Премини към съдържанието
Moonrage

Ограничаване на правата на ползващите PC-то

Препоръчан отговор

здравейте, имам малък компютърен клуб и искам малко да огранича тези които ползват pc-тата, сега са с гол уиндоус екс пи и всеки си прави каквото си поиска, което бързо води до нужда от преинсталация... как ми предлагате да огранича тия поразии ? искам примерно да има една директория в която да могат да свалят и примерно да няма проблеми с игрите ... опитах с kaiowas и timeshield но и двете създават проблеми, timeshield неможе без сървър а и през уинамп и интернет експлорър могат да си правят каквото поискат...

мерси за отделеното време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости Ghostface Killah

Пробвай Kaiowas !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай Kaiowas !

<{POST_SNAPBACK}>

можеш ли да четеш бе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте, имам малък компютърен клуб и искам малко да огранича тези които ползват pc-тата, сега са с гол уиндоус екс пи и всеки си прави каквото си поиска, което бързо води до нужда от преинсталация... как ми предлагате да огранича тия поразии ? искам примерно да има една директория в която да могат да свалят и примерно да няма проблеми с игрите ... опитах с kaiowas и timeshield но и двете създават проблеми, timeshield неможе без сървър а и през уинамп и интернет експлорър могат да си правят каквото поискат...

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля,че в самия WinXP има такава възможност, стига файловата ти система да е NTFS. Създаваш ограничен акаунт и след това от опциите на папките определяш какви действия могат да се извършват с дадената папка и какви - не. Това донякъде ще ти реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Разреши само guest account-a, и последвай съвета на arxigos. Това трябва да е достатъчно. Или един друг съвет, направи си сървър на който са юзер-акаунтите и на останалите машини разреши да се ползват само тези акаунти. Не знам как се прави с Виндовс-сървър но мога да ти кажа как да го направиш с линукс-сървър(самба).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah
публикувано (редактирано)
можеш ли да четеш бе?

<{POST_SNAPBACK}>

Я по-спокойно, не ми скачай толкоз :down: Moже да не съм го прочел, но ти не си казал какъв проблем прави Kaiowas. Само за шилда. Старите версии на Kaiowas се пропукваха през IE, но не и новите - Достъп отказан. Иначе с лимитед юзър също става. Аз така съм ограничил за сестра ми. Имат възможност да играят инсталирани игри, но не и да пипат по файлвоете. Могат да свалят само в техните си папки - My documents/desktop/app data на юзера. Изобщо - перфекциозно е.

Редактирано от Ghostface Killah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както са ти казали праиш 2 акоунта,един с НЕадмински права (работен) и един с администраторски .Вариант 2 е да си направиш Имидж(снимка на харда) и като стане некав фал за 5 мин врьщаш старото положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.