Премини към съдържанието
steady

Асфалт на лизинг търси Бойко Борисов

Препоръчан отговор

Асфалт на лизинг търси Бойко Борисов

Столичният кмет ще ремонтира приоритетни за столичани шосета, а не за правителствените срещи

2 Април 2006

Преговори за разсрочено плащане на битумен асфалт от “Нефтохим”, ще проведе в понеделник столичният кмет Бойко Борисов, съобщи самият той в неделя при инспекцията на ремонта на софийския булевард “Цариградско шосе”.

Борисов ще има утре среща с президента на “Лукойл” Вагит Алекперов, който идва у нас за 15-годишния юбилей на руската петролна компания, собственик на бургаската рафинерия. Двамата ще разговарят за възможността след сряда Столична община да купи на лизинг битумния асфалт. Разсроченото плащане се налага заради заем на кметството към петролната компания в размер на 5 млн. лв. за горива за столичния обществен транспорт и защото парите за улични ремонти на общината ще свършат в средата на август. Тогава ще се наложи искане на помощ от държавата или от Столичния общински съвет за теглене на банков заем за целта. Има добри оферти с 2% лихва за 20 г., допълни той.

Сумата от 31 милиона, с които разполагаме, най-вероятно ще свърши в средата на август, затова още отсега се заделят нови средства, но е твърде вероятно да търсим подкрепата на правителството, каза кметът. Той пак си поиска от държавата 100-те милиона лева, вкарани в хазната от общинския бюджет, но този път под формата на асфалт, а не като пари.

Какво ще кажете за Бойко ? Не е ли опасен biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак ме е страх от него. Да вземе той 100 000 000 и в асфалт пак няма да стигнат до Цариградско, или поне не всичките :) Аз още не мисля че беше много умен ход той да ни е кмет, но какво да правиш като има такава "подкрепа" от хората с власт. Няма как и той да не намаже филията, пък дали ще е с асфалт само времето ще покаже :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм оптимист и вярвам в "София без дупки" ... независимо кога ще стане това. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оная вечер в Овча купел на един завой дупка 3х3 метра почти по цялото платно.Дупката беше от отрязан асфалт и беше направо смъртоносна.Беше си ей така,необезопасена по никакъв начин.Едно флагче нямаше даже,при това на завой.Питам ония дебил кмета жив ли е изобщо,ако е жив защо не си гледа работата?Или си измива ръцете със други институции и глупавия си пиар по медиите.Мисля че е време да си даде оставката като е некадърен.Мой колега на околомръсното за една вечер спука първо две наведнъж,после една гума.При това е возел жена си и хлапето което няма още годинка.Питам кмета жив ли е изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Кмета умря при автомибилна катастрова в кв. Овча купел. Причината е незивестна, но се смята, че е огромна дупка, размери 3 на 3" :)А ти скоро минавал ли си към Студентски град да видиш както е по пътя от ТУ към УНСС - даже стават задръствания за да се изчкат (там последното задръстване беше като бяха изкопали целия път за някакви водопроводи и седяхме цяло лято без топла вода ;( поне се научих да се къпя с канче :clap: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.