тази ми вършеше прекрасна работа и се работи лесно с нея. Проблема, не е в програмката, а в това, че според мен формата на някой филми е mpg4, а аз явно нямам кодеци за него. Въпросът е къде мога да намеря съответния кодек и да започна да записвам. Същия проблем се получаваше, когато филма е AC3 формат, но тогава просто вместо да оставя филма да се записва на direct stream copy,слагах отметка на full processing mode и си свалях отделно звука, а когато правех съответно сървъра за да запиша филма си задавах от къде да дърпа картина и от къде да дърпа звука.

<{POST_SNAPBACK}>

От къде получаваш този TV сигнал,кодиран в MPEG4?Та това е DivX или XviD,аз не знам някой да излъчва филми в този формат по телевизията?!Това е компютърен формат!Нещо си се объркал.Основният ти сигнал откъде е - от SAT TV,от кабелна TV?С TV тунер ли си?

Сателитните телевизии излъчват в MPEG,но в MPEG 2,а не в MPEG 4,а и рядко звукът е в нещо друго освен в стерео.Какво е това AC3 от телевизия?Това сега прохожда...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Планд нещо май не ме разбираш. Филмчето е свалено от интернет формат xvid, но когато искам да запиша звука на отделен файл в information fail ми изписва, че е mpg4. Никъде не съм казвал, че го запосвам на компа директно от телевизията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Планд нещо май не ме разбираш. Филмчето е свалено от интернет формат xvid, но когато искам да запиша звука на отделен файл в information fail ми изписва, че е mpg4. Никъде не съм казвал, че го запосвам на компа директно от телевизията.

<{POST_SNAPBACK}>

Написал си това:

...Използвам гореспоменатата програмка единствено, за да записвам сериалите на майка ми на VCD формат, за да може да ги гледа на домашното кино. От скоро новите сирий на Lost не мога да ги конвертирам, тъй като звукът е формат, който не може да го разпознае. ...

От това човек остава с впечатлението,че ги записваш от телевизията.Доколкото разбирам,ти ги смъкваш от нета като MPEG4.Тогава трябва да ги конвертираш във VCD (MPEG1) и чак тогава да ги записваш.

Ето ти спецификациите на VCD:

PAL

Video:

1150 kbit/sec MPEG-1

352 x 288 pixels

25 frames/second

Audio:

44100 Hz

224 kbit/sec MPEG-1 Layer2

Трябва ти конвертор MPEG4->MPEG1 напр. WinMPG Video Convert,а не VirtualDub.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, веднага след като пробваш ще кажа какви са резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да пробваш и с WinAVI Video Converter. Конвертира от и във всякакви формати и е по-бърза от другите конвертори на видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Boco благодаря, че ме светна за тази програмка. Нямаш си на представа какво е да конвертираш час и половина един филм, а сега да го правя за по-малко от 15 минути. Pland мерси за бързия help, проблема е решен благодарение на двама ви, че ме накарахте да потърся алтернатива в програмите. Твоята не съм я пробвал, защото намерих по-лесно в търсачака на Boco, но съм убеден, че и тя ще свърши чудесна работа.

Благодаря още един път и на другите участници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.