Премини към съдържанието
detdim

Най-ефективната конфигурация.Мит или реалност...

Препоръчан отговор

Привет на всички.Всеизвестно е, че при покупка на компютър, конфигурацията се прави в зависимост от това какво ще правиш на него.В моя случай това правило не важи, защото шефът казва купувай, а после ще видим какво ще правим с тая машина.Оказва се че машини с добри параметри напр.P4-2800/533,ELITEGROUP 648 FX-A,DDR 256 Mb PC3200,HDD 80 GB,FDD,CD-RW LIteOn 32x12x40,LAN 10/100,Manli NV GF4 MX440 64 MB,SB AC97,ATX Case 350W се ползват за пишешти машини :) По принцип за нуждите на организацията в която работя тези параметри са съвсем достатъчни.Е, може да се завиши с още 256 RAM и граф.карта от 64bit да е 128 и повече.Налага ми се да правя нови конфигурации и моля за помощта Ви, тъй като не съм хард специалист.Въпросът ми е на какво трябва да се наблегне при правенето им, като се има предвид че при обявяване на обществена поръчка, да се пишат морките е забранено.Предварително благодаря на всички cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е чудесно, само не стана ясно какво ще правите с машините?

Гейм зала, спамери, графични дизайнери, CAD проектанти, програмисти, и-нет доставчици, фалшификатори на документи?

Аз с моя комп гледам DVD диск на Azis, сателитна бг телевизия и участвам по форуми.Да,и solidworks за домашно az.JPG .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

машините ще се ползват за обработка на база данни.Те ще бъдат раб.станции, а някои от тях и сървър и раб. станция.Никакви игри и филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за целта горе изборените от теб машини са достатъчни,само им вземи 512MB RAM.

А за този сървър/работна станция гледай да е с 1GB RAM,някакво по-добро дъно (Asus или INTEL) и сигурно ще му е нижен двойно или тройно по-голям диск от на останалите компютри.Ако работата,която правите ще се записва на него,и е важна,добре е да помислиш за RAID 1 решение за предпазване на данните (ако дъното му липсва такава функция,има перфектни контролети за по 30$-35$, които ще свършат работата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За повече памет и аз мислих.Но това RAID решение за което споменаваш ми е мъгла.Разбирам от думите ти че е е за предпазване на данните.Но какъв е принципа му на работа и как да се спомене при евентуална поръчка. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

принципа на RAID е много прост:

в RAID 1 режим се позлват 2 диска.На двата се записват паралелно данните и при възможен дефект ан единия данните оцеляват,защото ги има записани на втория (RAID контролера автоматично трябва да превключи да чете от здравия).

има и други RAID режими,но те или не ти вършат работа в твоя случай или са прекалено скъпи и са предвидени за по-големи компании.

Когато отидеш да пазаруваш частите,спомени RAID контролер,който има 0 и 1 режими.Те са най-простите и евтини.Кажи им също да го настроят да е в RAID 1 режим (ако ще копуваш конфигорациите готово зглобени).Като копуваш дискове за него,избери да са ЕДНАКВИ по марка,модел и обем !! И НЕ слагай стари дискове(втора ръка или нещо такова),така се губи идеята.

това,успех със задачата :angry:

Редактирано от 3dfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.