Премини към съдържанието
Maverick

Инсталиране на phpMyAdmin под freeBSD

Препоръчан отговор

Опитвам да се да конфигурирам phpMyAdmin под freebsd, но за момента е безуспешно. Всички методи описани в документацията не вършат работа. Имам чувството, че не може да се подкара на freebsd което е нелогично предвид езика но който е писан. Ако някой изполва някакъв друг тул за работа с MySQL моля да ми кажете. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

най лесния начин е от портовете аз поне така направих

cd /usr/ports/

make search key=phpmyadmin

cd .. .. . . .

make && make install && make clean

works like a charm :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Запознат съм с инсталирането на портове, проблемът не е в това, а в конфигурирането на phpmyadmin. След дълги опити все още не иска да тръгне, изчетох цялата документация, опитах хиляди варианти, но нищо не помогна. Интересува ме дали някой изобщо е подкарвал това чудо под FreeBSD.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Запознат съм с инсталирането на портове, проблемът не е в това, а в конфигурирането на phpmyadmin. След дълги опити все още не иска да тръгне, изчетох цялата документация, опитах хиляди варианти, но нищо не помогна. Интересува ме дали някой изобщо е подкарвал това чудо под FreeBSD.

Благодаря!

<{POST_SNAPBACK}>

Сега ако и опишеш какво точно не тръгва, как се опитваш да го направиш и какво ти показват логовете може и да се намери някой които да ти каже къде ти е проблема и къде бъркаш. Между другото поглеждал ли си въобще логовете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

че мойто тръгна без проблем сигурен ли си че си вързал ПХП то и базата занни, че то тва е много по изкилепирчено от твоя проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Сега ако и опишеш какво точно не тръгва, как се опитваш да го направиш и какво ти показват логовете може и да се намери някой които да ти каже къде ти е проблема и къде бъркаш. Между другото поглеждал ли си въобще логовете ?

<{POST_SNAPBACK}>

Започнах да го подкарвам, казах на пхп-то да ми изкарва всички грешки за да видя къде му е проблема и добавих един модул който съм правил за дебъг. Успях да го накарам туко що да ми изкара първата страница, но не иска да приеме паролата от config.inc.php поради някаква необяснима за сега причина.

че мойто тръгна без проблем сигурен ли си че си вързал ПХП то и базата занни, че то тва е много по изкилепирчено от твоя проблем

<{POST_SNAPBACK}>

Базата данни е доста голяма и именно заради това ми трябва phpmyadmin. ПХП "знае" че има база данни, само дето в момента не иска да се свърже с нея.

Ще продължавам да дерзая, ако имате някакви идеи, моля споделете.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако си инсталирал базата данни от портовете така ще стане :P съветвамте да си дръпнеш standalone от официалния сайт там има много подробно как да я инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.