Премини към съдържанието
GFreeman

whatismyip.com - правилно ли показва

Препоръчан отговор

Тоя сайт е уж да си разбереш IP - то, но то винаги се различава с това, което го изписва с командата ipconfig.

Какво всъщност показват на този сайт? :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си работи перфектно :)

Може би IP-то не ти е реално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоя сайт е уж да си разбереш IP - то, но то винаги се различава с това, което го изписва с командата ipconfig.

Какво всъщност показват на този сайт? :)

<{POST_SNAPBACK}>

И какво ти показва ipconfig -> да не би да е нещо от рода на 192.168...

А иначе whatismyip.com си показва съвсем коректно.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ¦•••SHERIFA•••¦
публикувано (редактирано)

Като напишеш в Start > Run... > cmd > ipconfig естествено ти излиза т.нар. "вътрешно IP" за LAN мрежи. Нещо от рода на 192.168.x.x. Ако си директно свързан къв Internet ( BTK-ADSL или друго нещо си там ) може друго да ти пише.

А от този сайт виждат т.нар. "външно IP" с което "те виждат" останалите потребители от цял свят. По него IP могат да ти налагат 'забрана' ( ban, банан ) за посещение на някои сайтове ( ако си сгафил де ). Има 2 случая:

• Ако си "реално IP" ( за него се доплаща при LAN мрежите, а при BTK-то си имаш реално ) - с него те виждат отвънка и можеш да играеш някои специфични игри, които изисква именно реално IP за игра ( като например в Battle.net ).
  • Ако не си с "реално IP" ( т.е. ако си в LAN мрежа и влезеш в сайта, който си посочил, ти изписва някакво "външно IP" за определ район/квартар от LAN-мрежата, който твоят доставчик е направил. При BTK няма такова нещо ).

Така, че бъди спокоен - сайта си бачка перфектно.

Редактирано от ¦•••SHERIFA•••¦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости HotBird13°E

При мене реарното IP е на рутера ми а на компютрите ми са от вида 198.168.1.нещо без да съм абонат на квартален LAN.

Сайта си работи точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като напишеш в Start > Run... > cmd > ipconfig естествено ти излиза т.нар. "вътрешно IP" за LAN мрежи. Нещо от рода на 192.168.x.x. Ако си директно свързан къв Internet ( BTK-ADSL или друго нещо си там ) може друго да ти пише.

А от този сайт виждат т.нар. "външно IP" с което "те виждат" останалите потребители от цял свят. По него IP могат да ти налагат 'забрана' ( ban, банан ) за посещение на някои сайтове ( ако си сгафил де ). Има 2 случая:

• Ако си "реално IP" ( за него се доплаща при LAN мрежите, а при BTK-то си имаш реално ) - с него те виждат отвънка и можеш да играеш някои специфични игри, които изисква именно реално IP за игра ( като например в Battle.net ).

• Ако не си с "реално IP" ( т.е. ако си в LAN мрежа и влезеш в сайта, който си посочил, ти изписва някакво "външно IP" за определ район/квартар от LAN-мрежата, който твоят доставчик е направил. При BTK няма такова нещо ).

Така, че бъди спокоен - сайта си бачка перфектно.

<{POST_SNAPBACK}>

Да, така е както казваш.

Благодаря ти за разясненията! :):)

П.П. На БТК съм и както и ти казваш и според сайта, след като си ресна компа ми се сменя адреса.

Но защо тогава на Warcraft - а не мога да правя игра и винаги ми disconnect - ва? Там ми казват, че е защото нямам реално IP, а пък аз имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ¦•••SHERIFA•••¦

На повечето карти на Custom Game като влезнеш и на секундата те kick-ват, незнам защо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Worcraft : Дисконеквате защото може да има и др потретител с товоето Worcraft I.P И затова понякога се получава така.А ако I.P си е само твое,незнам защо така се получава :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от скоро съм на интернета на interbild във Варна

немога да правя игри на cs както и на warcraft.невлизат хора.

в сайта http://whatismyip.com/ ми показва че ип-то м ие Your IP Address Is 87.119.116.35

в run -> cmd -> ipconfig ми показва ip address - 10.72.9.224 default gateway 10.72.1.0

изключил съм всякакви защити и нестава.

някаква предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

d1rtiq

явно има нещо което те NAT-ва, просто излизаш с различно ip навън.

Дори да си махнал firewall-a няма да стане.

Можеш да питаш доставчика и ако могат да ти съдействат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най - вероятно не ти правят "bimap", VPN правиш ли или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
от скоро съм на интернета на interbild във Варна

немога да правя игри на cs както и на warcraft.невлизат хора.

в сайта http://whatismyip.com/ ми показва че ип-то м ие Your IP Address Is 87.119.116.35

в run -> cmd -> ipconfig ми показва ip address - 10.72.9.224 default gateway 10.72.1.0

изключил съм всякакви защити и нестава.

някаква предложения?

Дам, отиваш и си купуваш от доставчика ти реално IP, защото твоето е вътрешно. Впрочем вътрешни IP-та освен с така добре познатото ни 192.168, започват и с 172, и 10, .

Тука още инфо

Редактирано от Enei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.