Премини към съдържанието
buldog

nVIDIA FX 5200 вентилатор помощ

Препоръчан отговор

вентилатора на картата ми издава много странен шум и се върти много бавно при което нагрява чак можеш да се опариш

та въпроса ми е дали може да си купя нов вентилатор или как да си оправя този?

ако някой е имал такъв проблем да помогне че скоро сигурно ще ми изгори видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че можеш и трябва да си купиш. Отиваш с видеокартата в някоя компютърна фирма - те те гледат известно време тъпо и ти връчват някакъв вентилатор на супер скъпа цена, който ще стане по чудо и за тебе и се решава проблема. Просто и лесно biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и при мене стана така ма ме домързе да търса вентилатор и чак докрая докато не спре напълно отидох и то се оказа че съм объркал вентилатора и съм зел за друга част :) . Ма после отидох с видеокартата и за 5лева сичко се оправи и до сега работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера си смених вентилатора на FX5500 без никакви проблеми.

Купих си от Multirama един меден стандартен Cooler за 10лв. и го смених за 10 минути.

Незнам как ви се струва, но мисля, че е по-добре 10лв. за вентилатор отколкото 100лв. за видеокарта biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

естествено че е по добре :)

не съм сигурен дали ще намеря в ямбол обаче sad.gif

ако някой знае от къде мога да си взема ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
вентилатора на картата ми издава много странен шум и се върти много бавно при което нагрява чак можеш да се опариш

та въпроса ми е дали може да си купя нов вентилатор или как да си оправя този?

ако някой е имал такъв проблем да помогне че скоро сигурно ще ми изгори видеото

<{POST_SNAPBACK}>

Пич за 5 мин може да го оправиш (да го почистиш и смажеш) стига да знаеш какво да правиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера си смених вентилатора на FX5500 без никакви проблеми.

Купих си от Multirama един меден стандартен Cooler за 10лв. и го смених за 10 минути.

Незнам как ви се струва, но мисля, че е по-добре 10лв. за вентилатор отколкото 100лв. за видеокарта biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Аз ако бях с 5200 щях да се моля да изгори за да имам повод да си купя нова :) Тъй че може да го оставиш и така :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е с повишено топлоотдаване.Това води до изсъхване на смазочното масло във втулката служеща за лагеруване.Охлаждащият я вентилатор е често евтина изработка и той не е балансиран.Сухото триене и неб*лансираната перка изяждат вътрешния диаметър на втулката.Направена от брознови или месингови сплави сечението на отвора й се превръща в яйце.Новото смазване ще закрепи положението за период от време или докато се разкърца на ново.Смазването е съпроводено от умение и търпение.Развиващ монтажните винтове на вентилатора прикрепящ го към радиатора.Откачаш електрическия куплунг захранващ елетромотора на вентилатора.Противоположно на перката се намира лепенка носеща информация за производител, модел и електроконсумация.Разлепяш с бръснарско ножче.С помощта на часовникарски отверки внимателно снемаш пласмасова зегерка.За целта на оста на перката има прорез, на когото се зацепва зегерката.Под нея лежи гумен тороид служещ за маслоотражател.Снемаш и него навън.Бавно избутваш оста от бронзовата втулка.Почистваш леглото, капка машинно масло и сглобяваш в обратен ред.Лепенката заменяш с тиксо.То служи за прахова преграда.Сега е момента да почистиш и напластения прах по ребрата на радиатора.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ако бях с 5200 щях да се моля да изгори за да имам повод да си купя нова  :)  Тъй че може да го оставиш и така :hush:

<{POST_SNAPBACK}>

По-добре мълчи че е смешно което говориш... И аз съм с такава карта и съм си доволен от нея.

послепис: Дай пари да си купим други (може от 7-ма серия)

извод: Не всеки е богаташ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много за подробния отговор ще пробвам първо да го смажа а ако нестане чак тогава ще го сменя

А има ли значение какво е смазочното масло ?

да наистина за парите си не е лоша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

buldog, eдва ли има значение типа масло изхождайки от цена вентилатор.Машинно масло е добре.Аз ги смазвам с компресорно icon6.gif

Такова имам под ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мерси много за подробния отговор ще пробвам първо да го смажа а ако нестане чак тогава ще го сменя

А има ли значение какво е смазочното масло ?

да наистина за парите си не е лоша

<{POST_SNAPBACK}>

Използвай фино машинно масло, като тези за шевните машини. Но така само отлагаш неизбежното, което в твоя случай е най-добре да приключи със смяна на видеокартата. Поне ако искаш да играеш нови игри с поносимо качество...

П.П. Profruit човек като ти чете инструкциите има чувството, че ще са за обезвреждане на бомба biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. Profruit човек като ти чете инструкциите има чувството, че ще са за обезвреждане на бомба biggrin.gif

:)

Aми да...винаги съм се чудел защо режат червената жица? Заклевам се, бях готов да снимам как се смазва вентилатор.USB кабел, изрязване на снимката, качване по upload сървър ме разколеба и затова написах като Мара Подробната.Не останах с впечатление, че питащия всеки ден смазва вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата: Не се занимвай с някакви боклуци за 5-10 лева или да си го оправяш :) По добре отиваш до близкия магазин за чарколаци и си купуваш хубаво охлаждане (CoolMaster примерно -20 лева медна сплав са му частите) и стария вентилатор през прозореца.

Offtopic: Незнам какво против имат някой хора с/у FX5200 - с такава съм от 1 година и нещо (само дето моята е Ultra na Asus) и никакви проблеми нямам :hush: Някой ми беше казал че ако нямах 3 ГБ рам а 1 ГБ нямало да бъде същото. Е съгласен съм ама има едно АКО :)

Дано съм помогнал (btw на ментажките вентилаторите им са пластмасови и от температурата пластмасата се разпада и почва да се чупи на песъчинки)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пак нямам никакав такав проблем поради простата причина че нямам вентилатор а сам само сас голям радиатор което нито шуми нито се разваля :))Но искам да попитам дали е нуйно да си слойа и вентилатор отгоре варху радиатора вапреки че сега сащо не ми награва !!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-добре мълчи че е смешно което говориш... И аз съм с такава карта и съм си доволен от нея.

послепис: Дай пари да си купим други (може от 7-ма серия)

извод: Не всеки е богаташ

<{POST_SNAPBACK}>

Някой май не разбира от майтап biggrin.gif

Колко пари мислиш е разликата между 5200 и 9550 втора ръка? А глупост е да сложиш 20-доларов охладител на карта за 50лв. както някой спомена. Аз съм за варианта да се разпробие стар охладител от процесор и да му се пусне перката на 5V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой май не разбира от майтап biggrin.gif

Колко пари мислиш е разликата между 5200 и 9550 втора ръка? А глупост е да сложиш 20-доларов охладител на карта за 50лв. както някой спомена. Аз съм за варианта да се разпробие стар охладител от процесор и да му се пусне перката на 5V.

<{POST_SNAPBACK}>

А между тези двете какво толкова е по-различното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А между тези двете какво толкова е по-различното?

<{POST_SNAPBACK}>

Как какво? Ми една хубаво клокната 9550 отвява дори 5700, а ти с 5200 я сравняваш :down: Всички знаем за "подръжката" на DX9 от FX серията на nVidia- вичко е само на хартия, а при двуконвейрната 5200/5500 тези ефекти само излишно натоварват и забавят картата и на по високи нива на детайлност резултатите са трагични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем с ей тая гад:

nvidiacooler5zk.jpg

Смених го с Evercool за около 15лв (не помня точната цена). Вентилаторчето е лагерно, свети в зелено, шибва се към 12V конектор, като този за HDD, а не в "жакчето", 5V или там колкото е, на самата видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.