Премини към съдържанието
lubos

Кой switch да избера ?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Избирам 1Gb Switch и се колебая между следни два:

1. 3COM Baseline Switch 2816-SFP Plus

2. LinkSys SRW2016 16-Port

Ако допуснем, че разликата в цената между двата не е от значение, кой бихте ми препоръчали? Въпросния switch ще бъде вързан с други 2 3COM-а, като няма да ги стаквам. Осен това на него ще бъдат вързани единствено сървъри, които поемат меко казано голям трафик и съответно забивания или кофти работа на switch-а ще бъдат повече неприятни.

Всяко мнение ще ми бъде много полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Избирам 1Gb Switch и се колебая между следни два:

1. 3COM Baseline Switch 2816-SFP Plus

2. LinkSys SRW2016 16-Port

Ако допуснем, че разликата в цената между двата не е от значение, кой бихте ми препоръчали? Въпросния switch ще бъде вързан с други 2 3COM-а, като няма да ги стаквам. Осен това на него ще бъдат вързани единствено сървъри, които поемат меко казано голям трафик и съответно забивания или кофти работа на switch-а ще бъдат повече неприятни.

Всяко мнение ще ми бъде много полезно.

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен този на 3Com е по-подходящ.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че другите ти два са 3COM по-добре избери същия като марка. Да се надяваме, че ще си приказват по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При положение, че другите ти два са 3COM по-добре избери същия като марка. Да се надяваме, че ще си приказват по-добре.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами поне по теория бе трябвало това дали са една и съща марка или не да оказва вличние върну това как си приказват. За Linksys знам, че са собственост на Cisco, но разработчиците и hardware-а са си техни. Cisco само следели за контрола на качеството. Мисля, че това говори достатъчно добре за Linksys, но все пак не искам само заради емблемката на Cisco върху switch-а да рискувам.

Иначе факт е, че ползвам на Linksys WRT54GL (LAN и Wireless router) и работи безпогрешно, но той поне е доста широко разпространен, докато за въпросния switch почти не се намират отзиви

Бих се радвал, ако някой който е имал "пряк контакт" с такъв switch сподели опита си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я да те попитам - с менаджмънт или без ти трябва

щото от цялата работа не ми е ясно за какво ще се ползва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
я да те попитам - с менаджмънт или без ти трябва

щото от цялата работа не ми е ясно за какво ще се ползва

<{POST_SNAPBACK}>

да, с мениджмънт ми трябва. Все пак ще конфигурирам VLAN-и и т.н., пък и е хубаво да контролираш техниката с която разполагаш biggrin.gif. Ще го използвам, за да вържа на него почти всичките сървъри, защото трафика към тях е доста голям, а клиентските РС-та ще бъдат на двата 3COM-а, с които разполагам в момента.

Знам, че в 3COM-а не е включена цялата функционалност за мениджмънт в сравнение с другите модели на 3COM, защото е от Baseline серията им.

Основното, което ме притеснява в случая, е дали мога да разчитам на Linksys в production среда, защото явно правят добри неща, но не са се наложили още. Излишно е да казвам, че не мога да си позволя да пробвам с Linksys-а и ако не стане да взимам после и 3COM-a cool.gif

Редактирано от lubos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти е мирна главата и да си сигурен какво си купуваш най-добре си вземи един суич на Cisco.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Linksys повече не бих си взел. Имам много лоши впечатления точно от WRT54G (без L), както и wireless картите им.

Може би малко пристрастно мнение, но взимай 3COM-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли все пак да обясните, защо 3COM-а да е единственото решение? Примерно "Linksys-а не switch-ва добре гигабитов трафик", "Linksys-а забива", "не се оправя с VLAN-и" и т.н. ... и въобще някой ползвал ли е switch-ове на Linksys и по-специално гигабитови?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! За мен и както двете марки така и двата описани продукта са отлични. Просто факта, че останалата техника е на 3СОМ натежава към този производител в случая. Поддържайки еднаква марка в даден сектор ти дава надеждата, че тази марка използва подобна архитектура, логика, нива на сигнали и други подобни характеристики в продуктите си. От там и може да се очаква по добро взаимодействие, но това е доста относително и се влияе от място и дата на производство, както и ревизия.

П.П. LinkSys. Лични предпочитания, ако не вземам в предвид горното :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

qip, благодаря ти за мнението. Наистина си прав за придържането към една марка. Може би ще се спра на 3COM-a, въпреки че някакси вътрешно ми се иска да го изпробвам този Linksys :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф понеже темата яко се обози.

В момента Марката няма никакво значение, а функциите и стабилноста, като най голямо разпространение у нас са менажед суичовете на Алайед Телесайн понеже има голямо представителство на Балканския полуостров. Те са си извоювали място в БГ интернета при най дива експлоатация.

Следват Д-линк, Планет и чак тогава налаганата с по всякакъв начин марка Линксис, която доскоро (преди да я купи циско) беше синоним на пръчка.

3КОМ се внасяше от една фирма - голям БГ вносител и също се налагаше преди това със зъби и нокти - но не би. Същата фирма сега внася Линксис - така че пазете се :)

Определено всеки които си е направил труда да погледне каталога на Д-линк например, е наясно че са едни гърди напред пред ширпотребата предлагана от Линксис. Обаче в БГ се робува на марките :eek:

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко точно е дълаг каталога на Д-Линк, но ми се е случвало да видя колко е дълаг списъка с фиксове и ревизии на тяхни устройства, не бих ги взел за еталон. Определено съм се нагледал на изгорели портове, забивки и още подобни от техни устройства, а като рутери са под всякаква критика. Някой логове на firmware fix-ове достигат до 10 листа! Но това си е мое мнение и не го натрапвам на никой, просто не съм за Д-Линк.

Редактирано от qip (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами много са продадени - не е ли логично

а ако искаш качествено от раз - ЦИСКО каталист, 3 бона на масата и си в джаза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а ако искаш качествено от раз - ЦИСКО каталист, 3 бона на масата и си в джаза

Със Cisco и баба знае...стига да спечели от тотото! 3 бона са си чиста лудост! С тия пари в някои квартали правят правят "WAN" 50 компютъра, играят CS, смучат от един единствен АДСЛ модем и са щастливи :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами който е беден ще купува Репотек и ще стиска палци да има функциите му да работят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителност/цена/качество/гаранция - Allied Telesyn. Няма конкурент. Съвместимост - също.

http://www.alliedtelesyn.co.uk/en-gb/products/

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този

изберете българското както казват

интелигентен switch на наши цени

пълен контрол

и да изгори на тая цена :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.