Премини към съдържанието
miumiu

Как да преинсталирам?

Препоръчан отговор

Здравейте,много ще се радвам ако можете да ми помогнете....имам оригинален диск,който върви с компютъра и искам да преинсталирам Уиндоус. Първият ми проблем е ,че като започна да правя преинсталацията ми се повявя съобщение че липсва iaStor.sys файл при което инсталацията не може да продължи. вторият проблем е че не разбирам много от такива неща :) и видях във форума че говорите за буутващо СD,аз не знам какво е това....ако може да мо обясните как протича инсталацията,какво е буутващо СД и дали проблема е в диска и защо ми показва подобно събщение...май станаха многог въпроси ...предварително мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буутващото сиди зарежда само, ако му дадеш в биоса - боот фром сиди. Ако не му дадеш по подразбиране буутва от флопи или хард. Значи: 1. Рестартираш 2. Помпаш се на бутона "del" или "F11" (зависи от хардуера) докато не влезнеш в биоса. 3. В биоса на секция "Advanced ...." има опции "boot form" и трябва да си избереш на едно от трите места - CDROM. 4. Записваш биоса и слагаш диска на Виндовса. 5. След рестарт компютъра те пита дали да буутне CD-то... и ти му тряскаш "enter" 6. То буутва CD-то и зарежда файловете на Виндовса в рамта. 7. Пита те къде да инсталира Виндовса. 8. Ти изтриваш стария пъртишън C:\ и след това му даваш формат в NTFS. 9. Казваш на виндовса да се запише в чисто новия пъртишън C:\ 10. Той се записва. ENJOY ! p.s. Всичките тези операции ги правя срещу скромна сума за труда. За контакти пишете ЛС или на e-mail-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш итук доста добре е описано пътят за преинсталиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буутващото сиди зарежда само, ако му дадеш в биоса - боот фром сиди.

Ако не му дадеш по подразбиране буутва от флопи или хард.

Значи:

1. Рестартираш

2. Помпаш се на бутона "del" или "F11" (зависи от хардуера) докато не влезнеш в биоса.

3. В биоса на секция "Advanced ...." има опции "boot form" и трябва да си избереш на едно от трите места - CDROM.

4. Записваш биоса и слагаш диска на Виндовса.

5. След рестарт компютъра те пита дали да буутне CD-то... и ти му тряскаш "enter"

6. То буутва CD-то и зарежда файловете на Виндовса в рамта.

7. Пита те къде да инсталира Виндовса.

8. Ти изтриваш стария пъртишън C:\ и след това му даваш формат в NTFS.

9. Казваш на виндовса да се запише в чисто новия пъртишън C:\

10. Той се записва.

ENJOY !

p.s. Всичките тези операции ги правя срещу скромна сума за труда. За контакти пишете ЛС или на e-mail-а.

<{POST_SNAPBACK}>

Съгласен съм, че в тези времена парите са кът, но този форум НЕ е за печелене, а за помагане на всички онези, които не знаят!

Предполагам, че всеки ще се съгласи с мен, че всички сме били новаци в тази област и благодарение на другите сме успяли да се научим на това, което знаем! Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една много полезна статийка по-въпроса -> Как да преинсталираме Windows Xp . Ако още имаш проблем с диска,изтегли си нов :P .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,дадох дел,и после ми излезнаха биос настройките,после натискаш да буутва на двд записвачката.Само че има проблем,имам две записвачки като първата,най-старата записвачка не работи,и проблема е такъв че буутва на старата записвачка която не работи,а не на новата.Новата записвачка я няма в адвенчет биос,само старата я има и за това не мога да превключа на новата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези записвачки как са вързани? Към дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не разбирам чак толкова,просто последния път когато си прейнсталирах компа най старата записвачка си работеше и прейнсталирах без никакъв проблем,ама сега като и е станало нещо на старата,чрез новата не става да си прейснталирам компа защото просто новата записвачка като име я няма в биоса има я само старата записвачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не разбирам чак толкова,просто последния път когато си прейнсталирах компа най старата записвачка си работеше и прейнсталирах без никакъв проблем,ама сега като и е станало нещо на старата,чрез новата не става да си прейснталирам компа защото просто новата записвачка като име я няма в биоса има я само старата записвачка.

Можете ли да отворите компютъра и да погледнете какви са кабелите, които вървят към записвачките? Широки/бели/ или тънки и по дебели/черни/?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така и така не работи въпросната стара записвачка, защо изобщо стои в компютъра.. освен че пречи, не виждам каква друга функция изпълнява. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми като не бутва записвачката нямаш ли usb дето да бутва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл как да буутва усб?

Ами правиш си бутваща флашка с инсталация на Windows и го инсталираш от флашката, като съответно бутнеш инсталацията от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows може да се инсталира и от флашка.

Инсталиране на Windows 7 с помоща на USB/DVD Download Tool

Само че не си казал каква ОС инсталираш. Но каквато и да е - принципът е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

p.s. Всичките тези операции ги правя срещу скромна сума за труда. За контакти пишете ЛС или на e-mail-а.

Можеш да си пуснеш услугите някъде другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като заредя iso файла тоес Линдолса,ми исписва The select fail is not valid iso fail....Дърадъра?Защо така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дърадъра?Защо така?

Ти разбра ли нещо от това което сам си си написал, че искаш ние да разберем и да ти помогнем ?! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.